Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan másszak ki a gödörből?

Hogyan másszak ki a gödörből?

Figyelt kérdés

Középiskolás lány vagyok.

Kb. 1 éve teljesen elcseszettnek érzem az életem. (nem olyan suliba járok amilyenbe szeretnék, és egyszerűen utálom magam. )

Mikor vége lett a sulinak gondoltam itt egy egész nyár, hogy jobb legyek és ne az a csödtömeg aki voltam...

Erre még az is rá tesz egy lapáttal, hogy a nagy Ő sem szeret már viszont, egy önbizalom 0-ás, önsajnáltatónak tartom magam...

Régen egy csomó hobbim volt. ( imádtam focizni, énekelni, a zongorám is ott porosodik a sarokban. ) Egész nap a lakásban vagyok, csak nézek ki a fejemből.. A barátaim mindig hívnak, hogy menjek velük ide-oda, azt mondom, hogy vannak nálunk, nem.emgednk el a szülők stb., amikor szó sincs ilyenről, egyszerűen egyedül akarok lenni. Dokihoz nem akarok és nem is fogok menni... Nem hiszek az ilyenekben, gyógyszerek meh pláne kizárva... Csak, mint most is azon gondolkodom, hogy hol van az az életvidám, nagyszájú lány aki voltam..


2012. aug. 9. 23:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

Teljesen hasonló helyzetben vagyok, bár pár évvel idősebb lehetek nálad. Én azzal próbálok értelmet nyerni az életemnek, hogy apróbb célokat tűzök ki és aztán igyekszem megvalósítani. Pl. porold le e zongorát, biztos emlékszel még a tanultakra, kezdj el minden nap kis időben gyakorolni. Vagy megint sportolj, az nagyon jó a stressz ellen, nem csak a foci, akár tornagyakorlatok is.


Sajnos a szerelmi csalódásra csak az idő a gyógyír.

Tudom, elcsépelt, én is szenvedek, mert nem szeretnek viszont, de a hónapok alatt egyre kevésbé fáj.


Ilyenkor tényleg nem szabad egyedül lenni. Próbáld ki azt, hogy nem programokra, bulizni mész, hanem csak pár órára áthívod a barátaidat vagy te átmész hozzájuk. Biztosan aggódnak érted, beszélgetned kéne velük is.

2012. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
remélem az idő segít, mert én is hasonlóan érzek....
2012. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

első válaszoló vagyok: az idő tényleg segít, de attól még kegyetlenül lassan telik... bárcsak lenne egyszerűbb módja :(

azt szokták mondani, hogy ha fáj a szerelem, akkor legalább örülj, mert tudsz szeretni, de szerintem attól még pokoli...

2012. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pár barátnőm mindig azt mondja, hogy 'szedjek már össze egy pasit' meg 'felejtsd el már el' stb. De ha egyszer nem akarok még senkit se.? Ez nagy hülyeség, mert azt érzem nem vagyok túl rajt, ráadásul szeptembertől újra minden nap látom....
2012. aug. 9. 23:58
 5/12 anonim válasza:
tökéletesen megértem! én is látni fogom minden nap a suliban, előre rettegek tőle...
2012. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:(( na de lesz jobb is!!! remélem.. nem szeretm, ha azt látná, hogy milyen csödtömeget csinált belőlem... :)
2012. aug. 10. 00:06
 7/12 anonim ***** válasza:

szia! én 15 éves lány vagyok,idén leszek tizedikes.az elmúlt 1 évben ugyanígy voltam,mint te most.és rohadt kilátástalan volt minden.és semmihez nem volt kedvem..sőt..ez egészségügyben is megmutatkozott.odáig fajult a dolog h öngyilkosságon gondolkoztam,pedig én is egy életvidám nagyszájú csaj voltam régen.és egész egyszerűen nem értettem,h az embereknek miért fordul meg a fejükben öngyilkosság,miért depressziósak stb..de megértettem.De nem volt bátorságom öngyilkossághoz.Gyáva voltam,amiért még elcseszettebbnek éreztem magam.Aztán barátnőm átjött,és éjjelig beszélt anyuval,aki elvitt pszichológushoz.hát..rohadtul nem akartam menni.mert tudtam h nincs kiút,felesleges rám a pénzt/az időt pazarolni.aztán amikor először mentem pszichológushoz,végigzokogtam az egészet,mert a néni pontosan elmondta h mit érzek,egysuerűen abban a pillanatban tudtam,h végre van valaki,aki megért,aki segítséget adhat.hiába próbált anyu is így tenni,neki nem ment.mert ő még nem találkozott ilyesmivel,nem értett meg.És minden héten 2x elmentem utána a nénihez,és egyre csak jobban éreztem magam.a világ nem változott,csak én.persze ma is vannak mélypontjaim,de ezeket már le tudom küzdeni,és ha még sokáig járok,teljesen el is múlhat!Minél előbb menj el te is,mert nagyon sokat segít,és tudom,h nem akarod,de muszáj.Én már nagyon a legmélyén voltam,meg sem akartam már gyógyulni..de mégis sikerülni fog,tudom!!! egyébként írj privit,és ha érdekel,megadom,h kihez járok.

ja és nekem a legnehezebb az volt,h el kellett fogadjam,h nagyon erős depresszióban vagyok,és el kellett fogadjam azt is,h mások ezt nem hiszik el.És nem is szóltam róla senkinek,el akartamn titkolni,de szüleidnek mindenképp szólj erről..tudom,rettentő nehéz,de ez az egyetlen kiút,ha hiszed,ha nem..sok sikert,remélem tudtam segíteni,ha bármi kérdésed van,írj! sok szerencsét csajszi :)

2012. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hetedik válaszoló vagyok.azt elfelejtettem leírni,h a depresszión(mert biztos,h az vagy) nem segít az idő..sőt..egyre rosszabb lesz,pedig én is azt hittem h egyszer csak minden jóra fordul.
2012. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

na pont ez az, ami erőt ad :D azt kell mutatni, hogy erősek vagyunk :) nehéz, de nem szeretem, ha látják, hogy nincs jó kedvem, alapvetően engem is mindenki vidámnak ismer...


a sulid amúgy miért rossz? mennyi van még hátra belőle? utána majd mehetsz valami jó kis fősulira, egyetemre, nem? :)

2012. aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi 7-es!!!

9-es: 2 év, azért rossz, mert nem ilyen szakra akartam menni, egészségügyben szerettem vna dolgozni.. De ami késik nem múlik :)

2012. aug. 10. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!