Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban nőknek tenném fel...

Elsősorban nőknek tenném fel a következő kérdést: A Te férjed / párod szokott annyit inni, hogy kidőljön?

Figyelt kérdés

Tegnap is kiírtam, csak szerintem rossz helyre.


36 éves és nem tudja hol a határ. Itthon tudja - főleg, mert egyedül nem túl izgalmas lealjasodni - de ha vendégségbe megyünk akkor mindig kiüti magát. Tegnap már du 6-kor lefektették, mert nagyon részeg volt. Haza is hoztam, pedig ottalvós buli lett volna :(

2 hete szintén hamar kidőlt, kb este 8-kor.


Persze régen nem volt ebből baj, hiszen csak ketten voltunk, belefért a részegség, meg a hányás is. Most viszont már gyerekünk is van. Ha én kibírom, hogy csak 1-2 pohár italt iszok, ő miért nem? Rajtunk kívül még 4 ilyen párt ismerek, akik ezzel küzdenek. Hárman szintén kisgyerekes családok, a negyedik párnál már 12 éves a gyerek. A nők felnőttek, mióta gyerekük született, a férfiak viszont ma is olyanok, mint a 17 évesek. Ez normális viselkedés? Fogadjuk el? Ez másoknál is így van?

Ha jobban belegondolok, nem is ismerek olyan férfit, aki 2 pohár után meg tud állni. 1 olyan apukát ismertem meg múltkor, aki berúgott ugyan, de nem viselkedett csúnyán, nem kötekedett másokkal, nem szaladgált pucéran az udvaron, csak simán iszogatott, jó kedve volt és nem hányt!


2012. aug. 20. 12:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ő alapból sem iszik alkoholt.
2012. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
A párom itthon sosem iszik alkoholt, csak vendégségben, ott is csak maximum 1-2 pohárral (én absztinens vagyok), szerintem még életében nem rúgott be, mert tud mértéket tartani, és "csak" 23 éves. Szóval egyáltalán nem normális az, amit a párod csinál! Hisz érett felnőtt, nem tinifiúcska! Én komolyan elbeszélgetnék vele a helyedben, hogy ez így nem megy, mert nagyon kellemetlen neked is, és neki is, viselkedjen felnőttként.
2012. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

"Persze régen nem volt ebből baj, hiszen csak ketten voltunk, belefért a részegség, meg a hányás is. Most viszont már gyerekünk is van."

Itt lett elrontva a férjed. Akkor túlságosan elnéző voltál, ma már nem. Míg vele maradsz fogsz szégyenkezni miatta. Azt se lehet tudni, hova vezet ez az egész. Szépes lassan alkoholista lett, bár ezt soha nem fogja beismerni, ezért kezeltetni sem lesz könnyű.

2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Így kezdi minden alkoholista. Szóval nem ártana ha rászólná néha hogy mostmár ne igyon többet.

Az én párom tudja hogy nem ihat sokat, főleg nem vendégek előtt.

2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem,ha összejövetelt tartunk,akkor is max 2-3 pohár bort iszik,de attól nem részeg,nem hány,semmyi ilyesmi.

Egyszer láttam részegen,a 30. szülinapi buliján,de ott is már késő estére volt részeg,de nem hányt,meg nem kötekedett,mulattak ezerrel!

2012. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
60%
Szép kis ismeretségi köröd van.
2012. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
20%
Én vagy lealjasodok, vagy nem iszom egy kortyot sem. Teljesen hangulatfüggő. Annak nem látom értelmét, hogy megigyak 1-2 pohár valamit, akkor inkább semmit nem iszom.
2012. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Néha iszik, de bírja is a piát.
2012. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ha barátokkal vagyunk, akkor iszik 3üveg sört és kész. Alkalmanként meg a csorához 1pohár bor. Még sosem láttam részegen, 7éve vagyunk együtt.
2012. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
77%

Az én férjem is ivott régebben, de amióta gyerekünk van, nem. Illetve ha meghívnak valahova, akkor autóval megyünk általában. (Pár utcával arrébbra is, hogy este ne legyen gond későn hazajönni a fáradt gyerekkel, így egy pohár alkoholt sem iszik)


Mi úgy gondoljuk, ha gyerekek vannak a közelünkben, egyrészt jó példát kell mutatnunk, másrészt bármi történhet és a kisgyerekek miatt meg kell őrizni a józan ítélőképességünket.


Egyébként kb. 1 hónapja meglettünk hívva az egyik ovis baráthoz sütögetni. Nekik 2 pici gyerekük van 3 éves és 1 éves. A pasi fél óra múlva s.gg részeg volt, A másik apuka egy 2 éves kisgyerekkel is, illetve a szomszédjuk volt ott, az is elég sokat ivott. Csak mi gondoltuk úgy a 4 családból, hogy a gyerekek előtt semmiképpen nem kéne...


A férjem a kezdetektől cikizték, hogy nem iszik csak kólát. Én ittam 2 pohár alkoholos lötyit, de akkor az volt a baj, hogy miért csak 2 pohárral. A gyerekek előtt dohányoztak, meséltek a babaváró bulijukról, ahol mindenki négykézláb mászott és hányt.


Én nem éreztem magam jól, mert miért kell cikizni, ha a másik nem iszik. Miért kell azt mondani, hogy lány? És nem értettem miért jó, hogy fél óra múlva szenvednek, hogy hányni kell vagy nem?


A gyerekeknek sem jó ezt látni.


Persze az alkohol megeresztette a szókincsüket is. A többi gyerek imunis volt rá, de a 3 éves kisfiam beszólt, hogy Isten nem szereti, ha cigiznek és csúnyán beszélnek és ilyen emberekkel nem barátkozik, mire a házigazda csak annyit mondott, hogy neki jók a piás barátai, mások nem kellenek...


Ha mi sütögetünk, akkor csak üdítőt adunk, így nincs gond belőle. Bár hozzáteszem, hogy nem merem visszahívni magunkhoz az ovis barátokat, mert attól tartok, hogy az üdítős sütögetést nem élveznék...


Szerintem beszélj vele és kérd meg, hogy húzzon egy 2 poharas határt vagy barátkozz olyanokkal, akik szintén úgy gondolják, mint Te...

2012. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!