Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nagyon féltenek ....

A szüleim nagyon féltenek . Már túlságosan is! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. És nem nagyon akarnak engedni sehova. Egy faluban lakunk .. és ha a barátnőimmel el szeretnék menni bulizni akkor nem engednek! Pedig tényleg csak nagyon ritka ha bulizni van kedvem! A barátaim néha le is néznek hogy " besült " vagyok mert nem megyek sehová! Mit tegyek? Holnap is lesz egy buli és oda szeretnék menni.. de még nem vetettem fel a témát. De félek meg kérdezni. Úgyis a válasz NEM! Kérlek segítsen valaki! :(
2010. aug. 6. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem engednek bulizni, de én Pesten élek. Ez van. Azt kibírom, hogy ne menjek éjszakai bulikba, máshova meg úgyis mehetek.

16L

2010. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején engem sem engedtek a szüleim, mindenki más bulizott,én meg otthon ültem. :(

Ma, hogy anyuka lettem, már megértem. Szerintem ha én el is engedném a lányom, tutira ott ülnék végig a kapuban...:-S

2010. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem én. De nekem már annyira gáz. Még a 13 éves barátnőm is elengedik .. engem meg nem! Tuti holnap sem fognak de akkor már nem tudom mit csinálok :( Valaki még válaszokat? :(
2010. aug. 6. 20:34
 4/16 anonim ***** válasza:
mond meg nekik, hogy nem leszel örökké a kislányuk, és végre engedjenek legalább egy adott időpontig bulizni.
2010. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17. éves, én kiengedem bandázni, de egy hunyásnyit nem alszom addig amíg haza nem jön.Pedig itt vannak a közelben, kertvárosban lakunk, nem is mennek el a környékről.De van, hogy reggelig kint vannak, fiúk, lányok, visznek ki kaját, meg mp3-at, rendelnek pizzát, stb.

Egy szülő mindig is fog aggódni a gyerekéért, legyen az akár mennyi idős is.Talán próbálj meg beszélni velük, hogy egy kicsit legyenek engedékenyebbek.

2010. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hiába mondom .. apám azt mondja hogy még ha 20 éves is leszel akkor is a lányom és én parancsolok! Ha szájaskodok akkor meg max kapok egy taslit! xD de komolyan .. túl elavultak -.-
2010. aug. 6. 20:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Engem 16 évesen úgy engedtek el, hogy a 4 illetve 7 évvel idősebb unokatesómmal.A faluban volt egy "diszkó" féleség, ami tulajdonképpen presszó, de voltak bulik is. Akkor még falun laktunk, csak pár éve lakunk városba. De mivel falu, ott mindenki ismer mindenkit. Szóval azt is meg lehetne csinálni, ha van idősebb barátnőd, ő elmegy hozzátok, és beszél anyukáddal, vagy az ő szüleik, hogy "vigyáznak" rád, haza is kísérnek, nem iszol stb.

Szerintem így el lehet menni.

2010. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hallod tesóm egyik barátnője 20 éves,és az apja sehova se engedi el! Pedig jó tanuló stb. Még az utcabálba sem engedte el a barátnőivel a faluba. Pedig mentek volna vagy 5 en együtt.csak nappal.
2010. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mond meg a szüleidnek hogy nagylány vagy.Mond el hogy hova mennétek, azt is hogy kikkel mennél. Add meg a telefonszámukat ha téged nem tudnának elérni meglegyen az övék,ha keresnek mert nem vagy otthon a megbeszélt időpontban.

Mond meg hogy hányra mész haza.Mondjuk 22:00-ra azt mondod,hogy otthon leszel. Akkor már 21:45-re legyél otthon. Ne csak 22:05-re.Így a szüleid majd megbíznak benned.Aztán már elengednek egy félórával tovább és így tovább és így tovább.

Mond el ,hogy miért szeretnél elmenni.És igérd meg ,hogy nem iszol nem drogozol.stb.

A lényeg hogyha valamit megigérsz tartsd is be!

Nekem bevált.Én tavaly kezdtem el.MA már az utcán lehetek 11.-ig is.De anyum mindig tudja hol bandázunk kikkel vagyok.Ha megyünk át mondjuk inenn-oda akkor dobok egy sms-t.

Sok sikert!

15/L

2010. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

20:47 es, meg a 49 es vagyok.

A barátom falun lakik(2 és fél éve vagyunk együtt, a féltesója 18.Mikor 2 éve annyi idős volt mint te, akkor mivel ez egy ezer lakosú falu,és ha volt buli,akkor úgy jött le, hogy mi lementünk mondjuk a presszóba, vagy akár hova, és velünk jött, de ha nem is volt velünk közben,akkor meg csörgettük, mikor megyünk, és velünk kellett hazajönnie. Nincs idősebb tesód? Vagy idősebb barátnőd? akivel ezt meg lehetne csinálni?

Ha lementek, mindig mondd meg, mikor érsz haza(ahogy előttem írták picivel érj előbb haza) meg legyen nálad telefon)

sok sikert!

2010. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!