Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a szüleim/barát...

Mit tehetek ha a szüleim/barátaim nem nézik jó szemmel a választottam?

Figyelt kérdés

én 16 vagyok, ő 18 lesz.

másfél hónapja megismerkedtem egy sráccal akibe beleszerettem, ő már a második beszélgetésnél szerelmet vallott :D (messze lakunk egymástól ezért csak levelezünk, egyszer már találkoztunk)

ha találkozni akarok vele hazudnom kellene a szüleimnek, mert nem engednék meg hogy elmenjek hozzá a távolság miatt :S őt pedig nem veti fel a pénz, ezért nem tud eljönni hozzám, pedig mindent megtenne érte :)

nagyon jókat szoktunk beszélgetni, nem is ezzel van a probléma, hanem azzal hogy az én barátaim és szüleim nem nézik jó szemmel hogy ilyen jól kijövünk :S

próbálnak bogarat ültetni a fülembe hogy ki fog használni, ha megkap aztán nem fogok kelleni neki, biztos van ott helyben barátnője velem csak szórakozik....

tanácstalan vagyok mit tegyek. beszélgessek vele és lesz ami lesz, vagy hallgassak a barátaimra/szüleimre?


2012. aug. 16. 02:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AHOZ HOGY ERRE VALASZOLNI LEHESSEN TOBBET KELLENE TUDNI A FIUROL!
2012. aug. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég furcsa ha már a második beszélgetésnél szerelmet valott.Ha ilyen hamar elmondja neked az érzelmeit elégé nem egy komoly fazon lehet.

Itt ezt most nem nagyon lehet meg mondani mit csinálj mert sem téged sem a srácot nem ismerem.

De talán én hallgatnák a szüleimre de legföképen a barátaimra,mert ök a közeledben vannak és jobban átlátják azt amiért nem szeretnék ha kapcsolatott alakitanál ki a sráccal.Mert minden bizonyal okka van.

2012. aug. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne siess el semmit, pláne ne kapjon meg rögtön. A lányok azt hiszik hogy ha nem fekszenek egyből a fiúval, akkor elhagyja őt. Ez nagy marhaság. Épp fordítva. Meg aztán ismerd meg, hogy ki is ő valójában, sok helyzetben hogy viselkedik, aztán lehet hogy nem is hozzád való. Az idő megoldja, csak ne siesd el!
2012. aug. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 5 hónap elmúlásával vallottam szerelmet..

Nagyon egy türelmetlen nőci vagyok :)

Amúgy igazuk van az előttem szóloknak.. A barátokra mindig lehet számítani :) A távkapcsok nem nagyon szoknak működni.. Nekem is volt... Mondjuk kb 30 km-re laktunk egymástól.. Így szeret úgy szeret.. Aztán közben ott volt neki egy csajszi. Még jó hogy nem voltam belezúgva. :D

2012. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a fiú kedves, szégyenlős, könnyen zavarba jön. meg lehet vele beszélni mindent, ha valami problémám van neki elmondhatom és a távolság ellenére is próbál segíteni (130km), nagyszülei nevelik ezért kicsit komolyabb mint az átlag akit ismerek, nem egy szőke herceg de de nekem így tetszik :$

azért vallott szerelmet mert már régebben találkoztunk egyszer de akkor volt barátnője, nem is nagyon érdekelt akkor, őt se érdekeltem. eddig soha nem beszélgettünk.

nem fogok vele lefeküdni azonnal, ha tényleg annyira szeret mint ahogy állítja akkor tud rám várni pár hónapot :)

igen tudom a barátokra mindig lehet számítani, ők azért ellenzik mert idősebb és messze lakik :S

nem hiszem hogy lenne neki más valakije, mint mondtam nem egy álompasi.

én se vagyok teljesen belezúgva ha most kiderülne hogy nem illünk össze akkor elfogadnám és nem dőlne össze a világ :)

köszönöm az eddigi válaszokat

2012. aug. 16. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézd, én erre azt tudom mondani, hogy saját kárán tanul az ember. Amíg téged nem használt ki senki, addig úgyse fogod elhinni, hogy ez a kedves, aranyos srác felültethet. És, aki a második randin szerelmet vall, az nem teljesen százas. Értsd: vagy le akar veled feküdni, vagy nem tudja, mi az a szerelem. Különösen akkor furcsa, ha a srác szégyenlős. A távkapcsolatok pedig nem működőképesek, de ezt is csak akkor fogod belátni, ha lesz egy olyan hosszabb kapcsolatod, amiben a srác veled egy városban lakik. Teljesen más havonta egyszer egy hétvégét találkozni, amikor mindenki tudja a szebb oldalát mutatni, mint hetente, vagy naponta többször, amikor sokkal többet tudtok személyesen beszélgetni és így megismerni egymást. Az, hogy ilyen messze van, és az, hogy a leveleibe belelátsz egy pluszt (mert egy levél mindig értelmezés kérdése, hisz nincs hangsúly, max smile, de azt is úgy érted, ahogy akarod) hozzátesz ahhoz, hogy ez a srác ilyen szimpatikus. Én a helyedben hallgatnék a hozzátartozóidra, mert még ha nem is fektetne meg azonnal és hajítana ki, egy ilyen kapcsolatnak csak nagyon ritkán jó a vége. Általában akkor, ha idősebbek a felek, van pénzük találkozni és összeköltözni, hogy megismerjék egymást. De a ti esetetekben ezt évekig lehetne nyújtani, és nem tudnátok közelebb kerülni egymáshoz, a távolság miatt. 25N
2012. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet furcsa hogy második beszélgetéskor szerelmet vall, de nagyon aranyos és szeretem öt.

