Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meg tudnátok ezt bocsátani?...

Ti meg tudnátok ezt bocsátani? Indokokat is várok.

Figyelt kérdés

Régóta együtt vagyunk a párommal,hosszú évek óta. Még soha nem okozott nekem csalódást, mindig mindent megtett azért, hogy a kapcsolatunk jó legyen és sosem bántott semmilyen téren.

Tegnap azonban kiderült valami róla, ami egyszerűen elképesztő. Hosszú a story, hogy hogyan derült ki, de végtére ő vallott színt, csak annyi derült ki, h valami nem stimmel.

Amit tett a következő:

Pár évvel ezelőtt nagyon rossz anyagi körülmények közé keveredtünk, hosszú, hogy miért és hogyan, a lényeg, h én nem tudtam róla, mert nem akarta elmondani nekem, hogy óvjon. Mániája, h egy férfi ne terhelje meg a nőt és egyedül akarta megoldani. De nem spóroltunk, mert mivel nem akarta, hogy észrevegyem, én pedig nem tudtam, h nem fér bele a mozi, a meki, stb, nem fogtam vissza magam, jártunk ide-oda.

Addig fajult a dolog, hogy felvett egy személyi kölcsönt, hogy áthidalja a dolgot, de nem sikerült neki, és azzal fenyegették, h levonják az egész fizetését. Mivel lakáshitelünk van, nem tudta volna levonni a bank, illetve alig maradt volna pénzünk..bár szerintem ez is megoldható lett volna ha összehúzzuk a szíjat.

Nem voltam itthon, mert elmentem főiskolára 2 napra, és elment a nagyszüleimhez, akik jó anyagi körülmények között vannak, és elemelt tőlük egy nagyobb összeget. Annyit, amennyi hátralék volt, aznap volt a fizetési határidő. El is ment tőlük, majd visszament negyed óra múlva, bevallotta mit tett, és visszaadta nekik a pénzt. Ők megbocsátottak neki, de megkérték, h nekem ne mondja el. Számomra ez most derült ki.

Soha nem volt semmilyen hasonló ügye, ezt is nagyon szégyenli, de én egyszerűen össze vagyok törve. Teljesen magamba zuhantam, és nem tudom, megbízhatok-e benne ezek után...NAgyon fáj és nagyon tanácstalan vagyok. Ti mit gondoltok? Ez a dolog megbocsátható? Vagy soha nem fogom túltenni magam rajta? Fél év múlva lenne amúgy az esküvőnk....


2012. febr. 21. 08:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Az ostoba ember remek példája.

Egyébként az hogy lehetséges, hogy te ennyire nem voltál képben a pénzügyekkel kapcsolatban?

2012. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Az szép hogy óvni akart de nálam ez már nem férne bele.Ha közös életet akartok akkor illet volna szólni hogy nem álltok most ugy anyagilag hogy luxusra költsetek.

Megbocsájtanék,de mégegy ilyen és lapát.

2012. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
mert nálunk ő adja fel a csekkeket, és ő rendezi ezeket a dolgokat, illetve én nem nézegetem a banki papírjait, mert mindig megbíztam benne. megbeszéltük, mikor összeköltöztünk, h ő intézi ezeket a dolgokat,mert én tudom magamról, h ilyenre alkalmatlan vagyok. nem kissé vagyok szórakozott...de ezek szerint ő sem intézte túl jól...
2012. febr. 21. 09:08
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz kérdés, de azt gondolom, én meg tudnék bocsátani, ha alaposan átbeszéljük a dolgot, bár biztos idő kéne hozzá.

Nem rosszindulatból tette, hanem szükségből. Még mindig "jobb", mint ha bankot rabolt volna.

Visszaadta a pénzt, látszik, hogy megbánta.

A nagyszüleid is megbocsátottak neki, ráadásul akkor ők is hazudtak neked, rájuk is haragszol?

Persze, nem helyes, amit csinálta, de visszacsinálni már nem lehet, és legalább időben belátta, hogy hülyeség.

2012. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
nem, a nagyszüleimre nem haragszom. megértem, miért nem akarták elmondani. mert ők valószínű nem akadtak annyira ki rajta, mint én. és tudják, hogy a párom nem ilyen ember, és nem akarták, h szakítsak vele, mert szeretik és látják, hogy nagyon jól bánik velem, és hogy egészen eddig nagyon jól megvoltunk
2012. febr. 21. 09:12
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Megbocsájtanék. Viszont úgy nem lehet élni, hogy fogalmad sincs arról, hogy álltok anyagilag. Ezen sürgősen változtass. Tök mindegy, ki adja fel a csekkeket, mi minden hónap elején leülünk és együtt megnézzük, hogy mennyi pénzből kell megoldanunk a hónapot!
2012. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
ez egy ideje már így működik. már tudok minden dologról azt állítja. mert ezután az eset után szép lassan bevezette, hogy tudok mindig mindent.
2012. febr. 21. 09:35
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Haragudnék rá és magamra is. A te hibád is,hogy ilyen helyzetbe került.Ha nem csak költöttél volna,de tudtad volna,hogy mennyitek van,mennyiből lehet,akkor nem kerültök ilyen helyzetbe.Ő fenn akarta tartani a látszatot,hogy minden rendben van anyagilag,ez annak a jele,hogy ki akarja elégíteni az igényeidet.Ha túl nagyok azok,akkor bizony hitel lesz a vége. Rossz dolgot tett,ez nem kérdés,de magadba is keresd a hibát,ne csak benne.Felnőtt emberek vagytok,te is,aki nem teheti meg,hogy nyugodtan hátradől és élvezi az életet,a problémákat pedig oldja meg a másik. Miért is? Nem a szüleiddel élsz,akik adnak neked zsebpénzt és nem avatnak be a családi pénzügyi gondokba,de a föld alól is megveszik neked az új ruhát. Ő a férjed és ti egy hajóban eveztek. Ezt vele is tudatnod kell. A gondok, a ti gondjaitok és nem csak az övé.A megoldás megtalálása pedig nem csak az ő kötelessége,hanem a tiéd is.
2012. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: teljes mértékben igazad van. én is ezt mondtam neki, és igen, én is hibás vagyok. de sajnos ez nem változtat a tényen...mégiscsak lopott :(
2012. febr. 21. 10:00
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon gondolkodnál miből fizetitek ki a tartozást.
2012. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!