Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így igazságos?

Szerintetek ez így igazságos?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a ballagásom és úgy volt, hogy szombaton jönnek hozzánk a mamámék egy ebédre, de mondtam én is meg anyám is, hogy ezt nem akarjuk, mert annak az lesz a vége megint, hogy apám és a tesóm teleisszák magukat, törnek-zúznak, pofáznak és egymásnak esnek...

Ajándékba kaptam volna a mamáméktól egy kisebb pénzösszeget, de anyám kijelentette, hogy így nem kaphatom meg. Ez így igazságos? A tesóm megkapta a ballagásakor a pénzt meg neki volt, hogy komoly összegben számítógépet is vásároltak. Ha én kértem valamikor egy kisebb dolgot nekem azt mondták, hogy "neked vegyen apád". A tesóm a kis kedvencük pedig ha csak teheti be van rúgva és olyankor egy agresszív állat.


2012. máj. 3. 18:48
 1/10 anonim válasza:
Ebben a szülők hibásak.A gyerekekkel egyformán kell bánni,nem szabad kivételezni."Neked vegyen apád"..ez mi akar lenni?Ha lehet,próbálj meg beszélni velük és mondd el,hogy te hogyan látod a dolgokat.Ha nem akarnak meghallgatni írd le(én is így tettem).Fontos,hogy tudják,hogy mit gondolsz,és hogy hogyan érzed magad.Ez sajnos kevés családban működik,de azért megéri megpróbálni.Ha apukád iszik akkor szerintem semmiképpen se beszél vele olyan állapotban.Ha lehet,beszéld meg anyukáddal.Ha nem mondod ki érzéseidet akkor egy idő után azt fogod érezni,hogy így normális,és teljesen el fogsz távolodni tőlük.Én így tettem és teljesen tönkrement a kapcsolatunk,nem akarom,hogy te is így járj.
2012. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már így se nagyon beszélek velük...

Anyám nem ha én nem szólok ő nem szól hozzám, apám meg a mi volt az iskolában-on kívül mást nem szokott kérdezni.

2012. máj. 3. 19:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy el sem megyek holnap. Megmondták, hogy őket nem érdekli a ballagás, tudom, hogy csak azért jönnek el mert muszáj...
2012. máj. 3. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vagy azt mondanám, hogy mindenki maradjon otthon gondolkozni, ez az én ballagásom, és nem akarlak titeket látni, lehet töprengeni azon, hogy miért.

Ha meg menni akarnak, akkor meg én nem megyek el/szökök meg a ballagásról vagy utána.

Vagy: családi ebéd, és NINCS pia.

2012. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az lehetetlen, hogy ne legyen pia...

Apám már rendelt is bort.

2012. máj. 3. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor rohadtul tiszteletben tartanak téged...

Én tuti megszöknék a ballagásomról. Aztán lehet keresgetni, meg gondolkozni, hogy hol is vagyok. Ha van eszük, akkor ha máskor nem, hát mikor szembesíted őket azzal, hogy miért tetted, akkor belátják. Ha nincs.... akkor lövésem sincs...

2012. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dehogy fogják belátni. Ahogy ismerem apámat azt mondaná, hogy ne is menjek haza...
2012. máj. 3. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Hmm... én kevesebbért is leléptem otthonról anno. Gondolom érettségis ballagásod van, tehát merem állítani, hogy fiatalabb voltam, mint most te. Megfontolandó. Nem akarlak erre buzdítani, de talán egy főiskola mellett kollégiumba menni jó ötletnek tűnik, esetleg munka mellett albérletbe. Legalább nyugton leszel.

És hidd el, ha mamádék neked akarják adni a pénzt, akkor neked is fogják adni, amikor tudják.

2012. máj. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem fogja adni, de nem fogom elfogadni. Leszarom.
2012. máj. 4. 12:41
 10/10 A kérdező kommentje:
Már nem érdekel semmi.
2012. máj. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!