Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadtassam el a barátnőm...

Hogy fogadtassam el a barátnőmmel? (hajléktalan)

Figyelt kérdés

Én faluról költöztem fel, Budapestre. Ahogy munkába járok szinte mindig látok hajléktalanokat, van, hogy teljesen normális fiatalokat. Ilyenkor mindig görcsbe rándul a gyomrom. Egyszer haza fele elbeszélgettem egy "normálissal", és elmesélte, hogy a bátyja,hogy semmizte ki 18 éves korában. Ő így került utcára egy sporttáskával,ennek 2 éve.


Felvetettem barátnőmnek, hogy segíteni szeretnék neki, fizetnék neki egy kollégiumi helyet, vennék neki ruhákat,tisztálkodási,étel, stb. Amíg valami munkát nem talál ( Pesten szerintem egyáltalán nem lehetetlen!).


Ezen ő TELJESEN kiakadt, hogy semmi értelme, át fog vágni, visszaél vele (a szokásos...). Kidobott pénz. De látta rajtam, hogy ettől a ötlettől nem tágítok, azóta nem beszél velem, látszik, hogy őrlődik, hogy mit csináljon ( ez 4 napja már).


( Mindketten dolgozunk, egy elég jó albérletben élünk. Én tudok a fizetésemből folyamatosan félre rakni elég nagy összeget, különben mindent felesbe fizetünk, sőt van, hogy én segítek be neki. )


Hogy tudnám elfogadtatni ezt vele ?



2012. aug. 16. 14:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Mutasd be neki a sracot.

De azert tenyleg vigyazz vele.

Hajlektalan szallon alhatnak, kapnak tiszta ruhat es etelt. Igaz h sokan nem hasznaljak ki, mert felnek a lopasoktol.

2012. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Én sem ugranék a párom nyakába ha ilyen ötlettel jönne haza, főleg ha nálunk is lenne helye a pénznek.
2012. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

beszélgetni vele . . . mindenbe belekötne, mert ő csak azt látja a srácban aki elviszi pénzt a külföldi(!) nyaralástól =\


amúgy valahol megértem, mert ő Pesten nőtt fel, szerintem a legtöbb helyi lakos immúnis erre a dologra.


A mai napig emlékszem, amikor 7 évesen először mentem Pestre, a vonat állomáson a nagynénimmel találkoztam, és ahogy mentünk a peronon, ott feküdt a peronon egy hajléktalan, én meg egyből kiabáltam, hogy a bácsi bajban van. Mi volt a válasz?

"nem, nem ! ő ezt választotta , hagyd békén! "

2012. aug. 16. 14:44
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges és, ha nem akarod a kapcsolatod végét felejtsd el. Albérletben éltek, nektek is kell majd bőven az a pénz.

Nem azért felesleges, mert gonosz vagyok, de sosem tudhatod mikor vágnak át, használnak ki. Gondolkodj! Adj neki enni, inni, néha pénzt, segíts, de túlzásokba ne ess, maradj az ésszerűség határain belül!

Ráadásul annyi, de annyi hajléktalan él itt Budapesten, hogy bele fogsz őrülni, ha nem segíthetsz majdnem mindnek.

Én aprót se adok már (mondjuk nincs is miből), utazok napi 3 órát, 10-20 hajléktalan tuti odajön hozzám, vagy mászkál a villamoson, kéreget, stb.

2012. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
arra gondoltam ,hogy csinálok ennek a dolognak, naplósan egy blogot, videóval, folyamatos helyzet jelentéssel, aztán linkelve minden nagyobb internetes médiumnak, akár TV csatornáknak. Én olyan fél évre, nagyon maximum egy év ilyen "intenzív" segítségre gondoltam.
2012. aug. 16. 14:48
 6/28 A kérdező kommentje:

szerintem vannak emberek , ( lehet 2 kezemen megtudnám számolni) akik ha tudnák, hogyan, van milyen körülményekkel jár egy ilyen segítség, bele vágnának és tudnának is életeket visszaadni!


amúgy ez már eldöntött dolog, szóval ne engem akarjatok lebeszélni róla, hanem hogy a barátnőmmel, hogy fogadtassam el ! =)

2012. aug. 16. 14:53
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Hogy fogadtasd el a barátnőddel? Sehogy. Miért, te elfogadod, hogy ő inkább a saját életetekre akar költeni, és nem egy vadidegenre?
2012. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy tényleg nagyon sok a hajléktalan, mint ahogy már írták előttem, bele fogsz őrülni. Az egyetem előtt mindig áll egy férfi, tőle mindig megvásárolom a Fedél Nélkült, nekem sajnos többre nem futja, de ezzel is próbálok segíteni - viszont akárhányszor elmegyek egy másik hajléktalan mellett, rossz érzés, hogy neki nem tudok már adni. Inkább csak alkalmanként segíts neki szerintem, mert túlzott kötődés fog kialakulni köztetek.


Egyébként sajnos ez nem ennyire egyszerű, hogy a hajléktalanok besétálnak egy helyre, és van étel, fürdési lehetőség, éjszakai szálláslehetőség, a legújabb fantasztikus rendszernek köszönhetően választás elé kerül: aznap vagy eszik, vagy tisztálkodik. Szóval én segítek, ahol tudok, de magadat sem kell tönkretenned... (én ilyen jellegű tanulmányokat folytatok, ettől azért jobban érzem magam, hogy pár év múlva már hatékony része lehetek a problémáik enyhítésében)

2012. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg szép dolog, és manapság sajnos olyan világ van, hogy bárki kerülhet ilyen helyzetbe! Nem szabad ítélkezni, ha tényleg megteheted hogy segíts, akkor segíts! Bár én is szoktam, az a segítség nálam kimerül annyiba, hogy adok 50-100 forintot Pesten egy hajléktalannak, vagy könyvet veszek egy olyantól, aki megszorul, többet én nem tehetek, mert az én anyagi helyzetem sem rózsás. Azért a visszaélésekkel vigyázz, szerintem előbb apránként adj, ha látod hogy az illető a kicsit is értékeli, és bizalmadat elnyerte akkor adhatsz többet (pl. koli fizetés)
2012. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van annak, aki azt mondja, vigyázz velük. Hogy neked mit mesélt, az egy dolog, tudod, messziről jött ember...

Ráadásul, ahogy látom, te ezt az egészet videoznád, blogot írnál róla, stb? Nem is tudom... ez innentől nem segítségnek, hanem mások nyomorán dünnyögésnek tűnik. Biztos vagy benne, hogy az általad kiválasztott hajléktalan szeretne a home videod főszereplője lenni?

2012. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!