Találkozni akartam vele, ezért hazudnom kellett az őseimnek hogy barátnőmhöz megyek, valamiért feltörték a leveleimet és megtudták hol vagyok.... utánam jöttek, és hazavittek. alig tudtam vele lenni, de mind ezek ellenére nem hagy el, és velem akar lenni. megbeszéltük hogy havonta találkozunk és ha leérettségiztem akkkor összeköltözünk ha még együtt leszünk.

a távkapcsolatok ritkán tartósak tudom de ha meg se próbáljuk nem tudhatjuk hogy működik-e. rengeteg olyan "szerelmes párt" látok akik naponta találkoznak de egy max három hét múlva már mással látom őket...

én nem milyet keresek, nekem ő kell :$

rengetegszer vertek már át, emiatt sokat csalódtam az emberekben..

2012. aug. 20. 11:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már eldöntötted, nem tudom, miért kérdezgetsz minket. Persze, most azt hiszed, hogy örökké fog tartani, és mivel távkapcsolat, el is tudjátok húzni évekig, de pár év múlva már csak nevetni fogsz magadon. Akiket írsz, hogy naponta találkoznak és pár hét után szétmennek, az azért van, mert hamar rájönnek, hogy nem illenek össze, hisz találkoznak, beszélgetnek, meg tudják ismerni annyira egymást, hogy ezt el tudják dönteni. De ez egy távkapcsolatban, ha nem találkoztok csak havonta egyszer, több hónap, sőt, év is lehet, mire kiderül. Az meg, hogy leérettségizel és odaköltözöl, nagyon szép gondolat, de majd te is látni fogod, hogy ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. Én már 7 éve leérettségiztem, és csak most tudtam elköltözni a szüleimtől, de sok volt osztálytársam otthon lakik a mai napig, pedig néhánynak már férje és gyereke is van. Most inkább tanulnod kéne, és nem egy távkapcsolatba feccölni feleslegesen az energiádat. Mert bármennyire is csúnyán hangzik, lesz még jó néhány barátod, mire megállapodsz valaki mellett. Hiába hiszed azt, hogy most ő az igazi, csak azért gondolod így, mert aktuálisan úgy érzed, hogy ő foglalkozik veled a legtöbbet, ezért szeret. De a szeretet és a szerelem kicsit összetettebb ennél, de mint már mondtam, ehhez még fiatal vagy, és neked kell megtapasztalnod, hogy belásd ezt az egészet. Teljesen felesleges koptatnom a számat, most úgyis abban a korban vagy, amikor a saját fejed után mész, lényegtelen, hogy mit mondanak mások, pl. a szüleid, akik akkor is szeretnek, ha hazudsz nekik és megszöksz otthonról pasizni, és akkor is számíthatsz majd rájuk, ha ez a kapcsolat megszakad. Viszont arról se feledkezz meg, hogy 18 éves korodig a szüleid felelnek érted, a testi épségedért is, és ha történik veled valami, amíg tilosban jársz, bizony a szüleidet fogják elővenni, hiába tiltották meg neked, hogy elutazz, szóval őket is megérthetnéd. Elég sok tragédia történt mostanában az országban, nem csodálom, hogy aggódnak miattad. 25N
2012. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem döntöttem el véglegesen. nem hiszem hogy örökké fog tartani, semmi sem tart örökké, egyszer mindennek vége.

csak az a kérdés mikor (egy hónap - több év)

tudom nem ilyen egyszerű, de már tervezem hogy elmegyek innen, minél hamarabb....

tanulok ameddig van rá lehetőségem. (egy távkapcsolat is működhet, tudnék rá példát mondani)

igen a saját fejem után megyek, mert csak a saját hibáimból tanulok.... elmondták már számtalanszor hogy másnak milyen rossz, de nem tudom addig elhinni míg át nem élem.

a szüleimre eddig se számíthattam, nem nagyon foglalkoztak vele mi van velem (eddig, mostmár minden mozdulatomat figyelik)

megértem hogy ők felelnek értem, de ők is megérthetnék milyen amikor szeretnek valakit, (ők az első találkozásuk óta együtt vannak, így nem nagyon érthetik min megyek keresztül)

ezeket a rémtörténeteket nem követem figyelemmel, csak felületesen hallottam egy-kettőt

2012. aug. 21. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
A szüleid megértik, hogy milyen kamasznak lenni, de nem értik meg, hogy "szerelmes" vagy, mert ez még távolról sem szerelem, és ezt ők is tudják. Ez csak ilyen, ha nincs ló, jó a szamár is tipikus esete, van hova elmenni otthonról, van, aki megért, aki foglalkozik veled, aki szerelmet vall. De ettől ez még nem szerelem, és a szüleid szemében is komolytalan ez az egész, és nem akarják, hogy történjen veled valami. Persze te azt hiszed, hogy hú, de nagyon szerelmes vagy, de majd rájössz, ha tényleg az leszel, hogy ez egyáltalán nem az, csak egy kis cukorpótló a lelkednek.
2012. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!