Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz hiánya tényleg megöli...

A pénz hiánya tényleg megöli a kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Párommal mostanában eléggé elmérgesedett a viszony köztünk, többször is szóba került a szakítás. Együtt élünk 3,5 éve, egy kis albérletben. Az egész kapcsolatunkra jellemző az állandó küzdelem, lemondás, mások szemében mi vagyunk a példa, hogy tessék, annyi gond ellenére is együtt vannak. Én viszont lassan beleőrülök ebbe az egészbe, hogy gürizünk mindketten a nagy semmiért, csak hajszoljuk a pénzt, de alig találkozunk. Elegem van abból, hogy ha fagyizni szeretnék, akkor végig kell azt hallgatnom, hogy ő nem kér, mert drága. Elegem van, hogy kidolgozom a belem egy olyan munkahelyen amit utálok, és egy fagyiból ekkora gondot kelljen csinálni. Felajánlottam, hogy amíg kicsit összeszedjük magunkat, költözzünk le vidékre a szüleimhez, de hallani se akar róla. Jó, érthető, akkor menjünk ki külföldre. Nem, mert ő itt akar érvényesülni. Oké, én viszont utálok itt lakni, nincsenek barátaim, nincs senkim. Tiszta depressziós lettem, nincs kedvem semmihez, legszívesebben végigaludnám az egész napot, minden nap. Mit csináljak??
2012. aug. 21. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Abból, amit leírtál, nekem az jön le, hogy nem a pénz hiánya a legnagyobb gond kettőtök között, hanem a teljesen eltérő életfelfogás. Az, hogy nem tudtok kompromisszumot kötni.

A pénztelenség valóban nagyon megkeseríti a kapcsolatokat, a legtöbb vita (kutatások szerint) mindig a pénz körül van, de ha a pár egyébkétn azonos hullámhosszon van, hasonlóan gondolkozik kérdésekről, akkor át tudnak lépni ezen a nehézségen.

2012. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

valóban megkeseríthet a pénztelenség.

én pl. egy idő után már nem bírtam elvisleni hogy örökké nekem kellett meghívni a páromat mindenre vagy nélküle ettem mert neki nem volt munkája.

és? nem hiszem el hogy az anyja ne tudott volna neki adni egy 200-ast hogy :tessék fiam, egyszer vegyél te is valamit annak a nyomorult lánynak.

nem vagyok pénzéhes, de ez azért már túlzás...meghogy a gyógyszerem is mindig én álljam mikor a szexhez két ember kell...

mindegy , mert a pénztelenség nálunk tönkretette az egészet

2012. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó pénztelenség ádáz vitákat szül. Kár ezt szépíteni. A legigéretesebb kapcsolat is tönkre megy, ha a "nincs", "nem telik" szavak mindennaposak egy kapcsolatban
2012. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pénztelenség nem ok arra,hogy így öljétek egymást.
2012. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

lehet benne valami.

nekünk nem igazán vannak mindennapos pénzgondjaink, igaz lehetne belőle több, de amíg biztosítani tudjuk magunknak a jelenlegi életszínvonalat, addig egy szavam sincs.


mondjuk nálatok nem feltétlenül a pénzzel van a baj, hanem hogy te pl. olyan helyen melózol amit utálsz, és ez rányomja a bélyegét a mindennapokra. a párod meg garasoskodik, mert fél a holnaptól.

valamint neked ugye még az is baj, h magányos vagy.


nos, ha kihúzhatnád az életedből ezeket a zavaró részeket (fos meló, magányosság), akkor együtt maradnál a pároddal a pénzügyi nehézségek ellenére, vagy akkor is lépnél?

2012. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen,szerintem azért rá tesz egy lapáttal..

Én nem dolgozom jelenleg most,így nem szólhatok páromnak,mert mindent azért tesz,hogy mindenünk meglegyen.Ha van fusi(hajópadló rakás,stb) nem mondja,hogy nem vállalja el,mert muszáj.És értékelem is,de mondtam neki,hogy éljünk szerényebben,de azért többet legyen itthon,de nem..

2012. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Próbáld neki elmondani a gonjaidat.Az én párommal az baj ,h nagyon soher, bár nem kellene neki.Mondd el neki ,h apróságon mint egy fagyi nem érdemes veszekedni ,mert másoknak sokkal nagyobb gondjai vannak
2012. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!