Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » (Hogyan) lehet együttélni egy...

(Hogyan) lehet együttélni egy mániákus depresszióssal?

Figyelt kérdés

Amikor összekerültünk, még nem volt ennyire durva az állapota, de az elmúlt 10évben egyre súlyosbodik, kezeltetni nem hajlandó. Az együttélés vele pedig lassan teljesen felőrli az idegrendszeremet. Van 2 gyerek is, tehát a válás nem a legjobb megoldás.

Hogyan kezeljem?

N



2012. aug. 18. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pedig kezeltetni kell, mert ahogy írod, súlyosbodik!

Vagy kezelés, vagy válás, mert így felőrlődsz te is és a gyerekek is.

2012. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sippara ***** válasza:
76%
Ultimátum: vagy segítség, vagy válás. Nem teheted ki ennek a gyerekeket. Lehet, hogy te segíteni akarsz, de nem lehet, amíg ő nem akarja. Ne várd meg, amíg felőrli a családot, be kell látnia, hogy segítségre van szüksége.
2012. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem hajlandó kezeltetni magát - márpedig a betegségböl adódóan nem fogja -, akkor minél elöbb válj el töle, mert tönkremégy te is meg a gyerekek is. (A gyerekeknek így sem lesz egyszerü az élete, mert ez a betegség igen sok esetben öröklödik.) Hidd el, még a válás a legjobb megoldás, mégha nem is egyszerü.
2012. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Minél elöbb le kell válni, mielött mindannyian rámentek. De az nem érthetö számomra, hogy ilyen férfitöl miért vállaltál gyereket, föként hogy ezt a gyerekek is öröklik nagy valószinüséggel - és ahogy irod, már a kapcsolatotk elején is tudtad, hogy mi a baja.
2012. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Katalin85 válasza:
59%
Szerintem nem a válás a legjobb megoldás, hiszen segítségre van szüksége! Én is voltam depressziós, tudom milyen! Érezze azt hogy szereted és mellette állsz! Segíts neki! Beszélj vele arról, hogy ez a családotokat miként érinti! Hátha (legalább a gyerekek miatt) kezelteti magát!
2012. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért, ha csak szimplán lehetetlen lenne vele együtt élni, akkor elválnál, de így, hogy betegség miatt, már nem?


Kezelés nélkül ilyen marad, vagy rosszabb. Te tudhatod, hogyan lehetne vele együtt élni, csak úgy nem akarsz.


Te nem tudod kezelni, csak egy pszichiáter. Jelenleg gyógyíthatatlan, alaposan beállított gyógyszerekkel kordában tartható.


Én nem láttam, de az Eszelős szerelem c. film egy ilyen kapcsolatról szól, csak ott a nő beteg.

2012. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A párom is ebben a betegségben szenved. Mikor nem szedte a gyógyszereit durva dolgai voltak. Aztán kapott egy orvost, aki talalt egy jó módszert/gyógyszert a problémára (gond volt az is, h mindig elfelejtette beszedni a gyógyszereket). 3 hetente szurira jár. A többi sallang gyógyszert elhagyta fokozatosan, illetve van amelyiket esetenként szedi (nyugtató). Rettenetes egy pszichiátria, ha van és lehetőségetek magánklinikára vagy magándokihoz MINDENKÉPP menjetek el! Ha nincs, akkor is a tb-re. Lehet nem is manias depresszió. Ki diagnosztizálta, ha nem volt orvosnál? Egy gyógyszert ne fogadjon el a párod: Rivotril. Gyilkos gyógyszer. semmire nem jó, csak leszedálja az embert és függőséget okoz. harcoljon ellene, ne vegye be. az én paromat volt, h ki akarták kötözni, mert azt a gyógyszert nem volt hajlandó bevenni, míg egy orvos keresett másik gyógyszert, és ez bevált.
2012. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Pocsék dolog a depresszió, azt tudom, de az se normális, hogy a férj nem kezelteti magát!

Nem mehet rá a nő, meg a gyerekek arra, hogy ő beteg!

Menjen pszichiáterhez, próbáljon változtatni, akkor nem fog a Kérdező elválni, de így....

Nem mehet tönkre szerencsétlen a beteg férje miatt!

2012. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Lehet,hogy el kéne válnod,ennek nem lesz jó vége,főleg ha kezeltetni sem akarja magát...
2012. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Mániás depresszió teljesen más, mint a "sima" depresszió. "Sima" depresszió bárkivel megtörténhet, ez ugye függ az életviteltől is, természetes dolog.


Viszont a mániás depresszió már fogyatékos embert jellemez. Nem értem a kérdezőt, illetve az egyik válaszolót, kainek a párja az, hogy miért kellett hozzámenni egy fogyatékos emberhez? Ráadásul gyereket is vállalni tőle. Mi értelme fogyatékossal együtt élni? Mert az, senki ne beszélje be, ohgy nem az, az.

2012. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!