Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnátok az ilyen...

Mit csinálnátok az ilyen nagymamával?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h nagymamám velünk lakik, és állandóan begörcsöl az epéje.

Már volt műtve epével, galambtojás nagyságú követ vettek ki 2002-ben. Akkor még egyedül lakott, de a műtétre is csak 9 év múlva szánta el magát, mert nagyon fél az orvosoktól.

Azóta mostanában megint rossz az epéje, 3 havonta begörcsöl, és napokig nagyon rosszul van. A háziorvos adott beutalót kivizsgálásra, de nem megy el. Mármint elvinnénk mi, mert járókával jár, de nem engedi h elvigyük.

Most még rosszabb lett a helyzet, mert egy héttel ezelőtt begörcsölt, most kezdett jobban lenni, és ma megint begörcsölt.

Mennyire függ a táplálkozástól? Mert mindig mondjuk neki h egyen könnyebb ételeket, de természetesen ő csak a nehéz ételeket szereti :S

Most is mikor 1 hete begörcsölt, 3 nap múlva már hagymás vért evett reggelire, tegnap előtt meg fasírtot. Ha nem adunk neki abból ami főtt, pl pörkölt, akkor kiabál h sajnáljuk tőle, pedig csak azt szeretnénk ha könnyebbeket enne.

Direkt vettem neki gyógyteát, aranyvesszőt, ami nagyon jó az epére, és nem is gyógyszer, nincs mellékhatása, de nem issza meg, mondja h vigyem innen.

Ma, hogy begörcsölt, anya is tök ideges, hogy szóljunk már az orvosnak, mert szeretne rajta segíteni, de nem engedi, kiabál h hagyjuk békén. Meg azt mondja h legalább megdöglik :(

Ti mit tennétek? Epére valami saját tapasztalat?



2012. júl. 27. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Epére nincs tapasztalatom, nagymamára van, bár nem velünk élt. Csupán az a kérdés fogalmazódott meg a fejemben, hogy miért nem csináltok ilyenkor könnyű kajákat? Miért kell a pörkölttel meg véres hagymával izgatni az orrát, ha rosszul van? Egyetek ilyenkor ti is valami lágyabb kaját, így meg lehet mondani a kedves mamának, hogy most ez van itthon, ez az ebéd/reggeli/vacsora tetszik tetszik, nem nem...


Konok nagyi... Nagymamám sem volt hajlandó kórházba menni egészen addig, amíg már annyira bevizesedett mindene, hogy pelenkázni kellett, képtelen volt felkelni az ágyból. Segítséggel sem tudott... Itt látta be, hogy mostmár tenni kell valamit. (2 évig halogatta) Valószínűleg ekkor is csak azért, mert mi nagyon messze élünk tőle, a hétvégéken tudjuk ápolni, de dolgozunk, hétköznap nem lehetünk mellette. Hát bement a kórházba, szépen lehúzták róla a vizet, aztán úgy döntött otthonba megy. Szabadon tud közlekedni akadályok nélkül bottal is és tolószékkel is, kitud járni wc-re és enni is, nem kell pelenkázni és kiszolgálni, ergo hatalmas eredményt értünk el mondhatni a korához képest! :)

2012. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ja, még első vagyok. Ki lehet hívni rá az orvost, de az is egyéni tapasztalat sajnos, hogy az ilyen öregek nem kérnek a segítségből! Én hívnám, lesz ami lesz... de erőszakkal senki nem viheti kórházba, így csak némi tüneti kezeléssel tud neki segíteni. Persze az is több mint a semmi!
2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem ehet zsiros ételt, csokoládét, ha már van az epevezetékkel probléma akkor drámaian rossz hatással lehetnek a jelenlegi állapotra, még ennél is lehet rosszabb, ezt kell vele megértetni.

Egyébként sok idős azért nem megy el orvoshoz mert az eddig feltártnál jóval komolyabb betegséget sejt a dolog mögött - sajnos néha igazuk is van - és látják a dolog végét, ezt próbálják húzni amig csak lehet.


Meg kell gyöznöd, melléülnöd, elmondani hogy félted, szeretnéd ha még sokáig számithatnál rá az életben, bármivel amivel hatással lehetsz rá.


Antibiotikumot kapott és szedi?

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Önmagától senkit sem lehet megmenteni.
2012. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, igazad van, könnyebb ételeket kellene főzni (én azokat főzök magamnak), de az egész család nagyon konzervatív, nem hajlandóak odafigyelni az étkezésre, állandóan hús- hússal, és csak a magyaros kaják. Szerintem sajnos lehetetlen leszoktatni őket erről, nincs egy olyan új recept amit elkészítenének, csak azt amit megszoktak :(


Kedves második, mikor volt lent az orvos csak No-spat adott neki, amit nem szed be mama, mert nem jobb tőle.

Igen, én is ezt mondom, hogy ki kell hívni az orvost, de anya pont dolgozik, apa van otthon, neki mondtam, de azt mondja ha mama nem akarja akkor nem kell. Meg apa úgy igazából le is szarja h van vmi baja :(

2012. júl. 27. 13:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Harmadik, teljesen igazad van. Csak annyira rossz ilyenkor h jajgat, meg sírbókol, és nem tudsz rajta segíteni. A múltkor is mondtam, hogy nem adom oda a hagymásvért, hanem helyette csinálok neki pirítóst, de jött a szitkozódás, meg h ne szóljak bele :( Akkor mondtam is hogyha legközelebb begörcsöl mama azt tessék jajgatni, hogy magam miatt görcsöltem be, de megint fogja mindenre, csak a kajára nem.
2012. júl. 27. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, ezért nem kellene nagyon ilyen kajákat otthon tartani, legalább addig nem, ameddig ilyen rosszul van a mama. Gondolj bele, ha csak egy fogyókúrázó emberről is van szó, akkor is ő probálja csoki helyett a répát rágcsálni és egy jó paprikás krumpli helyett némi salátát zabbantani, de azért így valljuk be könnyen elcsábul bárki, aki szereti a hasát ilyen kajákat látván/szagolván.

Én alapjáraton imádom az egészséges ételeket, rakott zöldségeket, salátákat stb, de azért nehéz a döntés, ha elém tesznek ebből is abból is! :) Egy makacs nagyitól pláne nem várható el, hogy a régi megszokott dolgok helyett a reform konyha híve legyen, amíg ti jóízűen eszitek a régi ízeket előtte!

Miért nem hívod te ki az orvost, vagy anyukád az ügyeletet ha hazaért?

2012. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem csinálhatok itthon semmit, mivel nem tartanak felnőttnek :(

Egyébként senkit nem pontoztam le, nehogy azt gondoljátok!

2012. júl. 27. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

nálunk a nagymamám elkönyvelte, hogy vastagbél daganata van és megfog halni...szenvedett egy csomót majd amikor már nem tudtam nézni, kihívtam az ügyeletes orvost aki azt mondta neki, hogy holnapra meghal kiszáradásban...Mamám mondta,hogy jó hát ez kor meg ez a sora..stb


Kértük a doktornőt ne hallgasson rá vigyük be a kórházba, aki annyira rendes volt, hogy egyből kihívta a mentőt..

azt mondta egy ilyen állapotba lévő idős nem lehet beszámítható állapotban teljesen..és ő nem hagyhatja meghalni...


Kiderült gyomorfekély azóta teljesen jól van.


szóval én nem hagynám rá...

2012. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!