Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább akkor legyen a te...

Inkább akkor legyen a te vezetékneved a gyereké?

Figyelt kérdés

Utolsó emberke vagyok a családban, aki tovább vihetné a nevet de nő. Egészen eddig megbeszéltük a leendő férjemmel, hogy a gyerekeink kötőjelesen kapják majd mindkettőnk nevét.


Most pár napon belül 6 hónapra leszünk a választott dátumtól az esküvőn, így végre bejelentkezhetünk, ahol majd nyilatkozunk arról, hogy a leendő gyerekek milyen vezetéknevet kapjanak.


Erre most kitalálja, hogy ne legyen a gyereknek kötőjeles a neve, mert szegényke, inkább kapja csak az én nevemet és kész.


Azzal magyarázza, hogy neki két keresztneve van, és világéletében csak a baja volt belőle, mert sose tudta, hogy kell-e használni vagy nem. Ugyanis neki úgy magyarázták el otthon, hogy ez csak úgy van, hogy kiválaszthatja melyiket akarja használni, és nem kell mind a kettőt, csak úgy kapta. És emiatt, sose tudta, hogy a hivatalos papírokon most akkor kell-e mindkettő, vagy mi van, és mindig felidegesítette. Elmagyaráztam neki, hogy valamit nem jól mondtak neki a szülei, mert persze, hogy azt használja, megszólításra, meg bemutatkozásra stb. amelyiket akarja, de mivel a hivatalos neve az anyakönyvben meg a személyijén X és Y ezért hivatalos papírokon azt úgy kell kitölteni Kovács X Y. De, hogy ezt neki nem így mondták és mindig csak a nyavalya volt belőle, és szegény gyerek. Mondtam neki, hogy szegény gyerek meg fogja tanulni, hogy a vezeték neve X-Y én majd elmondom neki rendesen és semmi baja nem lesz tőle az ég világon, még csak nem is lesz hosszú, mert mindkettőnknek rövid vezetékneve van, de ő ragaszkodik hozzá, hogy ő neki csak a baja volt belőle, mert azt mondták neki a szülei, hogy csak úgy van és nem is kell használni, de közben meg... stb.


Én ragaszkodok hozzá, hogy a gyerekek megkapják az én vezetéknevemet IS. Őneki sem az a baja, hogy nem csak az övét kapják, csak ne mindkettőt, mert jaj mi lesz szegényekkel, mert ő nem értette sose, hogyan használja a nevét ezért inkább kapják csak az enyémet.


Ebbe viszont nem szeretnék beleegyezni, szerintem fura lenne, hogy csak az én nevemet kapják.


Most mit kezdjek vele? Hogy magyarázzam meg neki, hogyha őt rendesen felvilágosítják anno a nevéről, nem ilyen hülyeséget mondanak neki, hogy nem kell ám használni sehol se, ha nincs kedve, ez csak úgy van, akkor a világon semmi baja sem lett volna, és nem kellett volna csodálkoznia hivatalos papírok kitöltésénél, hogy miért kérik... és semmi kellemetlensége nem lett volna azon kívül, hogy hárommal több betűt kell leírni?


2012. aug. 7. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért a két keresztnév teljesen más,mint a két vezetéknév.a két keresztnév magyarázatát el is lehet rontani. De a két vezetéknevét? Ott nincs olyan,hogy vagy használod vagy nem. az a neved ,hogy x-y pistike. nem lehetsz x pistike akkor vagy y pistike.

olyan nincs,hogy nem tudja megjegyezni. Külföldi osztálytársamnak 3 keresztneve és 2 vezetékneve van! 27 betű :)

2012. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szerintem igazad van, ne hagyd magad. nálunk ugyanez volt, csak az én férjem ugy gondolta, ahogy én. még 3 sem volt a lányom, gyönyörűen mondja, h. Németh-Siklósi Borbála vagyok.

Az más tészta, hogy persze lányaink lettek :D

2012. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, ha csak a te nevedet kapja? Én is úgy vagyok vele, hogy vagy kötőjeles legyen, vagy csak az enyém.
2012. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

Erről a kettőzött névről mindig az jut az eszembe, hogy mi lesz, ha a gyerek felnő, és megházasodik.

Ő mondjuk Tóth-Szabó Bence, a párja Kovács-Varga Laura.

A gyerekül Tóth-Szabó-Kovács-Varga Eperke lesz?


Ez a kettőzött név csak egy divat, az anyák is jelezni akarják magukat a gyerek nevében.

2012. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De jó, hogy valakinek eszébe jutott, hogy "és a gyereküknek négy vezetékneve lesz", ezt nem hallottuk még ebben a témában még egyszer se, tényleg, teljesen új.

A magyar törvények 2 vezetéknevet és 2 keresztnevet engedélyeznek maximum. Ha mindkét szülőnek 2 van, akkor választhatnak. Ez nem korlátozás, pont hogy nagyobb szabadságot nyújt. Ők nem fognak azon agonizálni, hogy "mindig Béla nevű kisfiút akartam, de a férjem neve Végh, akkor mi lesz"?

2012. aug. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!