Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kilépjek ebből a...

Mit tegyek? Kilépjek ebből a házasságból, vagy próbáljak a férjem kedvére tenni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Amikor a férjemmel megismerkedtem, csinos, vékony lány voltam. Kiderült, hogy nem lehet babánk, vagy csak mesterséges megtermékenyítéssel. Ezen felbuzdulva évek óta járok a meddőségi központba, ahol teletömtek hormonkészítményekkel, ezáltal kb. 15 kilót híztam. Bevallom, nem csak ettől, mostanában már "bánatomban" is nassolok, nem figyelek oda az étkezésekre, fáradt vagyok minden sporthoz. Magamnak sem tetszik, amit a tükörben látok, de nincs (még) erőm elkezdeni egy fogyókúrát.

Mióta meghíztam, szinte a nullára redukálódott a szexuális életünk. Meg sem csókol, meg sem ölel... A férjem (aki egyébként szintén kövér), a napokban a fejemhez vágta nyiltan, hogy ő azt a vékony nőt szerette és kívánta, aki egykor voltam. Egyébként is gyakran célozgat az alakomra, de ezzel éppen az ellenkező hatást váltja ki belőlem: még többet eszek, még kevesebb a motivációm az életmód váltásra. Nagyon rosszul esett, amit mondott, szinte semmi önbizalmam nincs már. Én elfogadtam őt olyannak, amilyen. Sosem bántottam a súlya miatt.

Megalázónak érzem, hogy nem úgy tekint rám, mint nőre, csak azért, mert felszedtem valamennyit. Hogy nem érti meg, hogy mint mentem keresztül, hogy gyerekünk legyen?? Szeret egyáltalán? Vagy csak a "jó testet" látta bennem?

Rengeteget küzdök a babáért, és a mai napig nem jött össze. Úgy érzem, lassan összeroppanok idegileg. Nincs nap, hogy ne sírnék, annyira el vagyok keseredve,és olyan megalázónak érzem a helyzetet.

Nők és férfiak válaszát is szívesen olvasnám, köszi, ha írtok!


2011. jan. 29. 00:39
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nyugodtan emlékeztesd a saját túlsúlyára, azt is hangsúlyozhatod, hogy te nem vagy olyan felszínes, hogy ez zavarjon...
2011. jan. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

Igen, ezt megtettem, de ő azt mondja, világéletébe ilyen volt, sovány sosem lesz. Én viszont az voltam.

Szörnyű érzés, hogy szinte undorodik tőlem, pedig azért annyira borzalmasnak nem érzem magam. Ismerek nálam kövérebb nőket, akikért rajong a férjük.

2011. jan. 29. 00:48
 3/60 anonim ***** válasza:
93%

Azért híztál meg, mert babát szeretnétek,ezen nincs mit magyarázni!

Mert Te képes lennél érte mindenre,és persze a babáért is!

El kell döntenie mit akar!

Mert ha babát szeretne, akkor ez ezzel jár, hogy felszedsz pár kilót, de cserébe ott lesz egy kisbaba nektek!

Tényleg nem tudom , hogy ezeket a dolgokat miért nem képes felfogni!

Ez durva lehetett!

Beszéljétek meg a dolgokat!

Ez a helyzet neked sem jó, állandó stressz, és pont most mikor babát szeretnétek?

2011. jan. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Ő nem is akarja folytatni a baba-projektet, éppen ezért. Azt mondja, ha eddig nem jött össze, ezután sem fog, csak még jobban elhízok...:((
2011. jan. 29. 00:52
 5/60 anonim ***** válasza:
60%

Gondold végig a dolgot és próbáld meg a javadra fordítani. Hasonló helyzetben vagyok én is, csak nem hormonoktól híztam, hanem a hajszolt, túl sok ülőmunkával járó életmódtól.

Amikor elkezdte mondogatni, hogy ő egy karcsú lányba szeretett bele anno, az nagyon rosszul esett. Amikor ritkulni kezdett a szex, kiborultam.

De a végső lökést az adta meg, amikor megnézett egy lányt az utcán és közölte, hogy "te is ilyen voltál". Megijedtem, hogy elhagy valami ilyen lányért.

