Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz és az irigység tényleg...

A pénz és az irigység tényleg ennyire elrontja a családi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Van 2 testvérem apum első házasságából. Már kicsi koromban sem nagyon kedveltek (bár valamilyen szinten muszáj volt jóban lennünk, mondjuk inkább, hogy elvoltunk egymással) Nekem az édesanyám meghalt, és az ő révén örököltem egy házat. A testvéreim folyton azzal nyúzták aput, hogy adjon nekik pénzt, mert nekem sokkal több dolog jutott mint nekik, mivel ők elvált szülők gyerekei voltak, én meg nem.


Aztán apum is meghalt, és ki akartak túrni az örökségemből. Csúnyán össze is vesztem velük. Azóta szinte 3 havonta beszélek az egyikkel, de csak akkor ha valami komoly oka van. Elvitte az egyik az autónkat (ami hármunké lett) de nem fizetett érte 1 fillért sem.


Tényleg ennyire pénzéhes világban élünk, hogy képesek ennyire harcolni egyesek a pénzért?


2010. júl. 14. 12:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Igaz, azt hozzá teszem, hogy valószínűleg az anyjuk nevelte ezt beléjük, hogy engem ne szeressenek, mert "bezzeg neki sokkal több dolog jut mint nektek" de azt meg nem látják be, hogy 11 éves korom óta nincs édesanyám...Egyszer ezt a fejükhöz vágtam, hogy legalább ezt lássák be. Az volt rá a válasz hogy: nem mi tehetünk róla, nagyon sokaknak nincs anyja.
2010. júl. 14. 12:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz az örökösödés viszonylag azért sima ügy. Ami jár az jár. Ha az autó hármótoké akkor annak az árát hárman fogjátok kapni. Ennyire egyszerű. Nem túrhatnak ki. Nekem a sógornőm játszotta el ugyanezt. De a szabály az szabály ha tetszett neki ha nem. A végén már annyira odavolt a pénz miatt hogy teljesen kifordult önmagából. Szánalmas volt nézni is hogyan remeg a keze azért a pénzért amiért az én anyám dolgozott meg (és természetesen a testvérem ugyanannyit kapott, sőt még egy kicsit többet is hiszen őt előtte "elindította" az életbe de engem már nem volt lehetősége). Remélem azért erre a szintre azért a te testvéreid nem jutnak el.
2010. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg társat keresni, aki szeret téged, biztosan megérdemled a boldogságot.

Velem a saját testvérerem huzakodik a vagyonon.

Nem bírt velünk élni a családi házban és kiköltözött. Aztán azt mondta, hogy mivel ő csak 30 m2-ben lakik mi meg a többszörösében, ezért mindent meg fog tenni, hogy mi is rossz helyzetbe kerüljünk.

A ház amiben lakunk a testvéremmel közös és hitel van rajta.

A testvérem nem volt hajlandó kedvezőbb hitelkonstrukciós szerződést aláírni egy új banknál, azt mondta, ha nem tudjuk fizetni a részleteket, akkor legalább eléri a célját, hogy nekem is rossz legyen és hajléktalan legyek.

A vége az lett, hogy most áruljuk az ingatlant, ő megkapja a részét, aztán gondolom nem látom többet.

Elérte a célját, nem tudott a közös házban együtt lakni velünk, és a huzakodással elérte, hogy mi se lakjunk kényelmesen.

2010. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, félreérthető voltam: már megvolt a tárgyalás, nem mondtam le semmiről. Ez az ami nagyon fáj nekik. :) Szerintem azt hitték azért mert fiatalabb vagyok náluk, majd hülyére vesznek (20 vagyok, ők meg 30 körüliek)


Elég csúnya dolog volt hogy pl apu temetésén már az anyjuk elkezdte a rokonoknak mondogatni (bizalmasan) hogy foggal körömmel harcolni fog a gyerekei örökségéért, és mindent elkövet, hogy nekem minél kevesebb jusson. Már a tárgyalás előtt a tesóim olyan szövegeket mondtak, amit valami ügyvéd mondott nekik, hogy mit lehet velem kezdeni...

2010. júl. 14. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tudom miről beszélsz. A lelki fájdalomról. Én is átéltem, mert a sógornőm annyira kifordult magából hogy tesóm el akart tőle válni. Aztán persze jött hogy én tettem tönkre az ő házasságukat is. Azt tudtam csinálni hogy jó messzire költöztem tőlük és évi 1x-2x találkoztunk. A tesómmal meg időnként beszéltünk telefonon. Ahogy ő mondta Nem szeret Téged nem tudok Vele mit csinálni. Ez van.

Szóval ezt tudom Neked is mondani hogy okkal vagy ok nélkül de nem szeretnek Téged nem tudsz mit csinálni. Nálunk most (már 10 év telt el) értünk el arra a szintre hogy most már nem gyűlöl (nem szeret de nem gyűlöl). Tudod neki is van egy lánya akivel nagyon szeretjük egymást (szerencsére anyának normális és nem neveli gyűllködésre a gyerekét), és a Sors produkált jónéhány helyzetet amikor őt a saját családja cserbenhagyta de én nem. Anno olyan dolgokat terjesztett rólam bosszúból hogy a régi ismerőseim nem köszöntek vissza az utcán én meg csak néztem hogy mi van. Nem tettem semmit (mit is tehettem volna) és ők is rájöttek hogy igazából csak ő áskálódott. Így egy szó nélkül rendbejöttek a régi ismerősi kapcsolataim is.

Hónapokat sírtam át hiszen engem még senki nem utált ennyire és tényleg ok nélkül. Azzal hogy elmentem és telt az idő, jót tettem. Az idő engem igazolt minden fronton. Szóval ha nem szeretnek téged nem kell erőltetni, jönnek még a te utcádba, csak ne légy soha velük olyan mint ők Veled, és akkor helyrejön minden. Előbb-utóbb. Persze ismerek élethosszig tartó haragokat, de ha ilyen is lesz a tiéd akkor sem tudsz mit csinálni. Minél jobban erőlteted annál rosszabb hidd el. Lépj tovább.

2010. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi...Tényleg hihetetlenek az emberek, ez a tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene is. Szomorú, hogy a testvéreknek össze kellene tartaniuk (emiatt irigylem is az enyéimet, mert ők 2 test 1 lélek, mindent együtt csinálnak) Na de ez van...
2010. júl. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!