Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mennyi...

Ebben az esetben mennyi gyerektartást "illene" kérni? 2X20000 Ft túl sok lenne?

Figyelt kérdés
2 gyerek van, a férjem 150000Ft netto fizetést kap, de ebből 70000Ft elmegy hiteltörlesztésre.

2012. aug. 14. 07:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

#21, tudod, így is lehet nézni, csak akkor nem kell csodálkozni, ha a másik fél is önző egoista módon oldja meg a saját anyagi problémáit... pl. elmegy egy olyan állásba, ahol 6 órás minimálbérre van bejelentve, a hitelt meg fizeti tovább névleg a kezes nevén... vagy ilyesmi.

Normálisék nem egóznak, hanem olyan megállapodásra törekszenek, amiben senki sem lehetetlenül el.

2012. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
53%
ez komoly marad 80000 ft-ja és te 40ezret el vennél tőle hogy éljen meg 40ezerből???!!! gondolom más csekkje is van a hitelen kívül plusz ételre,ruhára is kell költenie meg különben is szerintem ebben az esetben inkább tőle "illene" megkérdezni hogy mennyit tudna, gondolt adni....
2012. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem volt válás, bár erre a lépésemre, lehet hogy mégis lesz. A páromat a családja teljesen kiforgatja mindenéből, ő meg hagyja magát még úgy is, ha mi szenvedünk ezért hiányt. A hitel a páromé és a saját lakására fizeti még vagy 10 évig, a megismerkedésünk előtt vette fel, jelenleg a szülei és a testvérei laknak ott. Azért akarom a gyerektartást kérni, hogy azt a pénzt legalább fixen lássuk és ne odaadogassa a családjának. Igen, az én pénzemből is kijövünk, kijöttünk eddig is, bár elég szűkösen és elegem lett ebből a helyzetből.

2012. aug. 14. 09:45
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, érdekes helyzet... szerintem, ha a férjed hitellel megterhelt házában a szülei és a testvérei laknak, akkor elvárható lenne, hogy a hitelt - vagy legalább annak egy részét - ők fizessék. Tudod, valami olyasmi erkölcsi alapvetésből, hogy aki egy dolognak élvezi a hasznát, az viselje a terheit is, ez így tisztességes.
2012. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

2x20.000 ft nagyon kevés 2 gyermekre.

És ne haragudj, de az senkit nem érdekel, hogy az új családját miből tartja el. A gyerekek a fontosak, nem az ők hibája, hogy a szülők elválnak.

Nekem nélkülöznöm kellett kiskoromban, és tinikoromban, mert az apám úgy megsértődött, hogy miután édesanyámat megcsalta, ő nem bocsájtott meg, hogy én ittam meg a levét, mert vagy nem fizetett gyerektartást, vagy gyakorlatilag egy kis bevásárlás árának felelt meg amit adott. Pedig a mai napig luxusautókban száguldozik, és Miamiba jár nyaralni...

2012. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Eleve úgy vette fel a hitelt, hogy közösen fizetik, de csak neki volt annyi a fizetése, hogy hitelt kapjon, így az ő nevére került a lakás és a hitel is. A többiek egy idő után elfelejtettég beleadni a részüket, most meg (kb 4 éve), hogy 4-ből 3-an munkanélküliek már az is jó, ha a rezsit kifizetik.
2012. aug. 14. 10:06
 27/37 anonim ***** válasza:
43%

2x20.000 ft nagyon kevés 2 gyermekre

Előző, az valójában ugye 2x40 000, mert a másik szülő is ugyanannyival járul hozzá... és erre jönnek még az alanyi jogon járó szociális juttatások.... amíg az apának marad adott esetben 40 000, és slussz, amiből csak egy felnőtt BKV-bérlet maga 10 000 Ft...

2012. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, mit lehet erre mondani, így jár, aki családcentrikus emberrel kezd - vagy valami ilyesmi:) Persze aki nem családcentrikussal, az meg másként járhat rosszul...

Egyébként én azt gondolom, hogy itt nyilván nem Te vagy a hibás, és igazándiból a férjed sem hibáztatható, ha a szüleivel-testvéreivel szemben naív. Gondolom, azért a szülők sem arra számítottak eleve amikor felvették ezt a hitelt, hogy 4-ből 3-an munkanélküliekké válnak, és nem tudják fizetni. Szóval én ebben a történetben egy igazán hibáztathatót látok, és az a rendszer, ahol családok ellehetetlenülnek. Én most úgy gondolom, hogy egy ilyen helyzetben pont, hogy összefognék a párommal...

2012. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
"És ne haragudj, de az senkit nem érdekel, hogy az új családját miből tartja el. A gyerekek a fontosak, nem az ők hibája, hogy a szülők elválnak. " - #28-as, olvastad a #26-ost, vagy csak sztereotipiákat nyomatsz? Senki sem vált el senkitől, és nincs semmiféle új család, a "másik család" a Kérdező férjének a szülei és a testvérei...
2012. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Nem volt válás, bár erre a lépésemre, lehet hogy mégis lesz. "


Szép

2012. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!