Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is annak a gyerekn...

Szerintetek is annak a gyereknek kell csak támogatni a szülőket, akinek még nincs családja? Igazságos ez?

Figyelt kérdés

A párommal több éve élünk együtt. Nálunk még nincs gyerek, de pár éven belül szeretnénk.Addig szeretnék félretenni,meg előteremteni azt, ami egy közös otthonhoz kell.


A páromnak van egy testvére,ahol 2 gyerek is van. Saját lakással és autóval rendelkeznek.


A gond: A szülők csak a páromtól várják el az anyagi támogatást, mivel nekünk még nincsenek gyerekek. Többször is adtuk már nekik a tartalékainkat.

Most azt is elvárnák, vagyis inkább a párom anyja, hogy a barátom a testvérének is adogasson, mert sokba van a 2 gyerek.


Kezdek már besokallni, hogy mi nem tudunk előre haladni, mert mi mindenkinek segítsünk, de rajtunk meg senki nem segít.


Egyszer megjegyeztem a barátom anyukájának, hogy a másik gyerekétől miért nem várja úgy el, hogy segítsen, mint tőlünk? Azt mondta, mert náluk már család van, s nincs pénzük.

Nem gondol bele abba, hogy mi is szeretnék majd gyerekeket, de ha mindig másoknak adunk, akkor nem lesz miből családot alapítani.


S nekem mi közöm ahhoz, hogy a "sógornőm" 2 gyereket is bevállalt úgy, hogy alig van pénzük?

Ja és csak akkor keresnek, ha pénz kell, egyszer nem hívnak fel telefonon, hogy megkérdezzék,hogy vagyunk.


Ti is igazságtalannak tartanátok a szülők részéről ezt a felfogást?



2012. aug. 16. 18:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös voltam: még valami.


Nektek nem kell támogatnotok a másik gyereket akkor sem, ha milliomosok vagytok. Támogatjátok, HA akarjátok.


Nehogy már anyuka vagy apuka szabja meg, hogy ti kit támogattok, és kire költitek a pénzeteket? (Ha ezt megteheti, akkor ugye tudod, hogy valójában anyuka és apuka kisgyerekként kezel titeket? Ő osztja be a te pénzedet és ő osztja szét, hogy kinek kell és mire - szerinte! Ez DURVA agresszió!)


Minden ember maga dönti el, hogy miből él, hogyan él, hány gyereket vállal és miért.


Jól látod: semmi közötök ahhoz, hogy a sógornő hogyan él és miből tartja el a gyerekit. Ő vállalta, az ő felelőssége meg a férjéé.


Javaslom: beszéd meg a férjeddel ezt a kérdést, és úgy küldjétek el anyukát egyszer s mindenkorra (mert nyílván itt is ő az, aki a fő sz&rkavaró) legközelebb a francba, hogy soha többé eszébe se jusson ilyesmi! Különben ti lesztek mindig a fejőstehén és a pénzeszsák.


Az olyan ember, aki "kiegyenlítősdit játszik" a felnőtt gyerekeivel, valójában maga akar állandó hatalmat felettük. Kéretlenül beleavatkozik mások dolgába, amihez semmi köze. Ha a sógornőd megszorul, akkor majd KÉR tőletek, és ti eldöntitek, hogy adtok vagy nem. De ehhez anyukának-apukának nincsen köze.


A "náluk már család van" nem érv és nem indok semmire. Ők vállaták, ők dolgozzanak ezen a problémán. A "család" nem egyenlő a gyerekkel (családot alkot egy férfi és egy nő akkor is, ha nincs gyereke.)


Nyugodtan küldd el az anyóst szépen haza - és élvezd a saját magad megkereste pénzedet. A TIÉD meg a párodé, és nem anyósé, nem a sógornőé. Ne legyél balek.


Vagy ha az akarsz lenni, akkor ne panaszkodj!

2012. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit ide leírtál azt mond el az anyósnak is.

Két lehetőséged van: 1.tovább fizetitek az anyagi támogatást

2. nem fizetitek tovább.

Mivel az 1. opció nektek nem megfelelő, ezért marad a 2.

Meg amúgy is nem vagytok segélyszolgálat.

2012. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen szülőtartás akkor sem, ha a mostani - nem minősítem milyen - kormány i(fa)Pad-os egyéjszakás törvényei és anakronoisztikus Alkotmánya ezt ki is mondja.


Egyetlen normális jogállamban sincsen ilyen törvény Európában.


Ha bármiféle szülőtartásra kötelezni akarna bárki, akkor vagy húzz el egy időre külföldre a pároddal vagy pedig pereld be a szüleidet (nem fognak kötelezni, mert az egoista szülő sokszor gyáva: nem meri perre vinni a családon belüli agresszióját, kisded játékait és manipulációit, hiszen nem is az a célja - hanem az állandó kontroll a gyerekei fölött) és ha Magyarország törvényei szerint elveszted a pert, akkor mehetsz tovább Brüsszelbe vagy Hágába és meg fogod nyerni. Ez olyan biztos, mint ahogyan itt ülök.


Nem kell adni, és nem is a te dolgod, hogy adj. Ha akarsz, az más dolog. Nőj fel és rúgd már végre le anyósodat magadról, a többi élősködővel együtt!

2012. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz!


Dehogy akarok balek lenni. Pont hogy én vezettem rá a párom, hogy nem csak őt nevelték fel, hanem a tesót is.


