Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít-e megcsalásnak, ha a...

Számít-e megcsalásnak, ha a párkapcsolatban az egyik fél néha beszélget (telefon, sms) a volt szerelmével? (még esküvő napján is! )

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 23:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Erősen szituációfüggő! "még az esküvő napján is", attól függ miről? Így ez alapján, ahogy leírtad, nem számít megcsalásnak.
2009. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

lehet, hogy csak sok boldogságot kívánt az exnek! :D

szóval én is csak azt tudom mondani, hogy szituációfüggő. nincs abban semmi rossz, ha valaki tartja egy-egy komolyabb szerelmével a kapcsolatot, ha nem viszi túlzásba, és nem vágyakozva gondol rá, hanem mint egy barátra, egy testvérre.


én is az egyik volt párommal tartom, főleg e-mailben, fontosak vagyunk egymásnak emberileg, és az is, hogy néha tudjunk róla, hogy kivel mi van, él-e még a másik, mit csinál, hogy alakul az élete. de csak kb. évi 2-3-szori levélváltás van, ez nem sok, úgy vélem.

2009. júl. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
NEM, de vannak még önző emberek, akiknek ez is megcsalás, majd egyszer jól egyedül maradnak (minden esetre azt kívánom nekik).
2009. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneket nem értem. Miért lenne megcsalás egy beszélgetés? Egy beszélgetés soha nem megcsalás, akárkivel történik.

Miért nem lehetne az ex egy jóbarát, akivel megbeszélem a dolgaim, aki gratulál, aki aggódik értem.

Nekem is a páromnak is nagyon jó barátja az exe, sokszor találkozik, beszélhet ő is a volt barátnőivel és én is az enyémekkel. Mi ebben a megcsalás? Már nem szeretem őket, de az embert ugyanúgy tisztelem mint amikor még szerelmes is voltam.

2009. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem napi szinten, de tartom a kapcsolatot a házasságom előtti szerelmemmel (majdnem abból is házasság lett).

Ő elkerült a környékről, sokáig nem is tudtunk egymásról kivel mi van. Mivel mindkettőnk telefonszáma megváltozott, még hívni sem tudtuk egymást. Aztán Ő egy közös ismerős útján megszerezte a számomat és felhívott. Nagyon örültem neki, főleg akkor nevettünk nagyot, mikor bejelentette, hogy bizony neki van egy kis három hónapos fia. Merthogy nekem is annyi idős volt akkor a babcim.

Tényleg önzetlenül örültünk egymás boldogságának, révbe ért életének.

Viszont a férjemen akkor észrevettem - bár előtte soha nem féltékenykedett - hogy nem esett jól neki, hogy fél órát beszéltünk telefonon (jelzem, hallhatta, nem mentem ki, nem sustorogtam, tehát hallotta a témát: munka, gyerek, párkapcsolat, szülők hogyléte...). Sőt, ki is mondta, hogy az nem esett jól neki, hogy ÖRÜLTEM!

Na szépen leültem vele és elbeszélgettem: azzal, hogy valakivel beszélek telefonon, még nem csalom meg. És szerintem én sem vertem ki a hisztit, mikor az IWIW-en keresztül gratulált neki a kisfia születéséhez a volt menyasszonya!!! pedig ő sunyi volt, mert még csak nem is említette. aztán kiderült, hogy még beszéltek is egymással személyesen. Én meg nem szóltam érte, mert miért is szóltam volna?

Úgyhogy kikötöttem: nekem ugyan nem mondja meg hogy mikor, kivel , mennyit beszélek. És ameddig tényleg jó szívvel, barátsággal gondolok vissza az ex-emre, addig nincs oka durcáskodni.

2009. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Biztos, hogy megcsalás, csak nem szép dolog.
2009. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok... kihagytam egy szót: NEM

Szóval szerintem nem megcsalás.

2009. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem megcsalás, de nekem rosszul esne.Én sem tartom a kapcsolatot az exszel.
2009. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem megcsalás, kivéve a telefonszexet. :))
2009. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
Én veszítettem el így jóbarátot, akivel nem volt köztünk több barátságnál, de óriási lelki támasz volt, nem is akartunk többet, és csak interneten beszéltünk, csak éppen a párja egy nőneműt se tűrt meg. Az ilyeneknek, akik elmarnak mindenkit a párjuk mellől, aki ellenkező nemű, azt kívánom, hogy tudják meg egyszer, milyen érzés egyedül maradni a xarban, amikor a legnagyobb szükség lenne egy bizalmas barátra.
2009. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!