Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek annak idején a szülök,...

Akiknek annak idején a szülök, nagy szülök gyüjtöttek staférungot segitett a külön élet elindulásában? Jó ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Baráti társaságban vitatkoztunk a témáról ,és érdekes vélemenyék ,és ellen vélemények voltak a témában ...
2012. aug. 6. 11:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nagyon jó ötlet szerintem. ha jó a viszony a szülők és a gyerek közt, akkor ez természetes dolog, h segítik az elindulásban.


sajnos nekem pont akkor haltak meg a nagyszüleim, mielőtt összeköltöztem volna a párommal. így egy egész lakásra való dolgot örököltem. a bútoroktól kezdve a konyhai dolgokon át egészen a törölközőkig.

még anno a ballagásromra is olyan dolgokat kaptam a rokonaimtól, amik jók lettek később. tányérok, állólámpa, kompótos készlet, dísztárgyak.


teljesen felesleges új dolgokat venni az összeköltöző párnak, ha a szülők tudnak adni otthonról pár dolgot, ami nekik nélkülözhető.

annak a pénznek jobb helye is van. pl konyhai gépek, mosógép, porszívó úgyis új kell, mert abból nincs minden háztartásban 2.

2012. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

ez a segg alá tolás duma engem is mérhetetlenül irritál.

hát kinek adjon a szülő, ha nem a gyerekének? vagy üljön rajta halála napjáig míg a fiatalok nyomorognak? pláne ebben a gazdasági helyzetben, amikor szinte lehetetlen önerőből lakáshoz jutni.


szerencsére olyan környezetben nőttem fel, ahol ez természetes volt, és nem néztek irigy undorral az emberre, ha a családja valamiben segítette.

2012. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát nekem elég kétes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Csupa szemetet kaptam, amiket nemhogy használni nem tudok/nem fogok, de még eladhatatlanok is annyira semmi értékük nincsen (műanyag borostyánnak látszó ékszer szett, kristálynak látszó üvegpoharak (némelyik újraragasztott, megsárgult horgolt terítő etc...). Esküszöm inkább ne adtak volna semmit sem, akkor legalább nem kellett volna köszöngetnem meg utána rakosgatni évekig a sok lomot...
2012. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Gyerekként utáltam, hogy tányérkészletet kapok stb.

Mikor összeköltöztünk jól jött a legtöbb darab, van ami csak a szekrényt dísziti. Most,hogy a nagymamám meghalt mindig könnybe lábad a szemem ha ránézek és megköszönöm, hogy a mindennapos dolgok rá emlékeztetnek.

2012. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Megakadtam egy kicsit azon, hogy ez a lányos szülők kötelessége volt régen. Viszont abban az időben, a nők ritkán dolgoztak, inkább háztartásbeliként vették ki a részüket a családi életből. Mivel keresetük nem volt, a szülők így "kompenzálták" a fiú családját.


Eredetileg a staférung célja, jelentése ez volt - mára módosulhatott a jelentése.

2012. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!