Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem durva, hogy...

Szerintetek nem durva, hogy zárni kell az ajtómat? Mi lesz ebből a pénzéhességből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a 18 éves fiú tesóm lop. Volt kisebb korában, hogy a boltból lopott többször is, elkapták, de nem tettek feljelentést.

Azóta eléggé eldurvult a helyzet, mindig pénz kell neki. Először mindig visszavitte az itthoni sörösüvegeket, hogy legyen egy kis zsebpénze, most meg már anyától MINDEN NAP kér pénzt. Sosincs itthon, de mikorra jön haza anya, ő is hazajön és pénzt kér. Van mikor 500-1000 forintot kap, de ezt minden nap, hétvégén mikor bulizni megy (minden szombat péntek) 3000-5000 forinttal megy el. Bmx-ezik, és ha nincs pénze azzal veri át anyát h vesz valamit a biciklire és ő rögtön ad is neki pénzt. Egyáltalán nincs tisztában a pénz értékével, van h 30 000 ért vesz bicikliagyat stb. Szüleim meg ahogy kiejti a száján, adják neki a pénzt.

Egyébként az én tulajdonomat se tiszteli, ha veszek magamnak a boltból vmit és beteszem a hűtőbe, állandóan megeszi, anyának hiába mondom, hogy nem azért haragszom h megette, hanem h nem tiszteli más tulajdonát, illetve nem kérdez rá h megeheti-e. Anya viszont soha nem mer neki szólni, csak rám mondja h irigy vagyok.

Régen volt h nadrágzsebemből tűnt el a pénzem és nem is lett meg, de nem gyanúsítottam. Aztán egyszer anyával beleolvastunk a chatelésébe, és írta a barátainak h itthonról miket lopott, szüleimtől ékszert, meg a munkahelyéről is az öltözőből vkinek a fülbevalóját, és bevitték a zaciba. A beszélgetéseit azért olvastuk el, mert állandóan csavarog, van h reggel 6kor, vagy délben ért haza, és féltünk h drogozik. Én amiket írt egyből levágtam h drogozik, sokszor füvet, kevesebbszer meg ilyen szintetikus most menő vmit (nem jut eszembe a neve), ott volt feketén fehéren, de anya úgy csinál mintha nem történt volna semmi, nem hiszi el h drogozik.

A legdurvább viszont az volt h mamának aki nálunk lakik, eltűnt 30 000 forintja azok után h egyszer látta tesóm, hogy honnan veszi elő a pénzét.

Na én ezóta zárom a szobaajtómat kulccsal még akkor is ha csak a kertbe megyek ki, ő pedig itthon van, mert ha tényleg drogozik, akkor egyre több pénz fog neki kelleni, sőt lehet el is fog adni dolgokat. Szüleim még ezek a dolgok után is hülyének néznek, amiért zárom az ajtómat.



2012. aug. 6. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
De igen, ez nagyon durva... És a szüleid hozzáállása is csapnivaló. Kár hogy mindenki homokba dugja a fejét :( Költözz, amint csak tudsz!
2012. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, terve van már :)

Csak azért nem szeretném ha elkallódna a testvérem. De a szüleim is ha így állnak hozzá...

2012. aug. 6. 21:50
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

A tudta nélkül beleolvasol a privát beszélgetésébe, és még te panaszkodsz!!! Az ő indítéka a drog. Elég erős indíték, nagyon kevesen tudnak neki ellenállni.


Mi a te mentséged?!

2012. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Valóban nagyon durva...én már a helyedben biztos hogy felképeltem volna..szüleidnek fel kell nyitni a szemét mert ez így nagyon nem jó
2012. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiadós kezelés kéne a tesódnak is meg anyukának is.

Talán elmondhatnád anyukádnak ha annak ellenére sem tesz semmit, hogy bizonyítottak a szemétségei akkor ne óbégasson később sem amikor a fiúka komolyan bajba kerül és a sitten végzi. Pénzzel semmit sem lehet megoldani, ha homokba dugja a fejét azzal még a dolog létezik és nincs megoldva a probléma. A nevelése az ő felelőssége.

És ha el akarja maga mellől marni az egyetlen normális gyerekét /téged/ akkor csak tegye, de egyszer csak egyedül találja magát egy rettenetesen nagyra nőtt probléma halmazzal.

Vannak menthetetlen emberek egy idő után már átlépik azt a határt ahol már nem számít ki kinek a rokona. Szerintem ha így állnak hozzá inkább csak saját magaddal törődj, éld az életed építgesd a jövőd és ne engedd közel a tesódat nehogy lerántson és kihasználjon. Amint teheted függetlenítsd magad tőlük. Ez már az ő problémájuk. Te megtetted, amit lehetett. A többi rajtuk áll, felnőtt emberek elméletileg.

Nagyszülőkhöz nem tudsz menni?

2012. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
3. bocsika a kíváncsiság is elég erős indíték szerintem, és nehogy már szegény kisöcsit sajnáljuk, aki meglopja az egész családot meg drogozik meg stb...arról nem beszélve hogy elég sokan vannak akik ellen tudnak állni a drognak, és ahogy a kérdező irását olvasom, a családnak nincsenek anyagi gondjai és igyekeznek mindent megadni a gyerekeiknek. sokaknak ez messze nem adatik meg, mégis kibírják a drog okozta kisértést.
2012. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:51-es bocs de egy kicsit bunkó vagy.az a mentsége hogy fél a tesója miatt nehogy egyszer a dorgtol elborultan a családjára támad, és aggód miatta...Most őszintén ha a te tesódról kiderül hogy napi szinten lop meg drogozik, te mást csinálnál?Vagy hagynád hogy megőrüljön a drogba?


Amúgy igen durva a szitu szerintem is költözz el ahogy csak tudsz.A tesódat meg szerintem kerüld el.

2012. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

" Az ő indítéka a drog. Elég erős indíték, nagyon kevesen tudnak neki ellenállni. "


Ha a fiam lenne 1x figyelmeztetném. Másodjára eltakarítanám.

2012. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
És apud mit szól mindehhez?
2012. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Most honnan jött ez h romák vagyunk? Egyébként én az albínóhoz közelebb állok mint a romához :D

Tényleg nem akarom elkiabálni, úgy néz ki, hogy szeptembertől el tudok költözni, jobb lesz mindenkinek, mert én hiába mondom h figyeljenek rá, ott vágja át őket ahol akarja, és inkább mindig csak én kapok h minek szólok bele.

Azt leszögezném, hogy nem azért lop mert nincs pénze, hiszen állandóan adnak neki.

Pszichológusnál is voltunk, azt mondta h nagyon valószínű h drogos, már így elbeszélgetés alapján is, de mivel tesóm nem akar járni, nem kényszerítik.


Apám régen mindig azt hangoztatta ha neki lenne drogos a gyereke, akkor kikötözné és nem adna neki csak vizet és száraz kenyeret. Aztán mikor kiderült h mi a helyzet, nem hiszi el ő se. És egyáltalán nem foglalkozik vele. Vettek szüleim drogtesztet, de nem csinálja meg, mindig mikor mondják neki, azt mondja h nem kell pisilnie, szüleim meg nem erőltetik.

2012. aug. 6. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!