Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az első kapcsolatok eleve...

Az első kapcsolatok eleve halálra vannak ítélve?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta ismerem a páromat, akkor volt 18, én még gyerek voltam, eltelt 2 év, mire megértem egy kapcsolatra. Közben neki voltak futó ismeretségei, de végül az első szexuális élményünk is egymáshoz kötődik. Már 5 éve együtt vagyunk, én 22 vagyok, ő 25.

Mindig azt mondja mindenki, hogy az első kapcsolatok halálra vannak ítélve, így amikor jöttek a problémák kb 3 év után inkább bedöntöttük a dolgot. Nem sokat voltunk külön, ez alatt mindketten belekeveredtünk rövid kalandokba másokkal. Ezt eljátszottuk kétszer és szinte egyszerre döbbentünk rá, hogy a másik hiányzik és nélküle nem megy. Orvosoltuk a problémákat, mindketten változtunk és nagyon jó együtt, lassan babán is gondolkozunk.

Ám a családom szkeptikus, szinte mindig várják a szakítást. Szeretik a páromat, de mindig azt mondták, hogy túl különbözőek vagyunk és én le fogok lépni, ami nem is baj, mert egy első komoly kapcsolatban ez a sorsa mindenkinél. Vajon nálunk is csak még nem tudjuk?

Ti erről mit gondoltok?


2012. aug. 15. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem baromság, amit mondanak... Ez nem ilyen dolog, hogy na gyerekek, az első kapcsolatnak mindig vége kell, hogy legyen, mert az az első, és kész... Ezt csak ti érzitek, a családod meg valószínűleg nem ismeri úgy a párodat, mint te...
2012. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Igazából neked kell ezt eldöntened. Ha 25 évvel előre nézünk mit látsz? Őt látod, hogy veled van, és kitart melletted, biztonságot ad és imád? Akkor szeressétek egymáést amíg lehet. Babára még van időtök, ne siessétek el.
2012. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nincsenek halálra ítélve. Nem minden embernek kell "kiélnie" magát. Csak ti ezzel akartok takarózni, ezzel magyarázni, hogy egymásra untatok, másokkal szexeltetek és mégis most nagy a "szerelem".

Ismerek nem is egyet, akik fiatal koruk óta együtt vannak és megvannak így, nem kellett még további emberekkel d*gniuk, hogy tudják, összetartoznak.

Mi is ilyenek vagyunk a párommal, bár mi nem tizenévesen jöttünk össze, de szintén csak egymással voltunk.

