Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak van igaza? (Kérdésed...

Anyámnak van igaza? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés
Úgy történt az egész hogy anyám meg apám kinn voltak a kertbe,én kimentem,hogy megnézzem mi a szitu az idővel,megkérdeztem mire van az az 3 felé ágazó faág a betontéglának támasztva mert érdekes fa-fajta volt, az apám meg azt mondta hogy azzal húzzon karóba,aztán meg fellökött én erre azt mondtam hogy mért kell parasztnak lenni erre olyat levágott hogy úgy elharaptam a számat és egy anyag-zsebkendő úszott a vérben,anyám azt mondta hogy én voltam egy büdös bunkó.apám szadista,kb 1 éve félholtra verte anyámat,15x megcsalta,de anyám sose véd meg,úgy bánik velem mint egy kutyával ha apámnak baja van velem és máskor apám a semmiért a derekamnál fogva a földre dobott a SEMMIÉRT anyám azt mondta hogy én voltam a bunkó,már 3x voltam pszichológusnál 15/f
2011. aug. 18. 22:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a gyermekvédelmiseket 2x megvezette,és csalással haszonélvezethez jutott
2011. aug. 18. 22:03
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát fel kéne keresned a gyermekvédelmiseket. Nem tudok jobb ötletet. Anyukáddal meg próbáld meg megbeszélni illetve rábeszélni, hogy segítsen! :// Sok sikert!
2011. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem gondoltál bele hogy anyukád lehet hogy fél apukádtól ? Hogy netán ha szembe szállnátok vele akkor az mindkettőtöknek baj lenne . Szerintem beszélj valami felnőttel gyámügyessel mert nem állapot hogy apukád az egész családot rettegésbe tartja . Vagy arra nincs lehetőséged hogy nagyszülőkhöz, rokonokhoz, ismerősökhöz költözz ? Suli időben meg kollégiumban ? Mert azért az nem állapot hogy minden nap vérezzen valamid . Ha meg nincs lehetőséged lépni ne szólj apádhoz csak ha kérdez és akkor is fontold meg mit mondasz és nem azért mert te vagy a bunkó csak ha valaki dilis az bármire képes !
2011. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt mondta anyám előtt hogyha valami kék folttal vagy valamivel megyek a védelmisekhez azt mondják hogy összeverekedtem kinn a cigányokkal
2011. aug. 18. 22:10
 5/11 anonim válasza:
87%
Tanulj jól, legyél ügyes, keress pénzt, költözz el, felejtsd el őket.
2011. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, menj kollégiumba, bár az meg többnyire fizetős... Vállalj munkát amikor csak lehet... Tölts tőlük távol minél több időt és építs fel egy erős baráti kört, akik közt jól érzed magad... Nagy és izmos embereket is beleértve, hogy bármikor megvédhessenek, ha kell. Próbálj meg kialakítani saját egzisztenciát (egy egész életet, ami a tiéd, amit fenn tudsz tartani és távol van tőlük) mihamarabb... Én legalábbis ezeket tenném, sőt tettem is, mert ennyire nem, de kicsit zűrös az én családom is. Egy ilyen közegből el kell menekülni!!!
2011. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz a gyermekvédelmisekhez menni, menj egy rendőrségre. Bárhol, ahol elérsz egy rendőrt, kérd meg, hogy segítsen a megfelelő helyre eljutni, ahol szóbaállnak veled.
2011. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kislány, azonnal fordulj a rendőrséghez! Nem elég, hogy anyád gyenge (vagy gyengét játszik) és megfélemlített, apád szadista, de a mostani cselekedetei mögötti hajtóok nagyon erősen szexuális színezetű.


Ha nem akarsz nemi erőszak áldozata is lenni rövidesen, akkor irány a rendőrség! És nagyon, de nagyon komolyan mondom!


Az ilyen szadista zsarnokok, mint apád mindig kicsiben kezdik és egyre nagyobbakat ütnek és taposnak a másikon. Anyád hazudozásai csak arra jók, hogy védjék a súlyosan patológiás rendszert, amelynek egyértelműen te leszel az igazi áldozata.