Szép dolognak tartottam, hogy a párom kihúzza a bajból őket, de van egy határ.

Nem keresünk olyan jól, hogy mindig segítsünk, főleg, hogy azt nem is lássuk viszont.


Szóval már a párom is kezdi belátni a dolgot. Az anyja persze duzzog,sajnáltatja magát.

Úgy akar a másik gyerekének segíteni, hogy a páromnak sajnálkozik, hogy erre-arra nincs pénz. Lenne, csak azt a másik gyerekének adta.

2012. aug. 16. 18:46
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, párom ugyanebben a szituban volt - míg otthon élt. Azon a címen szedték el tőle a pénzt, hogy neki nincs családja. Nem is akarták, hogy legyen! A nővérét is neki kellett kisegítenie, vissza soha nem kapta a pénzét.

Viszont itt jöttem én a képbe. Már az együtt járásunk idején is a lelkére beszéltem a páromnak, minimalizálta a hazaadott pénzt, azt is csak arra való tekintettel adta, hogy otthon lakik. Mióta viszont külön lakunk, nem adott SOHA. Egyszer akart kérni az apja, egyszer meg a nővére - nem kaptak! Azóta rájöttek, hogy hiába.

Párom több év munkaviszony után semmit nem tudott felmutatni, mert mindenét elszedték. És azt sem tudni, hova került, valszeg hülyeségekre, kirándulgatásra (ahova párom nem ment), közben így is úgy is úsznak az adósságban.

Több év hátrányból indult el a párom, de már egy éve szabad ember!

2012. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

marha egyszerű: kiszámoljátok, hogy egy hónapban mennyiből jöttök ki, a többit pedig utaljátok már a fizu megérkezése után 1 nappal a megtakarítási számlára.

ha család megy kéregetni, kuncsorogni, akkor meg lehet nekik mondani, hogy bocs, le van kötve a pénz, a leendő lakásunkra és a gyerekükre tesszük félre.


legyetek kemények, mert így nem juttok előrébb, ha a pénzt egy feneketlen kútba dobáljátok.

2012. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok. Ja, és párom nővérének is akkor 2 gyereke volt. Azóta jött a harmadik... szintén a semmire.

Szóval őt is érzelmileg zsarolták. Ha én nem vagyok ilyen határozott személyiség, még mindig ebben a helyzetben lenne. De én komolyan átbeszéltem vele a dolgokat, bántotta őt, hogy sehol nincs anyagilag, rávilágítottam, hogy miért tart itt, meg hogy a szülei a maguk hibájából nem jutnak előbbre (hitelre-hitel, nyugdíjasok, de kocsival mennek mindenhova, húst-hússal esznek, aztán éhkopp). Megértette, amit mondtam neki. Aztán mikor épp azt akarták kizsarolni belőle, hogy vegyen fel a nevére nekik hitelt (p-betűs uzsorásoknál), akkor kiakadt és megmondta a magáét. És eldöntötte, hogy költözik. Előtte ugyanis az elköltözés is tabu volt köztünk, annyira hatottak rá, hogy jaj, mi lesz velük, ha elköltözik. Hát kinyílt a szeme, és kimondta: neki ebből elég!

Szépen lassan felfogták, hogy ennyi volt, a fejőstehén nem tejel tovább.

Így is próbálkoztak később, hiába. A párod miért hagyja magát?

2012. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan szomorú egyébként. Mármint, hogy a szülők a gyerekeiken élősködnek.

Férjem szülei örökös munkanélküliek, kilakoltatás előtt.

Ott 3 gyerek van, az egyik nem beszél velük. A másik munkanélküli. És a férjem akinek családja van, na mindig tőle akarnak kérni. De mivel nem a lakásra költik, hogy megmaradjon, hanem cigire és italra, egy jó ideje nem adunk nekik.

És nem is jöhetnek hozzánk ha kilakoltatják őket.

2012. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

15-ös válaszoló, akár az én páromról írtál volna. Ugyanaz a helyzet.

Náluk is az érzelmi zsarolás megy. Próbáltam mondani anyósoméknak, hogy ne cigizzen, meg a napi 1 üveg bor is pénz. De jött azzal, hogy még azt is sajnálom.

Nem, nem sajnálom, csak az is plusz kiadás, ami a mai világban luxusnak számít, főleg, ha másra nincs pénz.

Ugye itt is voltak/vannak az önsajnáltatások.

Azt akarja anyós elérni, hogy a párom érezzen lelkiismeret furdalást, hisz ha nem segítünk, akkor mehetnek az utcára.

Meg tudnának élni, csak nem tudnak bánni a pénzzel, sokszor hülyeségre költik, ami nem létszükséglet.


A másik gyerekének vagy nem mondja ezeket a dolgokat, vagy csak az nem foglalkozik vele.

Vagyis inkább az a szitu, hogy a másik gyereke is olyan, mint ő, panaszkodik, hogy nincs pénze.


Mi, meg a párommal nem szoktuk világgá kürtölni a bánatunkat, s emiatt talán azt hiszik, hogy nekünk nincs is gondunk.

2012. aug. 16. 19:47
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

nincs nekik saját lakásuk, az a banké, míg ki nem fizetik.


amúgy meg minek adtok nekik? mondjátok h nincs, álljatok már ki magatokért kérlek!

2012. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!