Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért törvényszerű az, hogy...

Miért törvényszerű az, hogy összeköltözzünk?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a párommal és mindenki ezzel jön. A mi helyzetünk azonban kissé rendhagyó,mivel én nagy állatbarát vagyok,van is 4 kis kedvencem,a párom viszont allergiás az állatszőrre.Nekünk ez a helyzet megfelel,mivel tudja,hogy állatok nélkül boldogtalan lennék és mindentől függetlenül ő is szereti őket.Az ismerőseim szerint ez nem komoly kapcsolat ebben a formában és úgyis szakitás lesz a vége.

Szerintetek is?


2012. aug. 4. 14:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem törvényszerű, csak praktikus. Mert az milyen már, h eljegyzés nagy rózsacsokorral, gyűrűvel, esküvő sok vendéggel, nagy felhajtással, utána meg csak egy gyors válás 1 év után, hogy hát nem tudtunk együtt élni, nem illettünk össze. Persze, mivel a hétvégente talizunk, meg a néha ott aludt az nem ugyanaz, mint egy közös háztartást vezetni, ahol látod a másik szokásait és van bőven idő korrigálni.
2012. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

"Nem törvényszerű, csak praktikus. Mert az milyen már, h eljegyzés nagy rózsacsokorral, gyűrűvel, esküvő sok vendéggel, nagy felhajtással, utána meg csak egy gyors válás 1 év után, hogy hát nem tudtunk együtt élni, nem illettünk össze. Persze, mivel a hétvégente talizunk, meg a néha ott aludt az nem ugyanaz, mint egy közös háztartást vezetni, ahol látod a másik szokásait és van bőven idő korrigálni."


Háztartásban összecsiszolódott emberek házasodnak csak, akkor miért van ennyi válás ma? Ezt te sem gondolod komolyan, hogy azon múlik minden, hogy össze vannak költözve vagy sem házasság előtt.

2012. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az én párom akkor hajlandó összeköltözni,ha lesz saját kecó. Gyűjtögetünk de az még odébb van. Nagyon jó ám külön lenni még 8 év után is... :(
2012. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy hiába vagytok együtt 3 éve már, még mindig nem tudhatjátok, milyen az, amikor stresszesen hazaértek a munkából/suliból, miután a főnöktől kaptatok egy ordas nagy lebacást, és otthon akarva-akaratlan a másikon vezetitek le a feszültséget. Mert előfordul az ilyen, és sok más, hasonló szituáció is, amit csak akkor ismerhettek meg, ha együtt éltek, és nem tudod elhárítani az aznapi találkozást egy "ne találkozzunk ma, rossz napom van" mondattal.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez nem mehet így hosszú távon, vagy úgyis szakítotok. Nem. Csupán számíts rá, hogy ha végre összeköltöztök, akkor érhetnek meglepetések, hogy milyen is a párod valójában a mindennapokban.

2012. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Szép és jó, hogy "majd csak a férjemmel költözöm össze" EGY FILMBEN MAXIMUM. A való életben felelőtlenség és ostobaság is. Nem, nem csak attól jó egy házasság, hogy előtte együtt élnek, de anélkül elmondhatatlanul nagy zsákbamacska, hiszen míg nem élsz együtt valakivel jóformán nem is ismered...


24N

2012. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
26%

10-es válaszolóval maximálisan egyetértek!

Mellesleg én sem szándékozom összeköltözni senkivel, majd csak a férjemmel (leszólásokat én sem kérek ezért, hadd legyen már az én dolgom), illetve akkor más dolog, ha valami rendkívüli helyzet van.

Viszont szerintem a kérdező helyzete hosszú távon így nem fog működni, anélkül, hogy megoldanák a helyzetet. Gondolom egyszer majd szeretnétek családot, gyerekeket stb. Tehát akkor valamit kell kezdeni az állatkákkal, vagy valami köztes megoldást találni. Írtak már jó ötleteket, pl. nem szőrös állatot tartani. :))

2012. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!