Ez most igazságos?

Figyelt kérdés

tavaly szeptemberbe anya megigérte, hogy ha félévkor 4,2 lesz az átlagom, akkor kapok 20ezret. nem lettem annyi, 3,8 lettem. nem kaptam semmit, ez igy jogos is.megkédeztem még akkor, hogy ha év végén 4,2 leszek akkor meg kapom e. azt mondta anya hogy úgyse leszek annyi, de ha igen akkor felőle...

annyi lettem, 6 tantárgyból javítottam, és nem kaptam semmit. nem követelőzésből mondom. nem kell 20 ezer, csak egykét nyári cuccot szeretnék ami nincs. (pl nincs szandálom, tornacipőm szétment, rövidnacim sincs) épiteni akarunk egy szobát a nyáron, azért nincs, azt mondja anya. de akkor most miért mondta azt hogy megkapom? egyik ismerősünk azért kapott iphone-t, laptopot stb.. mert elsőáldozott. őt így motiválták. és akkor mondta anya hogy őt legalább lehet. na tessék, engem is lehetett, erre meg nem tartja be amit igért.

félre ne értsétek, nem valami nagy márkás cuccokat szeretnék. kb. 4 ezer lenne...


igazságos?


2012. jún. 17. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajna ilyen az élet. Viszont szerintem tanulópénz volt, hogy ne számíts ilyen tekintetben a szüleidre. Rengeteg embert ismerek, aki csak azért kapott autót mert gimi másodikban nem bukott, másoknak meg csak ígérgetnek a szülők. Én azok ritka táborába tartozom, akinek nem ígértek soha semmit, de nem is kaptam, így csalódás se ért. Beszéld meg a szüleiddel, hogy akkor ez volt az utolsó hogy az ő kedvükért megdolgoztál valamiért, ezentúl csak magadért fogsz dolgozni. Jöhet a lepontozás.
2012. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A saját jövőd érdekében tanulj, ne a 20 ezer ft-ért, mert a nyári cuccokat soha nem fogod tudni kamatoztatni, a tudást viszont igen.
2012. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"egyik ismerősünk azért kapott iphone-t, laptopot stb.. mert elsőáldozott"


Igazából sose értettem az ilyen szülőket, hogy minden vakfrancuért már százezres ajándékokkal halmozzák el a gyereket.

Miért, ha nem adnak neki csak 1-2 ezres ajándékot, nem ballag el a gyerek?(általános iskolai ballagásról jutott eszembe)

2012. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy szülő ígérget,már az rosszul indul. Szerintem nincs 20.000ft-ja arra, hogy neked adja.De ha van felesleges 5000ft-ja akkor legalább elmehetne veled vásárolni és vehetne neked 1-2 nyári cuccot turkálóba,vagy kínai boltban :/ kérdezd meg nem jönne-e el veled vásárolni,nézelődni?Hátha igent mond és megkapod a cuccokat...
2012. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A te szüleidnek legalább van egy értékelhető kifogásuk, az építkezés. Ettől függetlenül nem szép dolog. Az enyémek meg úgy ígérgetnek és utána nem tartják be, hogy semmi ilyenre nem kell költeniük, egyszerűen szarrágók.
2012. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
15:42-es énis turira gondoltam...de nem, az se..
2012. jún. 17. 17:11
 7/9 anonim válasza:

Nem volt igazságos, de az életben ez annyira pici probléma... Nem lehet egyszerű építkezni, gondolom sok a munka és a kiadás is.

Én orvosin vagyok 4,5 felett, mégsem kapok érte semmit, nem is kérek. Hálás vagyok azért, hogy fizetik az albérletem és a könyveim.

Kicsit próbálj meg kilépni a saját problémáidból, segíts nekik ahol tudsz, most szükségük van rá. Ha lesz pénzük, szerintem kapsz mindent, amit szeretnél...

2012. jún. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:
100%

Nem szeretem ha a szülők következetlenek. Görcsölnek nap mint nap aztán ilyenekkel elcseszik amit idáig elértek :(

Nem tudom, nekem néhány poros tégla nem érne ennyit, sajnálom a kérdezőt hogy bizonyított és még fájdalom-díjat sem kapott ha már az ígéret elúszott.

Hiába no, nem véletlenül ilyen a világ, az új garázs fontosabb mint a gyerek lelki fejlődése, szeretete, bizalma. Az élet értelme nem az hogy átéld, hanem hogy a szomszédok lássák hogy jól megy nekünk mert még építkezni is tellik... Nehogy már ne ők döntsék el boldogok vagyunk-e.

2012. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal,hogy gyereket pénzzel ösztönözzük,de ha már egy szülő ezt tette,megígért valamit,akkor tartsa be!Ráadásul te azzal is megelégednél,hogy a szükséges holmikat megkapd.Az a minimum amit megtennék érted,még akkor is,ha az építkezésre kell a pénz.Ill.ha tényleg arra kell,akkor megegyeznék veled,hogy megkapod akkor,amikor az építkezés után legelőször erre lehetőség nyílik.De akkor tényleg odaadnám!A tanulásról meg annyit,hogy ne a pénz miatt tanulj,hanem magad miatt!Szép eredményt értél el,gratulálok és értelmes,rendes gyereknek tűnsz!Jó pihenést kívánok a szünidőre!
2012. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!