2012. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez hülyeség, mármint, hogy az első kapcsolat halálra van ítélve. Természetesen az emberek változnak, más szokásokat és más igényeket vesznek fel de ha a pár elég toleráns egymással, engednek egymásnak 50:50 arányban, akkor ott nem lesz sok gond (az apróbb civakodásokon kívül, mert azok mindenhol vannak :)) Én azt mondom ne gondolkodj ezen sokat mert bemeséled majd magadnak, hogy ez úgy se fog menni. A Te szíved nem a másoké, hallgass rá! Sok boldogságot! :)
2012. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel engem is kiborítanak. Én 17, párom 21 volt, mikor összejöttünk. Már lassan 4 éve ennek. És mégis azt szajkózzák egy csomóan a családban, hogy jaj hát úgysem hozzá fogsz feleségül menni. Ami egyrészről azért jön ki hülyén, mert aki ezt mondta, ő pont hogy az eslő férfihoz ment hozzá feleségül aki az életében volt, vele élte le az életét és a férje haláláig nagyon szerették egymást. Aki pedig erre helyeselt, az apukám felesége volt. Jó, ő 37 évesen ment férjhez, akkor lett gyereke, de miért törvényszerű, hogy akkor másnak sem sikerülhet fiatalon megtalálni az igazit? Én sem tudnám elképzelni a párom nélkül az életem, noha vannak vitáink, de szerintem az mindenhol van. Több olyan kapcsolatot is tudok ahol az első szerelemből lett később házasság, gyerekek, és még a mai napig is vígan együtt vannak. Nem kell másokkal törődni, majd a végén belátják, hogy nem feltétlenül volt igazuk.
2012. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nemcsak a kiéltségre vonatkozik ez az általánosítás, hanem arra, hogy mindenki változik, és nem ugyanaz, mint 16-17 évesen, amikor még javában alakul a személyisége, aztán ha továbbtanul, kiszakad a megszokott kis közegéből, aztán a következő etap, ha elkezd dolgozni. Ezek olyan alapvető változások, amelyek nagyon sokat tudnak változtatni az ember nézőpontján, viselkedésén. Persze később is érhetnek befolyások, de nem annyi és akkora, mint ebben a 16-24 éves korosztályban, amikor még nem is forrott ki teljesen a személyiség. Nyilván ez nem törvényszerű, és biztosan vannak ellenpéldák, de nekem az összes ismerősöm felbontotta előbb-utóbb az első szerelmét. A régi idők párjaihoz, amikor amúgy is az volt a divat, hogy lecövekeltek az első udvarlóval, nem is hasonlítanám a mai kapcsolatokat. Felesleges. Ez olyan, mint összehasonlítani a mai, meg a 100 évvel ezelőtti válás statisztikákat. Más kor, más erkölcsök, más környezet stb.
2012. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi is picit több, mint 5 éve vagyunk együtt, ebből 73 napja házasok :P (de ki számolja). Én 25 vagyok, ő 33. Nekem ő volt az első 20! évesen. Neki nyilván nem én voltam az első, de mégis együtt vagyunk. Én nem hiszek ebben a halálra ítélt dologban. ha két ember összeillik, akkor az mindegy, hogy mikor. Csak az a baj, ha ez túl fiatalon történik meg, akkor az emberek hajlamosak arra, hogy azt gondolják, hogy fiatal emberek nem tudhatják mi a jó nekik.
2012. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tény, hogy vannak nehezítő körülmények, főleg ha túl fiatalon jönnek össze a felek (nem részletezem, ezek úgyis egyértelműek).

De végső soron ez akkor is csak két emberen múlik, ha akkora a szeretet (nem csak a szerelem), a kötődés, akkor tarthat akár életük végéig is a kapcsolat, környezetemben is van erre példa. Barátnőm anyukája 15 évesen jött össze apukájával (ő húszas évei elején volt), most is együtt vannak, és stabil a házasságuk :)

Én is az első páromhoz megyek feleségül, és mindent meg fogok tenni, hogy működjön a dolog, és ne a válók táborát erősítsük. Igaz, én érettebb fejjel ismertem meg Őt (21 évesen), de ez semmire nem garancia.

Tenni kell minden egyes nap a kapcsolatért, egymásért, másként nem működik a dolog.

2012. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha valóban jól ismeritek egymást, és tudjátok tolerálni a másik kisebb-nagyobb hibáit, akkor működhet. de ehhez nagyon kompromisszumkésznek és érettnek kell lenni.

talán azért aggályos, mert tinikorban az embernek még nincs kiforrott személyisége, sok dologban változhat később, így nem biztos, hogy ugyanazt az embert akarja majd 10 év múlva is, mint most.


mindenre van példa és ellenpélda. én örülök, h nem maradtam együtt az első barátommal, mert sok élménytől megfosztott volna, és nem az lennék most, aki vagyok.

2012. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi 17 éves korunk óta "járunk"...idézőjelben, mert már nem így nevezném a kapcsolatunkat. Kb. 19 éves korunkih harcoltunk egymással, megküzdöttünk a saját kis világunkkal, egymással, a felnőtté válással. Gyakorlatilag együtt nőttünk fel, de ez tesz olyan erőssé minket. Ismerjük egymást mindennél és mindenkinél jobban, vártunk egymásra (3 év távkapcsolat volt egyetem miatt), kitartottunk egymás mellett, harcoltunk egymásért és akármi volt, mindig szerettük egymást.


Most már a kapcsolatunk nem jár az akkori gyerek cipőben, felnőttünk, összeköltözünk, és hiszem, hogy ha létezik srig tartó szerelem, akkor ez az lesz:)


Néha nekünk is mondanak hasonlókat, de a barátaink bíztatnak és sosem kételkedtek bennünk.


Szóval: nincsenek halálra ítélve ezek a kapcsolatok. (függ attól, hogy mennyire érettek a felek egy párkapcsolathoz tiniként...)

2012. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!