Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, adjak kolcson...

Mit tegyek, adjak kolcson anyamnak, vagy oldja meg egyedul? (reszletek lent)

Figyelt kérdés
Keszuljetek hosszu mese lesz. Eloszor is vagyok en. Egyetemista, kolis, 20 eves lany. Anyukam egyedulallo, dolgozo x eves no. Elore bocsatom, nagyon szeretem ot, de nagyon, nagyon nehez eset. Eloszor is vasarlas manias, gyujtogeto, igy a lakas szemettelep. Nem lehet segiteni neki, mert sir es uvolt, mintha olnek, majd elkezd fenyegetozni, hogy ongyilkos lesz. Ezt mar feladtam, nem is erdekes, szamomra legalabbis, mivel ritkan vagyok itthon. Na de, most lett egy 400 ezres hitele. Pontosabban hitelkartyaja. Mar 3 eve fizeti, tulajdonkepp a ketszereset visszafizette mar, csak epp az mind kamat, tehat a 400 ezer stagnal. Nekem van ennyi penzem, es kifizetnem neki, de kizarolag ugy, hogy visszaadja, megpedig 20%-os kamattal. (A kamatot rakoltenem kesobb, csak ha ezt elmondom neki nem adna oda, es sose rendezne egy masik ezer eves tartozasat.) A gondom az, hogy soha egy forintot nem ad vissza, pedig koromhoz kepest rengeteg penzt adtam mar neki. Allandoan vasarol, csinalja az adossagokat, mellek allast nem vallal, mert o "mar amugyis megfog halni, es semmi orome nincs az eletben". (semmilyen betegsege nincs, pedig evente kivizsgaltatja magat) Valahogy meg kell oldani, de az en karomon nem szeretnem. Ti adnatok neki? Hogyan? Gondoltam szerzodesre, de az ugyved meg plusz penz, es semmi garancia ra, hogy ugy fizeti, raadasul meg meg is utalna. Esetleg a bankjatol lehet kerni atutalasos megbizast? Tehat mondjuk 2 evig havi 20 ezret rogton utaljanak nekem? Mit tegyek?
2012. aug. 16. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nézd, szerintem konkrétan gondnokság alá helyezést kéne kérelmezned, nem még kölcsön adni neki. Akkor majd nem vehet fel hitelt, nem köthet szerződést a te hozzájárulásod nélkül.
2012. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azt mondod, hogy soha nem adja vissza, én nem adnék neki ennyi pénzt, főleg hogy mániákus vásárló.

Beszélj a bankkal, hogy tudsz-e valamit tenni.

2012. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az a baj, ha kifizeted a hitelet akkor majd vesz fel egy masikat. En nem adnek neki. Nehez lehet igy neked... En inkabb pszcihologusra koltenem neki azt a 4kilot... Tudom hulyen hangzik de igy kene tenned. Ha meg nem adja vissza miert is gondolkozol rajta, hogy adj-e neki. Amig tudja fizetni a reszleteket hagy fizesse, majd rajon, hogy a hitel egy mokuskerek. A 20%-os kamatot nem ertem meg nekem fura, hogy ha mar adsz anyadnak akkor kamatra adod... De ez a Te dolgod. A penz megrontja a legjobb csaladi kapcsolatokat is. Nehez okosnak lenni ebben...
2012. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A pszichologust pentz kidobasnak tartom es nekem erre a negyszazra szuksegem van. A kamatot meg leirtam, ezen kivul meg van egy par adossaga, koztuk egy szaz ezres, csak az nem ennyire fontos. Mivel nem ennyire fontos, azt egyaltalan nem fizeti, pedig kene. Nos, a kamatbol azt rendeznenk. Es azert merult fel, hogy adok neki, mert muszaj, mivel NEM tudja fizetni mar. Gyakorlatilag en etetem, de ha elkezdodik a suli nem fogom tudni. A kerdesben is szerepelt, hogy lehet-e ilyen atutalastos megbizast kerni, vagy ahhoz ugyved kell, vagy egyaltalan nem lehet? Mindegy...
2012. aug. 16. 18:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. Egy petákot sem többé.


Édesanyád súlyos pszichiátriai eset (az ő esetében a pszichológus tényleg pénzkidobás).


Nézd: vagy elcseszed a saját jövődet, hogy olyan embernek adsz, aki elfolyatja a pénzedet, és tönkretesz magával együtt téged is, vagy gondnokság alá helyezteted.


Az utóbbi esetben is tanácsolom neked, hogy sürgősen keress meg egy pszichiátert, és még most, fiatalon rendzed a magad anya-problémáit, mert nem elég, hogy anyukád most milyen ember és mekkora teher, de neked már eddig is nagyon sok kárt okozott, (nem csak anyagi szinten, sőt) amely károk igazán csak később fognak jelentkezni. Pl. durva önsorsrontással.

2012. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!