És végiggondoltam a dolgot. Neked is ezt ajánlom.


Lehet mindenféle belső értékekre meg női jogokra meg mittudoménmire hivatkozni. De egyrészt akapvető fontosságú, hogy tetsszél a férjednek, hogy kívánjon. Másrészt 15 kikó plusz már az egészséged is veszélyezteti. Meg egy csomó kellmetlenséget okoz azon felül is (nekem pl. egy csomó stria lett a combomon végig, nem tudom, mit kezdek velük nyáron...), hamar kifáradsz, kifulladsz a lépcsőn, stb.

Ha teljesen őszinte vagy: a te érdeked is, hogy lefogyj.


Ha a férjed elvárná, hogy 40 kilós legyél 180 centihez, akkor azt mondanám, hogy ne foglalkozz vele. De valójában amit ő igényel, a te egészségednek és önbizalmadnak is az a jó.

Ja, ezt el is felejtettem, pedig esetemben nagyon fontos volt: észrevettem, hogy egyre kevesebb önbizalmam van!!! Pedig az nagyon fontos! Szóval fontold meg a dolognak ezt az oldalát is mindenképp.

2011. jan. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
46%
Nézd meg, a www.visszaszerzemaszerelmem.hu oldalt. Hátha találsz jó tippet ott.
2011. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom!

Nem értek vele egyet, mert azért hízott meg, mert hormonkezelést kapott, hogy lehessen babájuk!

A minimum az lenne, hogy a férje támogatja és nem pedig kritizálja!

Uram bocsáss felmennt 15kg + , de cserébe lehet gyermeke, és majd a szülés után bőven ráér lefogyni!

Nem tudom , itt agyban kellene helyre rakni a dolgokat!

ha valóban akarják a babát, már pedig akarják, akkor +15kg simán be lehet vállalni szerintem!

Itt azon van a hangsúly , hogy egy olyan nőről beszélünk , aki mindent megtesz azért, hogy gyereke lehessen, a férjének meg az a legnagyobb gondja, hogy nem karcsú!

És miért nem olyan karcsú mint régen???Mert babát szeretne!!!

2011. jan. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

ma 00:53

Köszönöm! Igazad van! De én azt hittem, hogy "jóban-rosszban" együtt leszünk. Rég lefogytam volna már, ha nem úgy nézne rám, mint egy darab sz.rra...

2011. jan. 29. 01:00
 9/60 anonim ***** válasza:
94%

En se vagyok vekony,sosem voltam,de nekem a parom,ha csak minimalis dolgot mond, en azonnal visszavagok.

Nem hagyom magamat,en is felszedtem a nyaron 10 kg-ot, mert gyogyszert szedtem hasonlo problemak miatt,de nekunk sikerult azonnal.babat varok,igy mostmar 15 plusz van rajtam,de mondtam neki ,hogy majd szules utan leadom,ennyi.

Nyaron mikor beszolt,mondtam neki,hogy elmegyek szivesen tornazni,uszni, akkor hagyjon kinnt az asztalon 15 ezret es meg van oldva egy honapra.Nekem akkor nem volt munkam,igy nem tudtam ezekre kolteni.

Utana egy szot se szolt :)

Egyebkent sem tesz jot neked a stress most,ha babat akarsz,de nekem az a velemenyem,ha ennyire nem jon ossze egy parnak a baba,lehet nem veletlen....talan nem ot szanta neked a sors.. Egy olyan ember meg ne osztgasson tanacsot,aki sajat maga is kover.

Ne hagyd magadat es kezdj el sportolni,ha megakarod tartani a parod,mert ez nem fog jora vezetni,ha igy all hozzad.

2011. jan. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Meg fogom nézni az oldalt, köszi!

És a 01.00-s válaszolónak is nagyon köszönöm, kedves vagy. Én is így gondolom, hogy ennyi "áldozatot" simán meg lehet hozni egy gyermekért. Lehet, hogy nem a megfelelő emberhez mentem hozzá.....?

2011. jan. 29. 01:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!