Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy mit...

Nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek (harmadik babavállalás) elolvasnád?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet mondogatja a férjem, hogy ő nagyon szeretne egy harmadik babát. Én is szeretnék, de mégis bizonytalan vagyok.Két kislányunk van, a nagyobbik 4 éves a kisebb másfél. A félelmem az miatt van, hogy hogyan fogom bírni?Így is néha nagyon fárasztó a két gyerekkel, a nagy délig oviban van, de estig én vagyok velük. Segítségem nincsen, anyukám is dolgozik.A kisebbik lányok nyugodt természetű, de a nagy fél perc alatt képes felbosszantani:-)

Jelenleg 34 éves vagyok, korábban úgy "terveztük", hogy visszamegyek dolgozni, és pár év múlva ismét leülnénk és megbeszélnénk, hogy legyen-e harmadik baba, hát ez most kicsit előrébb került:-) Ti mit csinálnátok?


2012. jan. 2. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

34 éves vagy,szerintem ha mind a 2-en akartok 3.kicsi babát akkor jobb előbb mind később.

Nekem is 2 gyermekem van egy 4.5 éves fiú és egy 6 hónapos kislány.Mi is akarunk 3.babát.De k.b mire a kicsi 2 éves lesz.Mi 26 évesek vagyunk.Tudom mi a fáradság,párom estig dolgozik.

én belevágnák a helyedben a baba projektbe :)

2012. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag megtehetitek, és nem nyűg lenne még egy gyerek, akkor vállaljátok be. de csak akkor van értelme, ha nem őrli fel az idegrendszered,és mellette boldog életed lenne- hiszen neked is csak ez az egy életed van, és 34 évesen még "élhetnél".

Személy szerint ebben a vacak gazdasági és magyarországi politikai helyzetben egy gyereket sem vállalnék be, nemhogy 3-at. Sokan úgy gondolják, hogy ahol 2 elfér, ott elfér 3 is..Nos, nem is most van a gond, egy 4 évessel vagy másfél évessel, hanem ha azok a gyerekek 20 évesek lesznek...Én olyan szülő szeretnék lenni, aki tudja segíteni a gyermekét, akár egy esküvő megcsinálásával, vagy egy telek árával,stb. 3 gyereknél pedig ez már necces..

2012. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám/tam be,de én mondjuk egy 2,5 és egy 1,5 évessel vagyok itthon,ez lehet sokat ront a szemléletemen:-)
2012. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha akartok harmadik gyereket, akkor szerintem minél elöbb, mert egyrészt te sem leszel fiatalabb és egyáltalán nem biztos, hogy azonnal öszejön, másrészt igy elöbb lesz a pici is nagyobb. A nagyobbik gyereked egyre kevésbé okoz munkát, a kisebb is nemsokára óvodába kerül, és három gyerek nem több munka, mint kettö.

De azért gondoljátok jól át, mert ha ott a gyerek, akkor "visszacsinálni" nem lehet, és ahogy nönek, egyre több költség lesz rájuk (pl. iskolai könyvek, ruhák, stb). Sokan ezzel tévednek el, hogy azt hiszik, amikor 2 kicsit el tudnak látni, hogy késöbb is ennyi pénzzel ki tudnak jönni gyerekenként. Ha belefér, akkor nyugodtan kezdjetek bele.

négy gyerekes anya

2012. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt! Igen, anyagilag belefér.... Magam miatt gondolkodom, ahogyan az egyik válaszoló is írta, az idegrendszer miatt. Megmondom őszintén, úgy érzem, hogy sokat vagyok nyugtalan, türelmetlen a fáradtság miatt. A kicsivel is sokat kellett éjszakázni amíg szopizott, most is ébred felváltva a két kicsi minden éjjel.

