Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek annak idején a szülök,...

Akiknek annak idején a szülök, nagy szülök gyüjtöttek staférungot segitett a külön élet elindulásában? Jó ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Baráti társaságban vitatkoztunk a témáról ,és érdekes vélemenyék ,és ellen vélemények voltak a témában ...
2012. aug. 6. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Egy fiatal párnak minden segítség jól jön. amit megkaptál a szülőktől, nagyszülőktől, arra neked már nem kell költened. Azt a pénzt már kezdheted rakosgatni a saját otthon megteremtéséhez.
2012. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
nekem a nagyszülők tettek félre étkészletet, meg kristálypoharat... az mindig elegáns:)de mondjuk konyharuhát, törölközőt stb. inkább választok én magamnak... én részben jónak tartom. mire összespórolom a szép tálalószekrényemet, legalább lesz mit beletenni:)
2012. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mamám évek óta vette a konyharuhákat ágyneműket, törölközőket.Ami költözéskor nagyon jól jött. A költözés után a szüleimtől és a mamámtól még kaptunk rengeteg dolgot, ami felfogható staférungnak. Új hűtőt, mosogatógépet, mosógépet, gáztűzhelyet. Anyukám az utolsó nokedli szaggatóig megvett mindent a konyhába. És igen nagyon jó volt mindezt megkapni. A háztartási dolgokra a pénzt adták és mi választottuk ki, az apróságokat ők.
2012. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Fogalmam sincs, mi staférung, a google elárulta, hogy hozomány. Tehát akkor a pénz is az? Vagy csak tárgyak?
2012. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
utolsó, nyilván a pénz is. csak sok helyen előre bevásárolnak még egy komplett háztartásnyit a fiataloknak...
2012. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Mint a fentiek leírták, igen nagyon jól jött. A másik fele a dolgoknak, hogy örömmel adták. Ajándéknak, jó szándéknak pedig örülünk. Ha úgy tetszik összespórolták nekem.
2012. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha pénz is, akkor anyu nekem is segített, és hálás vagyok érte. Bár itt az oldalon sokan "segg alá tolásnak" vélik ezt, ez nekem ellenszenves.
2012. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne lenne jó ötlet!! Nekem is van lányom, még kicsi, de biztos hogy pénzt fogok neki adni, ha férjhez megy, hogy azt vegyék meg ami nekik tetszik!! Nagyon nagy segítség!! A férjem családja még egy kávéscsésze készletet sem adott...amit kaptunk, anyukámtól kaptuk és bizony nagyon jól jött!
2012. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Van ami jól jött, van ami nem. A régi csicsás, nylon ágyneműhuzatok ma is a szekrényben vannak (kb 15 garnitúra). Tudom, hogy sohasem fogom őket használni, de 30 évvel ezelőtt csak ilyen volt.

Az evőeszközök, étkészletek nagy segítséget jelentenek.

Megjegyzem 8-10 évesen nagyon utáltam, amikor a rokonaimtól karácsonyra és húsvétra étkészletet kaptam, mert egy gyerek ezt még nem tudja értékelni.

2012. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
sokan a családi háttér szinonimájaként élik meg a segg alá tolást... erről nem tehetünk. én örülök, h ilyen szerencsés vagyok, h a szüleim segítenek, amiben tudnak. ha azt vesszük a nászajándék is akkor segg alá tolás??
2012. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!