Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te vagy a családod gyűjtöd/gyű...

Te vagy a családod gyűjtöd/gyűjtitek az apró pénzt?

Figyelt kérdés
Mire?És mióta gyűjtöd?
2012. aug. 9. 09:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Befőttes üvegbe gyűjtünk párommal minden aprót (5, 10, 20, 50, 100 és 200 forintosokat is). Bár gyakran veszünk ki belőle vásárláshoz, de egy-két havonta 2-3 ezrek simán összejönnek így is, néha több is.

Szóval mi az apróból a kisebb vásárlásokat fedezzük (zsemle, vaj vásárlása pl.), plusz néha ebből rendelünk pizzát vagy megyünk el sörözni, ilyesmik.

Nagyobb dolgokra számlán gyűjtjük a pénzt.

2012. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

2 éve karácsonykor vettem a páromnak ajándékba egy kis malacot, abba gyűjtjük, amikor épp eszünkbe jut. jól jött ez a kérdés, most legalább újra fellelkesedtem :)


legutóbb kiürítettük, és 5000 ft volt benne. még mindig egy nagy műanyag pohárban van, ha lesz valami hasznos cél, akkor elköltjük.


van egy megtakarítási számlám, arra minden hónapban 5000 megy. már jó régóta gyűjtök, ha sikerül, veszek egy autót pár hónap múlva :)

2012. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
régen anyumék gyűjtötték a százasokat, és abból vettek nekem egy ágyat! :D Én is gyűjtöm, pont ma csináltam egy dobozkát :) Nem sok van még benne, de valahol el kell kezdeni :)
2012. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Régen az 1-2 forintosokat gyűjtöttük, aztán mikor bevonták őket rohantunk beváltani, kb 4-5 ezer forint lehetett.

Egy tálka 5 forintost is összegyűjtöttünk akkor, de az azóta is úgy áll.

Aztán volt egy kis edénykénk az apróknak, mert férjem utálja, ha húzza a zsebét, mindig oda szórta, én viszont imádom, ha tele vagyok apróval ezért mindig lenyúltam. :) Így ez a kis edény megszűnt és nekem adja az apróját. :)


Viszont mióta a 200-as is fém, és még nagy is... na azokat gyűjti a férjem. Ő minden egyes darabot elrak, néha engem is faggat, hogy van-e, ha van odaadom neki.

Karácsonyra ebből kaptam fényképezőgépet, azóta pedig megint 15-20 ezer körül van a dobozban, valamire gyűjt a drága.

2012. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Nem,mert nem látom értelmét.

Nem teszem ki a tárcámból az aprót,fizetek azzal is.

2012. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Tesóm szobáját takarítottam a múltkor, és láttam a szekrényén pár 10-est és tök jól nézett ki a szekrényen, így kitaláltam, hogy gyűjtök még többet és kirakom szépen az egyik polcra amolyan dekorációnak, most van kb 800 ft 10-esekben, ha telerakom majd, akkor kb 5000 ft fog kijönni :D
2012. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

az igazán aprónak van egy malacpersely, sajnos egyszer leesett és eltört, így ki tudjuk venni, de néha összejön benne 1-2000 forint is, abból kenyér , üdítő, sör, kutyakaja fizetődik :()

A 200-asokat 3- áve gyűjtjük. Először Másfél év alatt összejött 130.000 forint , abból csak nagyon ritka esetekkor nyúltunk, ha nem tettük volna, most olyan 160.000 körül lenne. Júniusban volt az esküvőnk, akorra beváltottuk papírpénzre, úgyhogy most elkezdtük megint, Június 2 óta olyan 22 ezer gyűlt össze megint. Amíg nincs rá nagy szükségünk, gyűjteni fogjuk. Jól fog jönni egyszer :)

2012. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Vendéglátásban dolgozók, jó hónapban akár 50000 ft aprót is hazahozok, a rezsim 40, a csekkeket mindig apróval fizetem a postán, ott már jól ismernek emiatt. Az 5 ftosokat elrakom mindig, nem tudom, mennyi van, de egy 5 l befőttes üveg tele van, egy másik meg kb harmadíg.
2012. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nekem a család gyűjti az 5 forintosokat az esküvőmre. :)))


23/L

2012. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Van egy "csinos" befőttesüvegem. Húsvét óta gyűjtögetem. Nem szeretek az utcán "zörögve" járni, így mindig beledobálom a befőttesüvegbe. Lassan le kéne cserélni, mert tele lesz. Mire költöm el...? A céljaimt nagyobb összegekből valósítom meg :)) Ez meg majd akkor kel el, ha "nagyobb összeg" lesz belőle.
2012. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!