Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még nála esélyem? Mit...

Lehet még nála esélyem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok, és 2 hosszabb (2 éves) kapcsolatom volt, a többi (sok) pár hetes. 5 éve összejöttem egy lánnyal, azt hittem, megtaláltam az igazit. Aztán valahogy megkopott az újdonság, és másfél év után szakítottam vele. Aztán összejöttünk, mert nagyon hiányzott. Aztán többször meghátráltam, és ő sok esélyt adott. Most külön vagyunk megint, de tudom, nem találok többet olyat, mint ő. Viszont legutóbb elég kemény dolgokat mondtam neki, hogy mielőbb túlessünk a szakítás kínjain. Főleg hogy nem vagyok belé szerelmes, és nem vagyok vele boldog.

Mindenki lehülyéz, mert azt mondják, ilyet többet nem találok - és ezt én is tudom.

Tudom, a betegségemen kellene segíteni, mert szörnyen hullámzóak az érzéseim. Mi van, ha nem tudok kitartani mellette? De nélküle is szörnyű? Mit tegyek? Szóbaáll velem valaha még? Voltatok ilyen helyzetben? Úgy érzem, tönkretesz a betegségem. Amilyen biztos vagyok a szakításban előtte, annyira szarul vagyok utána. Hasonló cipőben valaki? Teljesen igaza van, ha már nem bízik bennem többé. Sokkal több esélyt kaptam, mint amennyit megérdemeltem volna. Nem tudom, hogy lehetne meggyőzni - ráadásul félek, mikor jön megint egy "rohamom". Úgy érzem, nincs értelme így az életemnek. 35/F


2012. aug. 14. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbálj felülkerekedni a "betegségeden", akár segítséggel is, és ha látja hogy uralkodni tudsz magadon, rendben van az életed, talán megkapod azt az utolsó esélyt. De mindenek előtt magaddal foglalkozz.
2012. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Legelsõ dolgod az legyen, hogy az egészségedet hozd rendbe! A másik pedig ne tedd tönkre ennek a lánynak az életét, ha nem szereted. Keress magadhoz valót,akibe szerelmes leszel.Ennyi!
2012. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szeretném szeretni, csak olyan nehéz néha. De ha belegondolok, hogy mással éljen... Attól kivagyok.
2012. aug. 14. 16:47
 4/14 anonim válasza:
Ha nem gyógyulsz ki a betegségedből, akkor nem csak magadat, de őt is tönkre teszed. És ez nem fair. Orvoshoz fordulni nem szégyen, ha még nem tetted, mindenképp tedd meg. Én is voltam depressziós 1,5 évig, elmentem pszichológushoz, az első néhány alkalom ugyan kissé kényelmetlen volt, de annak ellenére, hogy úgy láttam semmi haszna, már pár alkalom után sokkal könnyebb volt. Higgy nekem, érdemes szakemberhez fordulni!
2012. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Voltam párszor pszichológusnál, de nem láttam hasznát.
2012. aug. 14. 17:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el: Louise L. Hay - Éld az életed

Aztán olvasd el Byron Katie 2 könyvét.

Amíg nem rakod magad helyre, addig sem vele, sem mással nem lesz semmilyen tartós, de főleg normális kapcsolatod.

2012. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
A Te bajod az, hogy nem vagy szerelmes a lányba. És pont. Neked ő azért "fontos", mert elviseli a baromságaidat, számíthatsz rá mindig, de ennyi. Őt tudod birtokolni, amit elég kevés nővel tehetsz meg manapság és ez neked bejön. Feljebbvalónak, főnöknek érezheted magad mellette, Te vagy a menő alfahím, mert szegény lány mindenét odaadná. Lesz az életedben majd olyan nő is, akinek ezt nem kell elviselnie, mert valóban szerelemből fogod szeretni és észre sem veszed hogy változol érte. Azt viszont jól jegyezd meg, hogy mint előttem szóló is írta, neked SEMMI jogod tönkretenni más életét. Adja meg neked az Isten, vagy amiben hiszel, hogy ne kerülj olyan helyzetbe soha, mint amiben ez a lány van miattad, mert akkor szembekerülsz az élet fájdalmas oldalával. Hagyd békén szerencsétlen lányt még időben, mielőtt egy lelki nyomorékot csinálsz belőle. Ha egyáltalán még nem késő. Ha nem is szereted, tiszteldd annyira, hogy nem ölöd meg benne a szeretni tudást.
2012. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Írtam neki pár napja, de nem válaszolt. Mondom, igaza is van. De nem tudok szeretni! Pár hónap után mindenkit megunok, ő kivétel volt. Szeretem is, de úgy nem tudom, mint ő engem.

Szerinte nem miatta vagyok boldogtalan, hanem magam miatt, és biztos igaza van. Szar érzés tudni, hogy ekkora kincset elveszítek, de egy nagy senkinek érzem magam.

2012. aug. 16. 10:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Épp ezért kéne rendberaknod az agyad... Míg magaddal sem vagy kibékülve addig jobb ha nem is keresel társat :/
2012. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt hittem, több választ kapok :-(. A baj az akaraterőmmel van. Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár(t)?

Nem bízom magamban, és ő meg bízott bennem, és ha szeretnék sokszor (alapból) meghalni, de ha arra gondolok, hogy elcsesztem, akkor pláne. Ráadásul volt már kapcsolatom mással is azóta.

2012. aug. 19. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!