Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért kell ezért elitélni...

Most miért kell ezért elitélni? Miért kell kislányként kezelni?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, tudom nem dicsekvésre méltó, de dohányzom.

Itthon mindig azt hallgatom h cigizek, van 2 bátyám, ők is dohányoznak, ők 16évesen kezdték, az bezzeg senkit sem érdekel.

Sosem gyújtottam rá a szüleim előtt, apám úgy jött rá hogy kutakodott a fiókomba és megtalálta a cigis dobozt.

Sosem kértem tőlük pénzt rá, mindig a saját keresetemből vettem meg, sosem éreztek rajtam cigi szagot, erre mindig ügyelek, és sosem dicsekedtem vele.

erkélyes szobám van, faterom most azért ordit velem mert "tudja" hogy bent cigizek a szobámban, sosem gyújtanék rá a lakásban, mindig kiabál velem, h ettől nem vagyok nagylány, ezt tudom, de szeretek dohányozni, tudom le fogtok szólni, de nem értem, ettől rosszabb ember vagyok? nem divatból cigizek, hanem mert ha telik rá veszek, rágyújtok és nekem ez olyan mint másnak a kávé.

Már bátyám is mondta fateroméknak hogy hagyjanak már, felnőtt vagyok, de azért sem, faterom a munkatársainak is erről panaszkodik, ha meglátja tesómat cigizni hogy "most mondd meg alányom is dohányzik, szégyen, biztos a bátyja szoktatta rá" -már a munkatársai is leszólják hogy "de a lányod már 20éves, nem kéne ezen lovagolnod"

mellesleg nem a bátyám szoktatott rá.

unom már ezt, mi ettől rosszabb ember vagyok?


2012. aug. 21. 12:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

apám folyton fenyeget hogy "ha meglátlak bagózni, felpofozlak, és ha megtudom hogy a lakásban gyújtasz rá kiraklak itthonról" meg ilyen duma. de miért cigiznék a lakásban??? nem értem mi ez a dili...

tudom nem szép dolog cigizni, de könyörgöm nem 12éves vagyok

2012. aug. 21. 13:00
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
nem vagy rosszabb ember.a te tested,azt teszel vele amit akarsz.édesapádnak meg kell tanulnia elfogadni h az egy szem kicsi lánya is fel nőtt végre.
2012. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzástól nem leszel rosszabb ember, de meggondolatlanságnak tartom,pláne ennyi idősen. Gondolom ha olyan nagylány vagy,a mellékhatásait a ciginek nem kell bemutatnom.

Apud viselkedése nyilván valahol érthető, de az is,hogy miért érzel így. Próbáld meg neki elmagyarázni,hogy ez a te döntésed, tényleg nem 13 vagy,hogy figyelmeztetnie kelljen,milyen sz.r a cigi.

2012. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nem, sosem voltam a kicsi lánya.

sosem volt rám büszke, mindenért csak szídott, és fenyegetőzött, ez csak egy újabb ok, hogy még jobban megutáljon, és belém tudjon kötni.

nem most tudta meg hogy cigizem már vagy 1 éve...

2012. aug. 21. 13:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szia, én 21 vagyok, de ugyanez a helyzet :S én sem gyújtok rá előttük, nem érezni rajtam sem

mondjuk én régebben a szobámban cigiztem, de már nem

szerintem meg fogják szokni előbb vagy utóbb, nekem is mintha kezdenének beletörődni

de van egy 28 éves fiú barátom, akinek ha az apja meglátja hogy rágyújt még mindig odamegy hozzá és kap egy kis taslit :D

2012. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

sohasem volt rám büszke, sőt mindig panaszkodott másnak hogy milyen vagyok, pedig sosem tanultam rosszul, sosem hoztam rá szégyent, sőt még inni se iszok, mint sok más velem egykorú, hogy elmegy bulizni és benyom...

Azzal nyaggatott hogy "azt megnézem hogy te leérettségizel" leérettségiztem, jó is lett a bizim, utána azzal nyuzott h legyen jogsim letettem, most nem adja ide a kocsit, mert multkor orditott velem már vagy 100.jára h bénán vezetek, és mondtam nyugodtan h oké, vezessen ő.

2012. aug. 21. 13:07
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi utolsó :DD akkor üdv sorstárs :DD
2012. aug. 21. 13:08
 8/18 anonim válasza:
66%

mi lenne ha szájbatekerné valaki ? lehet akkor lenyugodna apád nem ?

vagy a munkahelyi stresszt rajtad vezeti le , mert a munkahelyén szerencsétlen és otthon akar boss lenni

szerintem

:)

2012. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

mindig csak a melóról tud beszélni, ott is ő a fönök itthon meg a lelki zsarnok, igen ha vmi tré van itthon kiabál velünk, de főleg velem.

eddig az összes barátom félt tőle, mindegyik előt cikizett valamiért, a minap elgondolkoztam azon hogy mi lenne ha olyan barátom lenne aki bevéd előtte, mit szólna, sztem kirakna mind2nket:)

2012. aug. 21. 13:15
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Üdv a klubban,én is ilyen jó viszonyban vagyok az apámmal.Én 5 évig cigiztem itthon és persze mindig megkaptam érte a magamét,de nem érdekelt.Nemrég letettem,3 hónapig egyáltalán nem gyújtottam rá.Viszont időközben visszaszoktam,de erről apám nem tud és nem is fog soha,mert itthon egyáltalán nem cigizek.Tedd te is ezt.Ha más megoldás nincs,akkor hazudj.Nem szép dolog,de csak magadat véded vele.
2012. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!