Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek házasságban...

Szerintetek házasságban kevésbé lépnek félre a felek, mint egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a párkapcsolat (házasság meglététől független!) milyenségétől, a felek személyiségétől és az együtt töltött időtől függ, egyénenként változó arányban.
2012. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez ettől függne. Ha valakinek hajlama van a hűtlenségre, akkor az házasságban, vagy anélkül hűtlen lesz. Szerintem.
2012. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki félre akar lépni azt nem fogja érdekelni az hogy házas e vagy sem.
2012. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ááááh....
2012. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem igen.

Ha az indoklas is erdekel: Szerintem, ha jön egy problema, sokkal inkabb kitartobb egy hazas a megoldast keresni, es elöbb adja fel es valasztja a könnyebb utat, aki nem hazas. A hazassag egy kapocs, ahol kimondod, hogy "igen", a "holtomiglan-holtiglan, mindenfele bajaban"-ra). Megigertel valamit, amit egy sima kapcsolatban nem igertel meg, csak ennyi a különbseg. Egy fogadalom.


Egy pelda: megbeszeled XY-nal, hogy a strand bejarata elött talalkoztok. Tul koran odaersz, de megis megvarod a tüzö napon (ami zavar) - hiszen megbeszeltetek, megigerted neki. Mig, ha nem igerted volna meg, hanem csak ugy valamikor talalkoztok majd a delelött folyaman, akkor nem olvadoznal orakig ra varva a napon, hanem majd talalkoztok. Bocs, ha nem a legjobb pelda.

2012. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Aztan a hazassag egyben anyagi kapocs is... Ha nem vagytok hazasok, eleve minden anyagi döntest, vasarlast ebben a tudatban hoztok (gondolom en), igy az anyagi oldala nem tart vissza. (De legalabbis azt, aki anyagilag meg jobban is jön ki.)

elözö

2012. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Racionálisan nemhogy kevésbé lépnek félre, hanem sokkal inkább. Ennek az oka pedig az idő... hogy elmúlik a rózsaszín köd, az újdonság varázsa. Persze nem törvényszerű, sok múlik mindkét félen, azon, hogy mennyit dolgoznak a kapcsolatért, milyen az értékrendjük, stb. stb. stb.

Nem lehet általánosítani.

2012. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Sőt. Nekem naponta minimum 3 nős udvarlóm akad. Annyira szánalmas! Magam még messze nem vagyok közelébe sem a házasságnak, de ez alapján nem is hiszem, hogy hajlandó leszek valaha is férjhez menni.
2012. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez nem mérvadó semmire. Aki olyan típus, az úgyis félrelép, aki meg nem olyan, az akár házas, akár nem hű a párjához. A bizalom, a megbecsülés a legfontosabb dolog mindenben
2012. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is típusfüggő és hogy kinek mit jelent a házasság.

Nálunk például a házasság elmélyítette a kapcsolatunkat és még inkább egyek lettünk. Még a vitáinkat (néha veszekedés) úgy folytattjuk le, hogy "de ennek ellenére szeretlek, csak ezt meg ezt nem így kéne...stb". Tehát itt még annyira sem jöhetne szóba a félrelépés.

De ez egyénenként változó, van aki sajnos annál inkább félrelép a házasságban.

2012. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!