Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem féltenek...

Szerintetek nem féltenek túlságosan?

Figyelt kérdés

Nyaraláson voltunk egy strandszerűségen, ahol van kisebb víz meg mélyvíz ami 150-190 cm-s, a közepén a legmélyebb szerintem. És át lehet menni az egyikből a másikba. Én oviban is jártam már úszni meg alsóban is jártunk az osztállyal az év egyik szakában. Mégse tudok még olyan profin úszni, de azért tudok, és nem süllyedek el. Apa azonban még nem akarja hogy hosszában átússzam az úszómedencét, csak ha rajtam van az a bigyula ami fenttart a vízen... de szerintetek ha félt is apukám engem, nem félt túlságosan? Ennyire azért nem kéne, nem?

12/L


2012. aug. 4. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
De kell! Kicsi vagy még, én sem engednélek!!
2012. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány centi vagy? Amúgy szerintem 12 évesen már bőven átúszhatsz én 4 méteres vízben úszkáltam 10 évesen,12 évesen meg odavissza csomószor át kellett ússzak,hogy mehessünk fürdőbe. (hehe)
2012. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Apukád nagyon szeret téged, és aggódik, de biztosan vannak rossz élményei, és a saját félelmeit próbálja így levezetni.

Egy medencében ez nem reális, pláne, ha ott úszik melletted.

Kérdezd meg tőle, miért fél(t) ilyen nagyon!

Majd bizonyítsd be neki - egyelőre kis vízben - hogy igenis profin úszol! :-D

2012. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen elvittek a hévízi tóra. Jómagam túlféltett gyerek voltam.

A hévízi tó egy kráterszerűségben van, nagyon mély. Az úszógumiként osztogatott traktorbelsőben beljebb mentünk, majd a szüleim elbambultak. Én kitaláltam, hogy hozok fel iszapot - fogalmam nem volt, hogy milyen mély lehet.

Apám hátranézett, az úszógumim meg ott árválkodott, én sehol. Lábon kihordott egy infarktust, amikor felbukkantam, hogy nem találok iszapot...

Jó 20 mp-et víz alatt lehettem, mert kellően bepánikoltak és már a fél tó engem keresett :)

2012. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

10 évesen úgy tanultam meg végképp úszni, hogy nem ért le a lábam a medencébe és a szélén olyan szorosan ültek, hogy nem tudtam kikapaszkodni ezért végig kellett úsznom.


Nem hagytak magamra sosem a vízben, de felénk nem is volt ilyen luxus, hogy 10 féle medence. Volt egy mély hideg, egy meleg nyakig érő, meg egy térdig érő. Úszni tanulni meg csak a mélyben lehetett és hát nem úszógumival.


Érthető, hogy fél apukád, de szerintem nem azt kellene csinálni, hogy húzd fel a karúszót és kész, hanem vegye a fáradságot és foglalkozzon veled, ússzátok át együtt, nyilván neki leér a lába, ha te elfáradsz fenn tud tartani stb.


Csak mindig könnyebb a gyerekre ráhúzni a biztonsági felszerelést és szarni rá, mert akkor egyedül se lesz baja.

2012. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Hányszor történt már olyan hogy tapasztaltabb úszók is belefulladtak a vízbe...ráadásul az ilyen helyeken ha olyan az úszómester akkor felőle bele is fulladhatna mindenki a medencébe
2012. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!