Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más 18 éves lány is ilyen?...

Más 18 éves lány is ilyen? Vagy én várok sokat? Ebbe a világba?

Figyelt kérdés
18 éves lányom nem segít nekem itthon,csak ha többször szólok,és akkor is duzzogva...magától pl:eszébe sem jut mosogatni,vagy elfelejt kiteregetni,vagy egyszerűen átlépi a szemetet és kész...de még a szobáját sem pakolja össze...képes a kupiba élni,aludni.nem tudom,hogy hogyan vegyem rá? vállalkozó vagyok,a férjem is,van egy nagy fiam,aki 20 éves és van egy 2 éves kicsi...egész nap úton vagyok,dolgozom,kicsivel érkezem haza...hát..a hát nagyjából úgy van ahogy én hagyom...el vagyok keseredve...főzésről hallani sem akar,inkább nem eszik...kérem írjatok más 18 éves lányok,vagy anyukák...a kicsinél is jó lenne egy kis felügyelet,hogy ál más ahhoz ha van egy kis tesója?egyébként még tanul,gimibe,van egy éve.barátja nincs,bulizni nem jár.most sokat vártam ettől a nyártól...és még az a tapasztalatom,hogy elfelejti ha mondok valamit,erre még nem jöttem rá,hogy direkt vagy tényleg elfelejti valaki...??
2012. aug. 15. 20:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem törődsz a gyerekeiddel mert nincs is rájuk időd. Szóval nem csoda ha így viselkedik. Én is ugyanilyen voltam. A húgom is ilyen. Velünk sem foglalkozott a kutya sem.
2012. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%
Én is elfelejtek összepakolni, mert van jobb dolgom is mint a takarítás. És nem direkt, egyszerűen belefeledkezem abba amit csinálok. Egyszerű megoldás, hívd fel mindig 20-30 perccel azelőtt hogy hazaérnél, hogy lassan otthon vagy. Én ilyenkor el szoktam pakolni, de ha nem hívnak fel, akkor csak elrepül az idő, nem nézem az órát és előfordul hogy nem csinálok meg semmit. Főzni utálok, maximum olyan kaját főzök ami max. 10-20 perc alatt kész van, vagyis tészta, rizs, stb... A kisgyerekeket nem bírom, szerencsére az öcsém már 7 éves, kiskorában nem laktam vele együtt (féltesó) így nem kellett rá vigyáznom. Frászt is kaptam volna, ha nekem kellett volna pelenkát cserélnem, meg kitörölni neki vagy kitalálni hogy mi az istenért bőg már megint... Valószínű hagytam volna bőgni, majd abbahagyja alapon. A saját szobájában meg szerintem hagyd, csináljon ott amit akar. Nem kell bemenned, ha nem tetszik. (Meg amúgy se nagyon.) 21n
2012. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%
Ha kicsi korától fogva rá lett volna szoktatva, hogy segítsen a házimunkában, akkor kérés nélkül magától megcsinálná ezeket a dolgokat. Ezt te rontottad el. Korábban kellett volna helyesen nevelni, nem most panaszkodni az interneten. Ha már a két nagyot nem sikerült megnevelni, legalább a kicsit próbáld majd arra szoktatni, hogy a házimunka is az élet része.
2012. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%
12-es vagyok... nekem kiskorom óta kellett mindent megcsinálnom, mert én vagyok a nagyobb testvér és anyukám nekem is vállalkozó és nem sokat volt otthon hétköznaponta. De ez nem jelenti azt, hogy akkor mindig meg fogom majd csinálni magamtól is. Nem a betanítható háziállat vagyok, hanem egy ember aki nem élvezi a takarítást...
2012. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez tényleg nevelés kérdése.Nekem 19 éves a fiam.Itthon segít,rendben tartja a dolgait nem kell könyörögnöm neki.Két kissebb testvére is van 2,5 és 1 évesek.Imádja őket sokat foglalkozik velük amikor csak teheti.Dolgozik így nincs sok ideje.

A lányod egyszerűen nincs hozzászokva,hogy "kötelesség"is van.

2012. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%
Én egy pékségbe dolgozom sokszor reggel 8tól este 8ig. A lányom 17 éves otthon fekszik és engem hívogat hogy vegyek neki, ételt fogamzásgátlót stb.. Tudom én vagyok a hibás, de egyébként sok gyerek ilyen manapság...
2012. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok,de rólam is írhattad volna..Én is csak akkor csináltam vmit,ha mondták,gyakran duzzogtam is, és legtöbbet otthon voltam. Sütit sütöttem,de mindig anyum főzött,még a mosógépet se indítottam el soha max teregettem. Csak az egyetemmel önállósodtam,mert messzebb kerültem a szülői háztól..Most már saját háztartást vezetek gond nélkül..Szóval ne aggódj,a lányod nem lesz életképtelen,most valószínű zárkózottab -lehet hanyagolva is érzi magát-ha más környezetbe kerül,akkor változni fog. Szerintem ne kezeld dedósként,csináljatok ketten programot.
2012. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
52%
18 évesen azért elvégezhetné ezeket a dolgokat,nem kellett volna elkényeztetni
2012. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is rengeteget dolgoztak, volt, hogy reggel 7kor elmentek és este 10kor jöttek haza. Én magamtól rájöttem, hogyha segitek nekik a házimunkában, akkor este 10 után, már nem kell azzal bajlódniuk, és egy pici idejük rám is marad, meg arra, hogy megdicsérjék az aznapi munkámat. 11-12 évesen én végeztem a házimunka nagy részét, aztán 16 évesen úgy viselkedtem, mint a lányod. Lázadtam anyu és a "parancsai! ellene, mert ugye, nekem senki ne mondja meg, hogy mit csináljak, de aztán észbe kaptam és mostmár a teljes házimunkát magamra vállalom (és nem csak nyári szünetben).

Sztem beszélj a lányoddal! Mondd el neki, hogy mennyit jelentene a számodra, ha besegitene, cserébe, több időt tudsz majd rá forditani. Ha pl elmosogat és összetakarit mire te hazaérsz, ajánld fel neki, hogy elmentek egy csajos fagyira, vagy sétálni, vagy nézzetek meg egy filmet.

2012. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
30%

Az a 18 éves lány vagyok aki azt a hosszú részt írta ! :)


Am. nem feltétlenül csak a nevelésen múlik! Elég szomorú, hogy ennyi idősen az adott fiatal nem látja az édesanyján, hogy mennyi mindent, megtesz érte, mennyi mindent kap.

Dolgozik érte. Ők meg otthon henyélnek. Azt biztos, hogy nem lennék az ő helyükbe. Már majdnem felnőttek... 18-évesen... és nem segít. Szóval ez nem csak azon múlik h h nevelték őket. Egy az , hogy nincsenek tisztában azzal, hogy milyen nehéz az életük a szüleiknek. Ennyi idősen régen észre kéne venni az ilyeneket.

Ha idősek lesznek a szülők? Akkor is ezt fogják csinálni? Bedugják őket egy öregek otthonába és kész? Ha igen... hát mondhatom gyönyörű. Én 18 éves fejjel, szívesen beszélnék az ilyenek fejével... az 100%


18L

2012. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!