Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít-e megcsalásnak, ha a...

Számít-e megcsalásnak, ha a párkapcsolatban az egyik fél néha beszélget (telefon, sms) a volt szerelmével? (még esküvő napján is! )

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 23:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
megcsalás hiszen még az esküvő napján is a volt szerelmét nyaggatja a sirámaival..lelehet pontozni:P
2009. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
A szüleim esküvőjén anyukám egyik volt szerelme volt a vőfély. Ennyit a megcsalásról.
2009. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%
Ha a ex kozos barat, akkor nem. Ha szemelyes "csak az ove" barat, akkor belefer a megcsalas kategoriaba. (Bar, egyes velemenyek szerint a megcsalas az a gumi nelkuli szexnel kezdodik... -_-! )
2009. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem megcsalás, de ha neked rosszul esik, akkor gond lehet. Ilyenre a társunknak figyelmesnek kell lennie, ha minket bánt valami.
2009. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

Én biztos nem örülnék. Az ördög nem alszik. Mi van, ha adódik a házasságban kisebb-nagyobb probléma, és amikor te fújsz a párodra, pont akkor hívja az ex-szerelme, aki vidám, kedves, megértő lesz a szituban, a párod meg téged lát úgy, mint házisárkányt? Akkor a kisebb ellenállás felé indulva, nem a házasságon belüli vitarendezést választja esetleg, hanem az exnél próbál/tud vigasztalódni. Szóval én finoman ugyan, de értésére adnám, hogy jobban örülnék, ha férfiakkal barátkozna és azokkal lenne bizalmas, mint az ex-szeretőivel.

Nekem mondjuk az is furcsa volt, amikor a férjem a nászutunkon felhívta a családját, hogy elújságoljon valami érdekeset, ami minket ért külföldön. Nekem eszembe se jutott, hogy a családomat hívjam, úgy voltam vele, majd ha hazaértünk, tartunk élménybeszámolót.

Szerintem a házasságban levők kell, hogy legyenek a legfontosabbak egy ilyen szituban, amit leírtál, és ha téged bánt, beárnyékolja a boldogságotokat egy ex, ahhoz a párodnak igazodnia kell és ezt az exnek is feltétlen tiszteletben kell tartania, mert a szövetségben te és a párod vagytok benne egyedül, nincs és nem is lehet harmadik fél. És ha az ex valóban szereti a párodat szigorúan baráti alapon, akkor őneki is a párod boldogsága kell hogy legyen a legfontosabb, még akkor is, ha ez az ő (ex) számára hátrányos.

2009. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék az előttem szólóval:

"ha gond van, akkor esetleg az ex felé hajol". Ilyen alapon a kolléganő közelebb ül hozzá az irodában. Én itthon vagyok a gyerekkel, reggel még boglya van a hajam helyén, a gyereket pelenkázom egyszál nyúlott pólóban. Az uram elmegy dolgozni, a kolléganő meg addigra lefőzi az illatos kávét, szaglik a pacsulitól...

szóval ha hajolni akar, akkor akármerre is hajlik.

Én írtam, hogy tartom a kapcsolatot (egy-két havonta ha felhívjuk egymást, v. írunk myvipen). De a legkevésbé van eszemben, hogy jaj, de jó volt vele, osztán most szétrúgom a családot, meg az övét is és uccu essünk egymásnak...

Engem a kérdésfelvetésben csak egy dolog ragadott meg: még az esküvő napján is.!?!

Hát ha ez kimerült gratulációban, akkor oké. De ha olyan hosszú, lelkizős beszélgetés, akkor elgondolkodtató a dolog.

Nem megcsalás, csak elgondolkodtató.

Amúgy meg mi a megcsalás? Amit mi magunkban már annak érzünk. Van, akinek már azért lelkiismeret furdalása van, mert valaki másban is meglátta a férfit-nőt, nem csak a párjában.

2009. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kolléganővel még nem volt testi kapcsolata, akkor nem ugyanaz a két eset. Senkivel nem kerülsz olyan közel, mint akivel lefekszel. Arra már nem tudsz ugyanúgy gondolni, beszélni vele, ránézni. Kitörölhetetlen nyomot hagy benned minden szeretőd, ezért nem tanácsos tartani velük a kapcsolatot, ha jót akarsz a házasságodnak. Ez van. Kész. El kell olvasni a Kóser sz*x című könyvet. Nagyon sokat lehet belőle tanulni a jól működő párkapcsolatokról és arról is, amik tönkreteszik azt. A cím egy kicsit félrevezető, mert nem sz*xuális fortélyokról szól, sokkal inkább a házasságot összetartó tényezőkről vagy éppen az azt rombolókról.
2009. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem megcsalás, csak taplóság. Szerintem. Hogy képes vki a saját esküvőjén (gondolom a ti esküvőtökről van szó) az exével beszélgetni. Nincs jobb dolga azon a napon? Te jó Isten. Ütném agyon a párom, ha a nagy napon még az exel bájcsevegne. Az, hogy néha-néha beszélnek, még nem gond (ha mondjuk azért nem heti rendszereséggel, hanem mondjuk éves szinten 4-5x), de ha sűrűbben, az már gáz. Mit tudnak egyáltalán beszélni. Hogy kivel mi van? Arra bőven elég ez az évi pár alkalom. Én több exemmel jóban vagyok, de egyikkel sem beszélgetek. Persze, ha az utcán összefutunk, akkor megkérdezzük a másiktól, hogy mi van veled, de ezenkívül nem hívogatjuk egymást. Igazából, ha nekem van egy normális kapcsolatom, miért kellene, hogy annyira érdekeljen, hogy mi van az ex-el.
2009. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek az előttem szólóval.
2009. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem is k!

icsit

2009. szept. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!