Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más 18 éves lány is ilyen?...

Más 18 éves lány is ilyen? Vagy én várok sokat? Ebbe a világba?

Figyelt kérdés
18 éves lányom nem segít nekem itthon,csak ha többször szólok,és akkor is duzzogva...magától pl:eszébe sem jut mosogatni,vagy elfelejt kiteregetni,vagy egyszerűen átlépi a szemetet és kész...de még a szobáját sem pakolja össze...képes a kupiba élni,aludni.nem tudom,hogy hogyan vegyem rá? vállalkozó vagyok,a férjem is,van egy nagy fiam,aki 20 éves és van egy 2 éves kicsi...egész nap úton vagyok,dolgozom,kicsivel érkezem haza...hát..a hát nagyjából úgy van ahogy én hagyom...el vagyok keseredve...főzésről hallani sem akar,inkább nem eszik...kérem írjatok más 18 éves lányok,vagy anyukák...a kicsinél is jó lenne egy kis felügyelet,hogy ál más ahhoz ha van egy kis tesója?egyébként még tanul,gimibe,van egy éve.barátja nincs,bulizni nem jár.most sokat vártam ettől a nyártól...és még az a tapasztalatom,hogy elfelejti ha mondok valamit,erre még nem jöttem rá,hogy direkt vagy tényleg elfelejti valaki...??
2012. aug. 15. 20:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem is érdekli amit mondasz,ez az igazság.Unatkozik és nem szeret otthon lenni.Valószínű kevés barátja van.
2012. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, hogy ezzel akarja magára felhívni valamilyen szinten a figyelmedet? Azzal, hogy bosszant. Mint leírtad nagyon elfoglalt vagy. Beszélgettek eleget?
2012. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Szólj az anyjának, hogy nevelje meg!


Bocs, de mit gondolsz, ki fogja a gyereked megnevelni, rendre szoktatni, háziasságra nevelni? A válaszolók? Az élet? Vagy majd megjön magától, mint az első vérzés?


Rossz hírem van: ez a TE dolgod.

Annyit várhatsz el tőle, amit megtanítottál. Se többet, se kevesebbet.

2012. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

Én sokat segítek itthon és szívesen. :) Minden hétvégén, vagy akár többször egy héten én sütöm a sütit :) Főzni annyira sokat nem szoktam. De szívesen megcsinálom. Minden másnap én porszívózok és mindennap felmosom a konyhát. Reggelente általában én megyek bevásárolni,de azért van mikor tovább alszom :) A kertben is mindennap belocsolok és ha nem nyírta le senki a füvet akkor lenyírom. Tehát sokat segítek. Persze vannak olyan napok, de tényleg ritkán amikor nem csinálok semmit (ez olyan havi szinten 3-szor fordul elő :D), de akkor másnap bepótlom :D

Ilyenkor nyáron nagy segítség vagyok itthon, de mikor suliba járok akkor is szoktam azért segíteni, ha sokat kell tnaulni akkor is felbirok porszívozni, feltörölni, vagy épp elmosogatni :) Nekem is 1 évem van még hátra :D Persze én is szoktam menni bulizni mondjuk havi 1-szer vagy két havonta,de attól segítek itthon :)

17/L

2012. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
81%
én magamon is tapasztaltam ugyan ezeket a dolgokat... a szüleim soha nem beszélgetnek velem, így inkább a szobámban vagyok a gép előtt ülök, tv-t nézek, zenét hallgatok... mindent csinálok csak a szüleimmel ne kelljen találkoznom, mert akkor mindig csak veszekednek... egyszer sem hallgatnak végig, soha nem kérdezik meg, hogy bánt-e valami, soha nem ülnek le velem beszélgetni... amióta együtt vagyok a barátommal azóta szoktam itthon főzni, mosogatni, teregetni, stb... de ezeket csak azért csinálom, mert tudom, hogy a párom a büszke rám miatta, és ő az egyetlen aki megbecsüli a munkámat...
2012. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagyok, de kiskorom óta mindent megcsinálok és segítek amiben csak tudok.

Faluban nőttem fel, hajnalban már a kertekben voltam kinn, főztem, mostam, takarítottam.

Ma is segítek amiben csak tudok. Akár itthon akár anyósoméknál. Sajnos mostanában egyre többet vagyok egyedül a nap folyamán, mert anyáék dolgoznak estik, tesóm és a párom pedig külföldön dolgozik.


Mondjuk az igaz, hogy mi nem voltunk valami gazdagok régebben, rendes falusi nép család voltunk. Azt ettük amit megtermeltünk. Talán az, hogy minden nap láttam, anyákon és mamámékon, mennyi mindent csinálnak és utána milyen fáradtak. De lehet, hogy ez éppen a nevelésen is múlik!


Hozzátenném, hogy hiába van nekünk és anyósoméknak is mosogatógép, nagyon szeretek mosogatni, vasalni ( bár ez nagyon ritkán van), főzni, sütni, porszívózni stbb.. egyedül port törölni utálok!


Szerintem beszélj vele! Beszélgessetek!

sajnos nekem anyukám nem, olyan, vele nem lehet beszélni! :(

de nektek hátha sikerül. Vagy vidd el shoppingolni, mozizni. Legyél te is olyan mint ő, lépj be a fiatalok korába csak egy napra. Hidd el meg fog nyilni előtted! :)


18/L

2012. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%

Többet kellett volna foglalkozni vele gyerekkorában, nemcsak vállalkozni ész nélkül. Ez most az ő bosszúja azért, mert nem törődtetek vele.

A harmadik gyerek is így fog felnőni?

2012. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

És a 20 éves fiad mit csinál? Vagy nála minden ok, ha nem segít be otthon?


Vállalkozó vagy, nincs időd semmire sem, de 3-ik gyereket azt tudtál csinálni?

2012. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Én egyke vagyok,de rólam is írhau
2012. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Én is ilyen voltam. Egyszerűen valahogy nem vettem észre a mosogatni valót, ha ott volt az orrom előtt akkor sem. Aztán másik városba költöztem az egyetem miatt, mindig rendet tartok. De ha hazamegyek még most is kelletlenül csinálom a házimunkát. Anyukám mindig szóvá is teszi. Szégyellem de ez van. Szerintem ott rontották el hogy kiskoromban nem kényszerítettek rá.
2012. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!