Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell elítélni azt a nőt...

Miért kell elítélni azt a nőt akinek az életében nem a gyermekáldás a legfontosabb?

Figyelt kérdés

A nőnek a szülés, a család legyen a legfontosabb és emiatt sok mást dobjon hátra,hiszen ezt kapták célnak, ez van beléjük kódolva stb.

Miért baj az,ha valakinek nem ez az elsődleges cél az életében,hanem mondjuk a karrier vagy a hivatás? Ha gyereked születik sok mindent fel kell adnod,fájdalmakat élsz át,teljesen megváltozol akár még a párkapcsolatodra is negatívként hathat. Kiszolgáltatott és védtelen leszel,nem tudod magad megvédeni,ha elhagynak te jársz rosszul,hiszen hatalmas %-ban az anyával marad a gyerek. A munkahelyeden az első kérdés az,hogy tervezel-e gyereket,van-e gyereked sőt a legújabb az,hogy mennyire betegesek a gyerekek és,ha azok van-e kire bíznia? Nehezen találsz munkát,ha van gyereked szóval az egyenjogúság is kérdésként merülhet itt fel,hiszen egy férfitól ilyeneket nem fognak kérdezni. Gyerekkel nehezebb párt találni,ha az apja elhagyna,mert neki büdös a gyermeknevelés.

Én nem akarok gyereket. A családom tuti,hogy ki fog nézni emiatt,de most könyörgöm nekem kell vele szenvednem,nekem kell felnevelnem,mi van ha nem tudom megadni neki a rendes életkörülményeket(ebben a világban pedig nem könnyű)?

Ti mit gondoltok erről?


2012. febr. 1. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt, hogy engem senki véleménye nem érdekel ezzel kapcsolatban. Ha egyszer vállalok gyereket, akkor sem, és ha soha nem vállalok gyereket, akkor sem.
2012. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket nem akarók között is több csoport van. Valószínűleg téged jobban megértenek a válaszolók. Azokat nézik csak ki igazán, akik egyszerűen nem vágynak gyerekre minden ok nélkül saját maguk miatt. Én egyik esetben sem értem miért zavar ez másokat.
2012. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
17%
Nem kötelező gyerekre hajtani. Azonban már létező, tehát még egyszer MÁR LÉTEZŐ, ÉS ÉLŐ gyerek legyilkolása a karrier miatt elfogadhatatlan. De védekezni lehet.Bár lehet, hogy idős korukban sokan megbánják, mikor egyedül lesznek...
2012. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Engem hülyének néznek a családban, amiért nem teng túl bennem az utódlási vágy. Nagyon nincs kedvem három évig otthon mereszteni a seggem (neeeeeeem azt mondom, hogy aki otthon van, semmit nem csinál!!!). Mondjuk, nekem muszáj lesz egyet kipottyantanom, de már megbeszéltem a férjemmel, hogy bölcsis lesz a gyerek.
2012. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Most te erősen hangsúlyozod a gyerek hátrányait. Csakhogy egy átlag nő nem úgy vág a gyerekvállalásba, hogy felméri, mik az előnyök/hátrányok. Tény, hogy a gyerek sok szempontból nem praktikus (nehéz gyerekkel munkát/párt találni), de nem is ezért lesz anyává egy nő... Persze optimális esetben.

Én azt gondolom, nem mindenki születik arra, hogy szüljön. A legtöbb hírességnek szerinted miért van gyereke? Mert egy kipipálandó pont a siker-listán, kész letudva. Na, így senki ne vállaljon gyereket. Aki tényleg karriert akar építeni, ezt tűzte ki céljául, az ne vállaljon csak azért gyereket, mert úgy érzi, a társadalom elvárja tőle. Az a gyerekkel kics*szés, de nagyon...

Én nem a karrierista nőket vetem meg, hanem azt, aki az előbb említett ok miatt szül csupán gyereket.

2012. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Én 20 éves vagyok, és most még el sem tudom képzelni hogy gyerekem legyen.

Igazából ahogy sokan mondják sok negatív oldala van a terhességnek, és sok hátráltatója a gyereknevelésnek. Félek attól hogy ronda legyen a bőr a hasamon, és felszedjek egy csomó kilót, amiket majd nagyon nehezen tudok leadni. Félek, hogy nagyon fog fájni a szülés, és esetleg valami probléma lesz a gyerekkel. Félnék attól hogy aztán otthagy a férjem (mert majd akkor lesz), mert mondjuk a gyerek miatt tönkremegy a szexuális életünk, ami ugye feszültségeket vonz maga után... Megcsal és egyedül maradok egy gyerekkel, ahogy leírtad, ugy nehezebb munkát találni, és egyedül fenntartani egy gyereket.


Ugyanakkor tudom, érzem hogy ez az élet rendje és értéke, és tudom hogy egyszer eljön az idő, amikor majd nem azt nézem hogy milyen lesz az alakom terhesség után, hanem hogy az akit megszülök egy ember, aki az én és a szerelmem tulajdonságait hordozza. És ez a csodálatos, hogy átadhatod a tapasztalatiad, a tulajdonságait, valakinek aki belőled van, a te sejtjeidből fejlődött ki. Biztos csodálatos érzés.


Azt gondolom, hogy aki nem áll készen a feladatra az ne vállaljon még gyereket. Mert a gyereknek sem jó ha egy olyan családba születik ahol nem "várják". De lehet hogy egyszer eljön az idő amikor megváltozol, és máshogy látod majd ezt a dolgot.

Nem hinném hogy ki kell nézni azokat a nőket akiknek fontosabb a karrierjük mint az örökítés.

2012. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenki karrierista! Más ok is van, hogy valaki nem adja tovább a genetikai anyagát.
2012. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek az égvilágon semmi köze hozzá, hogy valaki miért szül gyereket. Sok szuperanyuka már azért is lenéz másokat, mert mondjuk csak 1 gyereket akarnak. Nem kell hogy mindenkinek ez legyen a legfontosabb, és sajnos attól, hogy valakinek gyereke van még nincs rá garancia hogy idős korában nem marad egyedül. Sajnos számtalan példát látok, hogy a gyerek lesz.rja a szülőjét, csak a saját családja érdekli, nem is látogatja az anyját. Ellenben olyat is akinek nincs gyereke, idős, mégis nagy társasági életet élnek és szeretik egymást a férjével. Én szeretnék majd gyereket, de teljesen megértem, ha valaki nem, és nekem tulajdonképpen - ahogy másnak sem - semmi közöm hozzá.
2012. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt mondják, csak majd öregen meg ne bánd, abból is inkább valamiféle fenyegetés érződik ki, nem pedig aggodalom a másik iránt.

Ezt nem szoktam érteni. Miért fáj egy olyan embernek, akivel soha nem találkozom, ha egyedül maradok?

2012. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

20 éves lány, nem is gondolnám, hogy ennyi vagy, a leírásodból, kevesebbnek gondolnálak. De legalább őszinte vagy. Valóban, nem kell, hogy mindenki anya legyen.

Sok sztár, ha nem létezne hasplasztika meg minden, ugyanazokért az okokért nem vállalnák be, mint te.

Neked nem érne meg ennyi áldozatot a baba, más nem látja a többit, csak a lényeget: a szeme fényét.

2012. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!