Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselitek a szülői...

Ti hogyan viselitek a szülői szigort?

Figyelt kérdés

Nagy "gyerek" vagyok (20-30 éves) és a szüleim folyton tudni akarják, hogy mikor és hol vagyok.

Ami a pláne, hogy én mindig említem, hogy pl. legutóbb is dolgozni indulok, ne várjanak másnapig, de aztán megint azt kapom, hogy szó nélkül tűntem el.


2012. aug. 9. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem veszem figyelembe. Csinálják ha nekik jól esik.
2012. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy legyintés, és el van intézve:) Még tinédzser koromban jártam csomószor úgy, hogy hétfőn vacsinál megbeszéltük egyszer, hogy hétvégén buliba megyek. Aztán megemlítettem szerdán is, csak a biztonság kedvéért.

Pénteken készülődök, veszem a cipőmet. Erre Apu a szobából: "Hová mész?":D Párszor felháborodtam, aztán már csak annyit mondtam, hogy kérdezze meg Anyutól, mert ő ezek szerint tényleg odafigyelt rám amikor beszélgettünk, nem csak úgy tett:)

2012. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a szülői szigor kategória, hanem egyszerűen féltenek.Nem akarják, hogy valami bajod essen, ebben a zűrzavaros világban. Az én szüleim is kérdezgetik, hol voltam.Ilyenkor mondogatom nekik, hogy már nagy "gyerek" vagyok, és tudok magamra vigyázni. A szülők meg már csak ilyenek, egész életük során gyerekeik járnak eszükben, mit csinálhatnak, jól vannak e .... kortól függetlenül.
2012. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bemásolom ide is a válaszom, amit a pár órája feltett ugyanilyen kérdésedre írtam:


"Ugyan már nem lakom együtt a szüleimmel, de kb. 24 éves koromig velük éltem és mindig szóltam, mikor hová megyek.


Nem azért, mert ellenőrizgetni akarnak, hanem mert nem akartam, hogy aggódjanak értem.

Ez nem azt jelenti, hogy "ránőnek" az ember fejére, hanem szülői szeretet, aggódás ami a születésünktől a halálunkig tart.


Velem fordított esetben is előfordult, hogy ha pl. anya nem szólt, hogy munka után nem jön egyből haza, akkor elkezdtem aggódni, nehogy baja történjen.

Most ugyanez a helyzet a férjemmel is és ha megszületik a kisbabánk, biztos őérte is aggódni fogok amíg csak élek."

2012. aug. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Örüljetek addig ameddig aggódnak értetek a szüleitek,értem Anyukám egyáltalán nem aggódik,és nagyon rosszul is esik.Pedig még igencsak "kicsi" vagyok..
2012. aug. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!