Hát tényleg át kell gondolni ezt alaposan!:-)

2012. jan. 2. 08:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened, de mivel a kérdésed arra vonatkozik, hogy mi mit csinálnánk a helyedben, hát elmondom a véleményem, hátha segít. Szerintem három gyerek sok, láttam már nagyon boldog, kiegyensúlyozott háromgyermekes családokat, de a magánvéleményem az, hogya legtöbb esetben ilyenkor szétforgácsolódik a szülő, nem tud annyi figyelmet fordítani egyenként a gyerekeire és nem utolsó sorban magára, ill. a párkapcsolatára. Márpedig utóbbi kettőre is szükség van ahhoz, hogy a gyerek biztonságos, harmonikus családi háttérben nevelkedjen. Mindenki más, én úgy érzem, nem tudnám tartani a lépést három gyerekkel és valószínűleg folyton lelkiismeret-furdalásom lenne, hogy mindent meg tudok-e adni nekik, amit csak lehet. Nem feltétlenül anyagi értelemben, az is nagyon fontos, persze, de nem kizárólag ez számít. A leírásból úgy érzem, te is tartasz tőle, még nagyon pici a másik két gyereked is, szerintem egyelőre ne vágj bele, még mindig lesz időd meggondolni magad.
2012. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék 3-at, most 2 van, a kicsi 8 hónapos (pont ma), de én nem szeretnék most ez alatt a 3 év alatt. Szeretnék kicsit "élni", elmenni a férjemmel egypár helyre, mint tavaly előtt, tavaly terhesen nem voltunk igazán, meg 2 pici mellett én megőrülnék. Szóval megvárom, amíg ovis lesz, anyagilag is jobban járok, ha 1 évet dolgozom még, meg igazából arra az érzésre várok, hogy ha meglátok egy pici babát, akkor úgy gondoljam, de jó lenne megint babázni.... (most ettől messze vagyok, hisz ezt csinálom). Ha nem érzed úgy, ahogy én érzeném most, ha kiderülne (örülnék, de nem lennék felhőtlenül boldog, mert tudom, hogfy 2 pici minden energiámat leszívná, én viszont hogy is mondjam, eléggé kényelmes vagyok, szeretem a nyugit, stb., az nekem elképzelhetetlen, hogy egyiket szoptatom, a másik után futok...), akkor vágj bele. De ha kétségeid vannak, akkor várj pár évet.
2012. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
A te helyedben egyetlen percet sem gondolkodnék, azonnal magamra rántanám a férjemet, aztán hadd szóljon. Hidd el, hogy ahol kikerül minden két gyereknek, ott háromnak is kikerül. Egészség legyen, a többi majd jön. Feleslegesen ne aggódj. A harmadik gyerek hozza meg a harmóniát az életedbe. Legyetek jók!
2012. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Á, kizárt, hogy én bevállalnám még egyszer a szülést, terhességet, babázást. Nekem 3,5 és 1,5 évesek, így is iszonyú nehéz lesz mellettük dolgozni, este 6ra érek haza, kell bébiszitter is, kettőre még vigyáz egy ember, de 3-ra??


Elsősorban neked kell tudnod, akarod-e, mert 90%-ban a te dolgod a gyerek. Ha majd szülőire kell menni 3felé, tanulni 3 gyerekkel, ha majd 3 lesz beteg. Bocs, hogy kicsit negatív vagyok, de nem számolva, hogy a gyerek 3 havonta nő ki egy cipőt, amíg kicsi, képzeld el, hogy 1,5 hónapig valamelyik gyerekem mindig beteg volt, állandóan egymást fertőzték, engem is, és olyankor ugye anya mégsem lehet beteg, max. ha a mentő viszi el.

2012. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Nekem három babám van 5 éves 3éves és 8hónapos.Harmadik baba,már nem volt tervbe de jött:))Férjem kamionos és csak hétvégén van velünk.Kisfiam két és fél éves kóra óta ovis,és imádja.Én nem hozom haza délbe őket haneem 3 után megyek értük.Igy addig mindent megtudok csinálni,van időm a picurra is.Aztán oviból hazafele,megállunk a játszótéren,és rohangálnak egy órát.Addig a pici alszik a kocsiba vagy nézeget:))Hazamegyünk és tévéznek egy kicsit,aztán vacsi,pancsi,estimese és 8orakor alvás.Reggelig alszik mind a három,mert kinyulnak a levegőn.:))Nem nehezebb hárommal,csak be kell osztani az időt.
2012. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!