Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te vagy a családod gyűjtöd/gyű...

Te vagy a családod gyűjtöd/gyűjtitek az apró pénzt?

Figyelt kérdés
Mire?És mióta gyűjtöd?
2012. aug. 9. 09:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám, mikor hazamegy, mindig kipakolja a zsebeit, amik sokszor teli vannak apróval, így a lakásuk minden pontján van egy halom apró. Nagymamám ezeket összegyűjti egy dobozba, és nyáron, mikor lemegyünk Balatonra a nyaralónkba, lehozza és abból megyünk a boltba. Tavaly valami 5000 forint gyűlt így össze a rengeteg apróból, az ideit nem számoltam, de most is sok volt benne.
2012. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A tavasszal kezdtem mert tele volt a pénztárcám apróval és már idegesített, ezért beleraktam egy kancsóba. Azután a feleségem is elkezdte pakolni az apróját bele. 5, 10, 20 ft-osokat. A nyár elején poénból meg számoltam akkor tartottunk 5700-nál. Igazábol nincs sok pénzünk sőt hónapról hónapra élünk, de ez így nem okoz nagy anyagi megterhelést. Most kitaláltuk, hogy dobáljuk az 50, 100 ft-osokat is bele és akkor jövőre még talán nyaralni is elmehetünk, ha nem üt be a menykő és nem kell beváltanunk.
2012. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Én gyűjtöm a 200Ft-osokat a gyerkőcnek. Jó, nem minden egyes darabot, de minden hónapban teszek el neki néhányat illetve, ha boltban fizetünk és van a visszajáróban 200-as, akkor az az övé és megy a dobozkájába. Ebből viszünk, ha nagybevásárlásra megyünk, hogy ő is vehessenek magának valamit (kisautó, csoki, automatából labda...) vagy beül a pénzbedobós autóba, mozdonyba... Ez persze csak akkor van, ha jól viselkedik. 2,5 éves és most jutott el odáig, hogy ő akar fizetni a saját pénzével. :) Kb fél éves volt, amikor egyszer vagy 10db 200Ft-os gyűlt össze a pénztárcámban és valahogy beugrott, hogy akár el is tehetném őket, szóval 2 éve gyűjtöm.
2012. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%
apróval nem foglalkozom 10 és 20 ezreseket gyűjtöm csak..
2012. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
A bátyám gyűjti mindig (én meg mindig csórok belőle). Amúgy az így összegyűjtött aprókból vett magának már laptopot, erősítőt...
2012. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
GYűjtjük, bár nem szándékosan. Mivel a zsebet/pénztárcát szétnyomja, egy tálba szoktuk kiszórni. Ha túlcsordul a tál, akkor a helyi közértben mosolygunk egy sort, hogy váltsák át nekünk papírpénzre.
2012. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fiam gyüjtögette már 3 éves kora óta. Mindenki adta az apróját (mama, keresztszülők, anya), most van belőle 50eFt-ja amit bankba tettünk.
2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

2 gyermeknek van 1-1 perselye. 100 és 200 ft-osokat gyűjtünk bele. most hétvégén bontjuk majd fel, jönnek láthatásra hozzánk!:)) Már nagyon várják! :)


Megbeszéltük, hogy azt vehetnek rajta amit szeretnének. Nincs határ, nincs korlát. Szeretnénk, hogy érezzék azt, hogy akár több apró kis dolgot is vehetnek rajta, vagy 1 nagy valamit, akkor viszont nem marad pénz. Tanulják meg, hogy be is lehet osztani. Érzem, hogy a kisebbik csak vmi apróságot fog venni magának, a nagyobbik már lázban ég, nála tuti, hogy az egész el lesz költve. :)


Kiváncsi leszek mennyi gyűlt össze. :)

2012. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
bocsi, kimaradt, most 13 éves
2012. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Nem gyűjtjük, de legtöbbször egy tálkába kirakjuk a sok aprót, van mikor a pénztárca dugig van vele. És ha mondjuk elmegyü valamelyikőnk a boltba, pl tej, felvágott stb akkor abból fizet, de a nagyobb papír pénzeket váltsuk fel 2-300 Ft dolgokra.
2012. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!