Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a gyerekednek? Ha...

Elmondanád a gyerekednek? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés

Egy éve tudtam meg, hogy van egy 4 éves lányom. Párszor találkozgattunk az anyjával de nem jártunk, aztán elfelejtettük egymást de azt nem mondta, hogy terhes. Azóta én is vagyok a gyerekkel és egymásba szerettünk, ha minden jól megy pár héten belül összeköltözünk. Csak nem teljesen tiszta a múltam, voltam börtönben és nem tudjuk, hogy elmondjuk-e neki vagy sem. Ne támadjatok mert már rég megváltoztam, mindent megtudnék adni a gyereknek. A szüleink szerint nem muszáj elmondani neki, de szerintünk jó lenne ha tudna róla és nem mástól tudná meg. De majd csak akkor ha idősebb lesz. Vagy rosszul gondoljuk?

Neked mi erről a véleményed? Te elmondanád vagy inkább nem beszélnél róla?


2012. aug. 6. 13:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen felesleges elmondani. Ő azért fog szeretni/felnézni rád, ahogy vele bánsz, ahogyan őt szereted és gondoskodsz róla. A börtön és a hibáid nem a gyerekre tartoznak. Majd esetleg ha már felnőtt lesz és két felnőtt ember fog egymással beszélgetni, akkor mondd el neki.
2012. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg felesleges titkot csinálni belőle. Kezeljétek "természetesen", már amennyire lehet. Tudjon róla egy 4 éves szintjén, és ha később kérdez, majd válaszoltok az értelmi szintjének megfelelően.

Sajnos könnyen lehet, hogy az óvodában egyes szülők félteni fogják a gyereküket egy "börtöntöltelék kölykétől", és sokkal rosszabb lenne, ha a pajtásoktól hallaná ebben a verzióban.

Szerintem olyasmit kellene mondani, hogy apa egyszer rosszat csinált, ezért megbüntették, de már megjavult.

Esetleg kérjétek gyermekpszichológus segítségét.

De... a gyerekek kegyetlenek, a szülők pedig bunkók.

2012. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjem egy ideig dolgozott börtönben. Nem rabként, hanem civil munkaerőként.

Amikor a szüleim nagyobb baráti társaságának mutattuk be egy közös kirándulás alkalmával, eszébe jutott egy sztori, amit sikerült így felvezetni:


"Amikor a börtönben voltam, akkor..." Neki fel sem tűnt, de megálltak az evőeszközök a levegőben :)

Valaki bátortalanul megkérdezte, hogy és meddig volt ott...?

Mire mondta, hogy három évig. A szüleim meg magyarázkodhattak, hogy nem leültették, csak ott dolgozott :)


Ha lesz gyerekünk, szerintem előtte is ilyen ügyesen fog fogalmazni, úgyhogy én is magyarázkodhatok majd a leendő óvodában...



Sőt, velem történt egyszer óvodás koromban: Reggelente apám kocsival kidobott mindenkit, aztán ment dolgozni. Aznap reggel készülődés közben ugrott be neki, hogy elfelejtett egy reggeli találkozót, úgyhogy két perc alatt elviharzott, hogy ma menjünk gyalog anyámmal.

Anyám öltöztetett tovább, felsóhajtott: "Na, apád jól itthagyott minket!"


Én azzal léptem be az óvodába, hogy "Apa itt hagyott minket!" Anyám délután jött értem, az óvónők meg ráugrottak, hogy miért válnak?



Szóval nem kell, hogy ténylegesen kínos múltbéli dolog legyen, elég egy rosszul megfogalmazott mondat is.

Én akkor mondanám el neki, amikor már tisztában van a börtön fogalmával és nagyjából azzal is, hogy oda miért kerülnek emberek. Akkor elmondanám neki, hozzátéve, hogy megbántam és erről másoknak ne beszéljen csak családon belül.

2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Most még ne mond el neki. Viszont minél hamarabb, mert tini korában már nem fog szeretni, emiatt.
2012. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én erről esetleg csak olyan 14-15 éves korában beszélnék róla, de csak akkor ha úgy érzem, hogy elég nagy ahhoz, hogy megértse.
2012. aug. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám neki 10 év múlva kb. Nehogy máshonnan tudja meg .
2012. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó kamaszkorra időzíteni, ki tudja milyen reakciót vált ki, lehet gúnyolni is fogja majd az apját, vagy lenézni.
2012. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképpen mond el, így nem kell hazugságban élnetek. Ha nagyobb lesz, ez úgy is jönni fog magától!
2012. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire okos az a négyéves és milyen fából faragták.


Én nem azért nem mondanám el, mert attól félnék, hogy elpletykálja - ha én tiszta vagyok, és felvállalom a múltamat, akkor mit érdekel, hogy ki mit tud meg rólam? -, hanem amiatt, mert nem akarnám a gyereket azzal terhelni, ami ÉRZELMILEG még túl sok neki. Lehet, hogy van olyan okos - sokan szeretik a kisgyereket hülyének nézni, holott az okos felnőtt már gyerekként is okos - , hogy ésszel felfogná, de érzelmileg lenne neki sok.


Ezért tanácsolom, hogy várj egy kicsit.

Ha a gyerek rákérdez, mert valamelyik "jóakaród" szemében szálka vagy és így jut a fülébe, akkor viszont azonnal tisztáznám a gyerekkkel a helyzetet, akárhány éves is, mert minden bizalmatlanságot, pletyka miatti paranoid helyezetet így lehet a legegyszerűbben tisztába tenni.

2012. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
egy 4 éves gyereknek ne mondd el. Nem értené még az egészet. Majd,ha kicsit érettebb lesz,akkor ülj le vele megbeszélni a dolgot. Férjem Apja is volt börtönben,(majdhogynem ott lakott már), de vele is csak akkor közölte az anyja,mikor már elég érett volt hozzá.
2012. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!