Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki az anyukáját...

Miért mindenki az anyukáját utálja/szidja ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 12:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó annak, aki el se tudja képzelni, hogy más mért szidja az anyukáját. Leírom az én esetemet: az én anyám abban lelte örömét, ha megalázhatott mások előtt, mert szerinte túl szerencsétlen, életképtelen voltam. Ezt ő meg is mondta, hogy direkt csinálja, csupa szeretetből, mert szerinte ettől erősödnöm kellett volna. Ha rájön az ötperc csapkod, ordibál, ha olyankor csak útban voltam neki már ordított. Ez mindennapos jelenet volt, ha épp útban voltam neki. A büntetés neki abból állt, hogy kidobálta azokat a cuccaimat, amikhez tudta, hogy ragaszkodom. Olyan dolgokért, hogy pl. kikérdezte a leckét és ha egy valamire is nem tudtam válaszolni akkor repült valamim. Nem igazán dolgozott soha, apám tartotta el, de mégis állandóan hisztizett hogy neki ez meg az kell és apám mért nem tudja előteremteni rá a pénzt. Ráadásul apám minden fillérét beosztja. Most ügynökösködik, valamennyit keres vele, de kevesebbet, mint a kiadások. Apám sem keres már valami jól, hitel van a lakáson és majdnem felbontották a szerződést, nagy szerencse volt, hogy mégsem. Amikor mutattam neki egy irodai álláshirdetést hogy jelentkezhetne azt mondta hogy biztos napi 12 órát kell dolgozni 60000-ért, ő nem megy. Tehát én ezért szidom anyukámat. Az, hogy valaki megszül egy gyereket, nem feltétlenül jelenti azt, hogy utána szereti is és a lehető legjobbat akarja neki.
2012. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert neked jó anyukád van. Fel sem tudod fogni, milyen az, mikor egy utolsó féreg az anyád. Én tudom, milyen érzés az. Ha te egy jellemtelen, akarat gyenge, álszent mocskos némbert tudnál szeretni, akkor meghajlok előtted!
2012. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Anyázós hét van.
2012. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ui:én majd csak az apázósba szállok be.
2012. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Van két kategória:

1. lázadó tinik - most őszintén, tegye a szívére a kezét az, aki tinikorában egyszer sem gondolta azt, hogy gyűlöli a szüleit, mert vmit nem engedtek meg...

jó, persze, így, 23 évesen visszanézve nem volt jogos, de a tini lázadozik... jó, persze, manapság már vannak olyan tinik, valszeg a neveltetés miatt, akiktől a bicska az én zsebemben is kinyílik

2. akiknek az anyjuk tényleg nem jó anya... most attól, hogy család, meg attól, hogy vkinek idilli a családi kapcsolata, és nem képes elhinni, igenis vannak olyan anyák, akikre ezt a szót nem is használnám... én a sajátomról is szoktam rosszat írni, mert igen, a lelki problémáim nagy része abból gyökerezik, hogy öcsémnek a seggét kinyalta, én meg sosem voltam elég jó, bármennyit is küzdöttem... persze más téren remek anya, de ha ebben a tekintetben nem jól nevelt, akkor nem jól nevelt.

2012. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Azért,mert nem tudják értékelni,hogy van egy olyan ember,aki mindig mellettük fog állni és szeretni fogja őket...meg mert még nem tudják,milyen érzés,ha elveszítik az anyukájukat!

De szerintem ezek kérdéseknek kiírójai nem többek 14-15éves kislányoknál,akik épp nem mehetnek el egy hétvégi buliba,vagy nem kapnak 150.000.-os telefont és épp ezért "utálja" az anyját!=/

2012. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Komolyan irigylem azokat, akik nem tudják felfogni, miért szidja valaki a saját szüleit...

Apámat régebben szabályosan gyűlöltem, most már nem haragszom, csak nem tartom vele a kapcsolatot a saját érdekemben.

Anyát a rengeteg ellenünk elkövetett hibája ellenére is szeretem, de mivel a szeretetét ő leginkább érzelmi zsaroláson keresztül tudja "kimutatni", komoly diplomáciai hadviselést jelent számomra vele tartani a kapcsolatot.

Olykor bizony elszakad nálam a cérna, és hetekig hallani sem akarok róla, ez van.

"Önző" módon nem akarok egész életemben két ember tönkrement házassága és élete miatt szenvedni, szeretnék saját BOLDOG családot. És ezt bizony sajnos néha csak úgy érheti el az ember, ha jó messzire távolodik a szüleitől.


23/N

2012. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"hogy van egy olyan ember,aki mindig mellettük fog állni és szeretni fogja őket"

Jó neked h számodra ezt jelenti édesanyád.

Nállunk ez kb úgy van h anyám szarik a fejemre. Csak csicskának tart. Gyerekkorom óta mindíg azzal van h tesóm milyen jó, milyen okos..... stb. Nekem soha egy jó szava nem volt. Még a szomszéd gyerek is mindíg jobb volt nállam. Én hülye meg még tizenévesen is mindíg azt próbáltam elérni h megdicsérjen h jó legyek neki. Talán kicsit későn de rájöttem h én soha nem leszek jó neki. Ma már egyenesen undorodom tőle. Mióta kinyilt a kicsi szemem és rájöttem h milyen nő meg h megcsalja apámat. Jah és feltételezéseddel ellentétben nem egy duzzogó tini vagyok. 23 leszek lassan.

Komolyan irígylem azokat akiknek jó a kapcsolata az anyjával és adjatok érte hálát.

2012. aug. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!