Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiaknak miért van az a...

A férfiaknak miért van az a beteges rögeszméje, hogy a nőknek csak a pénzük kell?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, pár hónapja megismerkedtem egy 30 éves férfivel, minden nagyon jól alakult 3 hétig. Mivel én előtte voltam túl egy szakításon vagyis inkább végre kimondtuk, amit előtte egy évvel kellett volna, még volt mit lezárnom. Albérletben laktunk, nyilván keresnem kellett egy kisebbet, pár anyagi vonzatú dolgot el ellett intéznem, anyámmal is volt egy kis zűröm, de mind kezeltem szépen, a srácnak nagy vonalakban említettem, hogy mi van. Neki volt lakása, így mindig én mentem hozzá, de ehhez ragaszkodott is. Szóval lakást kerestem, elintéztem mindent szépen lassan. A srác tudott mindenről, amikor elkezdtünk találkozgatni, tehát nem árultam zsákbamacskát. Ám egy nap levél fogadott, hogy neki egy ilyen zűrös ember nem kell és különben is ő nincs arra felkészülve, hogy valaki odaköltözzön hozzá és valakit el kelljen tartani a fizetéséből(átlagfizetése volt, a lakást a szüleitől kapta, nem volt különösebben gazdag). Köpni-nyelni nem tudtam.

Bár sosem mondtam neki, de elég tehetős családból származok. Dolgozok is, tanulok is mellette, apa is segít, amíg tanulok, szóval abszolút nem szorulok más pénzére. Csak éppen akkor volt mit elintéznem, pénzügyileg is, de mind csináltam magam.

Most újra beszélgettünk, mint barátok, ismerősök, ő éppen munkanélküli hónapok óta. Totál el van halva attól, hogy nem is vagyok olyan szegény és hogy soha nem is vártam, hogy ő eltartson engem.

Miért gondolja a legtöbb férfi azt, hogy a nőknek egyből a pénzük kell? Ez tényleg ilyen gyakori lenne, hogy majdnem mind ettől retteg?


2012. aug. 14. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kellene általánosítani!

2. A pasas szerintem egyszerűen bepánikolt az elkötelezettségtől. Amúgy sajnos tapasztalat, hogy vannak szép számmal "fészekrakó" nők, akik vérszívó életmódra rendezkednek be, és az ember fiának muszáj észnél lennie. De az említett srác szerintem csak paranoiás volt, túlzásba vitte.

2012. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mysticista ***** válasza:
100%

ez nem általános rögeszme. nem csak férfira, hanem nőkre is jellemző, tehát teljesen nemfüggetlen. ez egy berögződés, félelem, körítve egy kis egoizmussal. ez ellen semmit nem tudsz tenni, max hálát adni a sornak/istennek (ki miben hisz), hogy még így elején elrendeződött, mert ha komolyabbra fordul a kapcsolat, akkor sokkal nagyobb pofont is kaphattál volna. részére ez a viselkedés és felfogás egy szegénységi bizonyítvány. ebből látszik, hogy halvány fogalma sem volt Rólad, magáról az emberről.

28/f

2012. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
1-2 rossz tapasztalat alapján az emberek hajlamosak általánosítani.
2012. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan azért, amiért a nők azt gondolják, hogy a pasik csak szexet akarnak.
2012. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Valóban lehet jellemző nőkre is. Egyébként az emberek többsége általánosít, ilyenek vagyunk. Az is általánosítás, hogy sok nőnek a pénz kell, ami elismerem így is van.

Direkt nem hencegtem az anyagi hátteremmel. Nem vagyok hűűű, de gazdag, de nem akarok rámászni egy pasira sem a pénzéért. Még csak így sem tűnhetett, mert a 3 hét alatt fizetett nekem két kávét, minden mást magamnak fizettem.

2012. aug. 14. 10:44
 6/20 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy valójában ez csak egy kifogás volt ,mert gyáva volt elédállni és megmondani,hogy nem akar járni veled,ennyi.

Ezért könnyebb volt rádkenni és megsérteni azzal,hogy levélben odavetette neked,hogy nincs rád pénze. Nevetséges szerintem.

2012. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Amúgy még 2 dolog:

"Neki volt lakása, így mindig én mentem hozzá, de ehhez ragaszkodott is. "


Az első hibát itt követted el. Te vagy a nő, ő a férfi. Normális esetben a férfi jár a nő után (a férfi udvarol), és nem fordítva, akárki akármihez ragaszkodik.


A másik: ez csak kifogás volt. Megideologizálta, hogy miért nem akar összeköltözni veled. Gyártott magának egy jól hangzó idokot, aztán elhitte. Talán kicsit korai volt az összeköltözést tervezni, vagy egyszerűen nem tetszettél neki annyira, hogy komolyan gondolja veled.

2012. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én is hibáztam. Mindig azt mondta, hogy ő már öreg ahhoz, hogy máshová járkáljon és mivel én akkor még az exemmel anno közös albérletben laktam, nos, nála kényelmesebb volt.

Egyébként én még odáig sem jutottam el, hogy járunk. Ismerkedtünk, jól éreztük magunkat együtt, beszélgettünk. Az összeköltözés soha meg sem fordult a fejemben, az exemmel ebben gyorsak voltunk, ezt most semmiképpen sem akartam. Szóval nem is tudom honnan szedte.

Most mondjuk már ismerkedne meg jön a félreismertelek dumával, de én nem akarok tőle semmit.

2012. aug. 14. 10:58
 9/20 1sajtburger válasza:
67%
Én 2 hónapja vagyok együtt a barátommal..18 év körüliek vagyunk mindketten gimibe járunk...én olyan átlagos körülmények között..ő viszont elég szegényes körülmények között...egy tanyán laknak de amúgy belülről meg nem mondanád...tehát szépen meg van csinálva tényleg. és lényeg a lényeg...hogy múltkor beszélgettem az anyukájával és mondta ,hogy más vagyok ,mint a többi barátnője..kérdeztem ,hogy miért és mondta ,hogy eddig egy csomó lán azért dobta a fiát ,mert nem tehetős..nem tud venni ajándékokat nem tud rájuk költeni illetve nem tetszett nekik a lakásuk..én ezen elgondolkoztam..és nem értettem ,hogy másoknak mért ez dominál egy kapcsolatban..és soha senkitől nem vártam el ,hogy kölcsön rám ,mert tudom ,hogy úgy sem tudnám viszonozni ,ha vesz valaki nekem pl egy ezüst karkötőt...másrészt soha nem tudtam az ilyen "csecsebecséket" annyira értékelni. már csak azért sem mert ez kényes téma és sohasem találják el az ízlésemet.
2012. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Az is általánosítás, hogy sok nőnek a pénz kell, ami elismerem így is van."

Az lenne általánosítás, hogy a nőknek csak a pénz kell, ahogy te is fogamaztál. De nem akarom túlragozni. :)

2012. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!