Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meg tudnátok bocsátani ezt...

Ti meg tudnátok bocsátani ezt a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
12éve egy este fürödtem,amikor bejött apám részegen és szájon csókolt,amikor számonkértem,közölte h ő csinált,azt tesz velem amit akar.Életem első csókja volt...anyámnak nem mondtam el,nehogy elváljon,feldolgoztam magamban,nem zakkantam meg,lettek pasijaim,férjhez mentem,családom van.2hete egy vita hevében ami arról szólt h ő alkoholista és milyen amikor iszik,végső elkeseredésemben a fejéhez vágtam.Tagadta,nem emlékezett rá,kitaláltam,stb.Anyám elé vitte a dolgot,aki annyit mondott h ezt ő sem tudta de el tudja képzelni és kb ennyivel le is zárta a dolgot,elment aludni.Apám ma is felhozta h igazán megbocsáthatnám ezt neki,ő ezen nem tud túllépni,pedig 2hete elhatározta h elfelejti.Mondtam h nem fogadom el a bocsánatkérését,ne beszéljünk erről,volt ami volt,mindenki úgy dolgozza fel ahogy akarja. Ti meg tudnátok bocsátani ezt? És anyukátoknak egy ilyen semmilyen reakciót?Apában akkor csalódtam,anyában most.Ha a férjem molesztálná a lányomat,nem állna meg előttem,de minimum megkérdezném a lányomat h akar-e róla beszélni,akkor is ha 12év után derül ki egy ilyen.Vagy nem?kösz ha elolvastátok.30N

2012. aug. 5. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Sejtem milyen válaszok jönnek majd.

de reálisan, 18év után hiba volt előhozni, és még jól jártál, hogy csak ennyi reakció volt, mert akár Te lehettél volna az aki "szétrobbantja" a családot...

Mindig a rossz hír hozójára haragszanak a legjobban.

2012. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a reakciók alapján nem bocsajtanam meg:/
2012. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
ehhez érdemben úgyse tudok hozzá szólni mert nem éltem át
2012. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hááát ez így nehéz kérdés... viszont én nem tudnék megbocsátani...milyen az h azt mondja neked édesapád h én csináltalak azt csinálok veled amit akarok az meg a másik dolog amit tett is ... meg aztán le is tagadta... hát nem tudom nem tudnék megbocsátani főleg édesapádnak, mert ha akkor ilyen volt ezek után se változott sőt, elnézést de szerintem javíthatatlan marad már .háát nem is tudom édesanyád meg afféle strucc politikát alkalmaz dugjuk a homokba a fejünket és akkor amiről nem tudunk vagy nem veszünk tudomást az nem fáj... anyukádat viszont nem tudom, mert szerintem nincs tisztában a helyzet súlyosságával, mert nyilván más 12 év után meg aztán még jobban leülne megbeszélni a lányával, mert azért csak ott hordoztad magadban 12 évig... és szerencsésnek mondhatod magad h egyedül túl tudtál lépni rajta mert nagyon sokan nem tudnák ezt végig csinálni. édesanyáddal kapcsolatban szerintem kérdezd meg tőle h ő mit gondol az egészről vagy egyáltalán érdekli-e , mert az is lehet esetleg h nem karja felbolygatni bááár... nem tudom mert a normális reakció az lenne h kikérdezne vagy érdeklődne...
2012. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az anyukad reakcioja teljesen ertheto felesleges haragudnod ra. Szanj ra idot uljetek le ketten beszelgetni mond el, hogy mi tortent es, hogy mennyire nyomott hagyott benned és hogy miert nem mondtad el eddigneki. Az apukamra ha ilyen lenne és ilyet tett volna haragudnek.. De hat o az apad nem haragudhatsz ra.. Gondolj a gyerekeidre is
2012. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én többet szóba sem állnék velük,főleg apáddal.Minek foglalkozol ilyen agyhalott emberekkel?Az ilyenek szerintem alapból gonoszok.Mi az,hogy letagadja?Gerinctelen.Nem is érdemes vele ezek után szóba állni.Én megszakítanám vele a kapcsolatot,mert nem érdemli meg az ilyen,hogy lánya,gyerekei legyenek.
2012. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyád nem normális,nem beszélnék vele.Apád meg csak gondolkodjon a dolgon,ne érdekeljen.
2012. aug. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még akkor el kellett volna mondanod, nagy szerencséd volt, h nem lett belőle további szexuális zaklatás.... Édesanyád meg lehet, h már belefáradt egyszerűen abba, hogy apád milyen, és már ezen se tud kiakadni, ami megértem ,h fáj, nekem is fájna.... Apádon változtatni nem tudsz, de gondolkozz el rajta, h tett-e egyáltalán valami olyat az életedben, azért, h neked még felnőttként is foglalkoztasson az, h tönkreteszi magát, vagy mit tett. Az ilyen ember nem érdemli meg, h egyáltalán foglalkozzanak vele..
2012. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én anyukámmal ebben az esetben még beszélnék, hogy mégis, ez milyen reakció volt, meg hogy képes ilyen semmi módon reagálni ilyen súlyos dologra. Ha nem kér ezért bocsánatot és nem moind elfogadható indokot, nem bocsátanék meg. Apukámnak meg soha a büdös életben ezek után, ez minden határon túlment.
2012. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Elsőnek: azért hoztam fel, mert veszélyeztetett terhesként épp otthon vendégeskedtünk és olyan szinten jött utánam részegen a hülyeségeivel, hogy azt gondoltam ha egy ekkora fajsúlyú emléket felhozok, talán magába száll és elhúz aludni és békén hagy végre, féltem hogy a stressztől elvetélek, megúsztam egy vérzéssel.

Utolsónak: ha akkor felhozom, lehet h anyám elválik és akkor tényleg én leszek a családban a szr alak aki jól felrúgott mindent, azon a nyáron elköltöztem otthonról, egyetemre mentem, azt gondoltam így már a hétvégi látogatásokat lazán túlélem, a többit meg feldolgozom egyedül, ha sikerül.

Apámnak eszem ágában sincs ezt megbocsátani csak a kapcsán merült fel h kiírom kérdésnek, mert szerinte ez megbocsátható és elfelejthető, szerintem meg épeszű ember ezen nem tud túllépni.

Anyám meg ilyen...nagyon szeret, de beszélgetni vele a zárkózottsága miatt nem lehet őszintén, lehet hogy nem mer rákérdezni, én meg nem érzem hogy szükségem lenne rá hogy kibeszéljem magamból, semmin nem változtatna, hisz rég elmúlt a dolog, egyszerűen csak nem értem őt, nekem még csak másfél éves a lányom de tűzbe mennék érte és egy ilyen szituban lehet h elszállna az agyam és valami börtönvonzatos dolgot tennék, nem pedig annyit mondanék h apa ezt kinézem belőled..... Köszönöm még egyszer a válaszokat, csak kívülálló véleményekre voltam kíváncsi.

2012. aug. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!