Rendőrség, gyámügy, iskolapszichológus, NANE-vomnal, BÁRKI, aki megvédhet és kiemelhet ebből a családból.

Ne pszichológushoz mászkálj, hanem menj el a legközelebbi Gyermek - és Ifjúsági rendelésre, egy pszichiáterhez! Ha valaki, akkor az tud neked segíteni.

2011. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó ütlet, hogy tanulj jól szerezz szakmát vagy diplomát, költözz el tőlük miharabb, de azt is tudd, hogy ilyen háttérből nem lehet csak úgy elmenekülni. Nekem ennél húzósabb volt, és is azt hittem, hogy 18 évesen bevágom magam mögött az ajtót és dögöljenek meg.


Nem így van. Köztük nőttél fel, a gyerekük vagy, kisgyreekkorod óta minden sejteddel és idegszálladdal szívod magadba ezt a mocskot, amit teremtettek "család" címén maguk körül. Ha nem akarod az ő pszichés parancsaid szerint élni az életedet, akkor előbb-utóbb mindneképpen kell egy profi szakember, aki kisegít ebből a mocsokból és segít feldogoztatni a szemetüket. PL. azt a pofont is, amit most igazságtalanul kaptál. Azt a mélyen eltagadott fájdalmat is, hogy anyád egy rongy alak, aki nem véd meg apádtól.


Ha segítség kell, írj privátot. Tudom, hogy hol taláhatsz megfelelő segítséget - ha igazán akarod. Még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy tönkrevágd az életedet két szemét, szülőnek nem nevezhető agresszor miatt.

2011. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
71%

Kedves kérdező!


Először is nyugodj le. Tudom, hogy borzalmasan nehéz neked, mivel kísértetiesen ismerősek, amiket leírsz. Ezeken én is keresztülmentem, de nem állítom azt, hogy már kijöttem a helyzetből, csak kifelé tartok.

Másodszor, tudom, hogy mennyire iszonyatosan nehéz, de próbálj meg nyugodtabban, tiszteletteljesebben beszélni velük. Úgy tűnik, amikor az édesapád fellökött, valamiért talán alapból ideges lehetett. (Persze, kétségtelenül nem helyes, amit tett!) Amikor viszont te leparasztoztad őt, azt a dühöt, ami benne volt, csak tovább szítottad, így nem csoda, hogy pofon vert. Sajnos, tudomásul kell vennünk, hogy sokkal okosabb politika, ha ilyenkor veszünk egy mély levegőt, erőt veszünk magunkon, és amennyire csak tudunk tisztelettel viselkedünk. (Hidd el, tapasztalat! Lehet, hogy egy ideig nem lesz érezhető eredménye, de hosszú távon működni fog.) Persze, viszont azt sem mondom, hogy legyél balek, hanem a két véglet között kell megtalálnod a középutat. Nem fogsz tudni mindent elkerülni, de sok kellemetlenséget megúszol, ha nem engeded rögtön szabadjára az érzelmeidet.


Édesanyádnak "nincs igaza", de világosan látszik, hogy ebben a helyzetben őrá nem számíthatsz. Tudom, hogy ez nem egyezik a pszichológusok és a szakemberek véleményével, ám ők nem tudják, hogy milyen érzés ebben felnőni és tudni, hogy sosem fog megváltozni semmi...


Egyedül magadra számíthatsz. Próbáld meg ésszel és nem dühvel felmérni a helyzetet, mielőtt cselekednél, Mellőzd a káromkodásokat és beszólásokat, találj egy olyan dolgot, ahol önmagad tudsz lenni, és amit senki sem sérthet meg (lehet ez egy hobbi, egy sport, a saját képzeted, bármi, amiben megnyugvást találsz). És vészeld át a helyzetet. Hidd el én is megjártam számtalan tanácsadót, pszichológust, és mindenféle szakembert, de sajnos a legtöbbjük nem tud igazából segíteni neked. Higgy benne, hogy egyszer vége lesz és tarts ki. Sok szerencsét kívánok neked és vigasztaljon az a tudat, hogy sokan vannak hasonló helyzetben. Furán hangzik, de próbáld meg a legtöbbet kihozni belőle.

2011. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!