Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok mérges anyámra?

Jogosan vagyok mérges anyámra?

Figyelt kérdés

Apám néhány napot nálunk töltött. Róla annyit érdemes tudni, hogy hihetetlenül önzetlen, jószívű, másokra maximálisan odafigyelő ember, akár a saját rovására.

Gyerekkorom óta azt láttam, hogy munka után azonnal ment anyámnak segíteni, akár az én ellátásomban, akár a házimunkában.

Anyagilag is gáláns, a legtöbb vitám azon van vele, hogy a közös cégünkből nekem kifizetett pénzekkel "átver", saját kárára, tehát többet ad, mint járna.


Busszal ment haza, de egyszer át kell szállnia az utolsó 20 km-es szakaszon. A buszok elég hülyén járnak, kocsival 15 perc lenne, busszal 45, mert minden kidől fánál megáll és minden zsákfaluba bemegy.


Anyámmal beszéltem Skype-on, kérdeztem, hogy bemegy-e kocsival apám elé. Hát, ő nem kérte. Mondom persze, hogy nem kéri, udvarias, nem terhel másokat, de jól esne neki.

Közben anyám megjegyezte, hogy ő elfáradt, mert elment boltba (ahová mindig apám jár...) és nagy hőség van. A bolt két utcányira van tőlük.

Mondom egy okkal több, hogy bemenjen elé kocsival.


Nem, mert apám azért mondta, hogy ne menjen be, mert félti az üzemanyagot. Na, ez végképp nem igaz, egyáltalán nem ilyen.


Tehát amíg apám buszozhat haza, anyám otthon ül a gép előtt. 15 perc lenne bemenni érte a klímás kocsival, de nem, apám várjon egy órát a csatlakozásra, aztán még döcögjön a légkondi nélküli buszon 45 percet.


2012. aug. 10. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Apud picit papucs. Anyukád meg lusta!

Ha nekem lenne 1x jogsim én mindenkiért elmennék amíg van pénzem benzinre! Páromért, férjemért pláne!

2012. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jól élnek, így a benzinköltség nem számított volna. Ezért is vagyok mérges.


Fordított helyzetben anyám már nagy patáliát csapott volna, hogy mi az, hogy nem megy be érte.

Idősek, de szellemileg és fizikailag is teljesen rendben vannak.

Egyedül apámmal van annyi gond, hogy hajlamos hanyagolni a folyadékfogyasztást. Emiatt se kellene a napon hagyni...

2012. aug. 10. 15:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és emellé indoklás nélkül beszúrta, hogy apám rosszul bánik vele. Hát, ennek az ellenkezője igaz.
2012. aug. 10. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád egy kicsit el van "kényeztetve". Apukád jár a boltba, amikor neki kell mennie..rögtön el is van fáradva tőle. Ennyi járt volna apukádnak, hogy elmegy érte..fordított helyzetben neki is jól esne/esett volna.
2012. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!