Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem akar valaki gyereket...

Ha nem akar valaki gyereket miért kell elitélni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 20:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Még él bennünk a fajfenntartási ösztön.

Gondolom, azért.


Illetve sokan így igazolják a saját döntésüket, hogy igenis, akkor is, csak azért is életük legjobb, legszebb, és legfantasztikusabb élménye, hogy szülők lettek.


Nem szoktam senkit elítélni, és van, akinek jobb is, ha nincs gyereke.

2011. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Vannak olyanok, akik számára gyerekvállalás az "élet értelme". Így ha Te esetleg nem szeretnél gyereket, akkor nem is vagy ember a szemükben.

Nekem is ilyen a családom. Nem is nagyon szoktam beszélni velük.

2011. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ítélem el, ha valaki nem akar gyereket. Az ő dolga, az ő élete.

Én csak azokat nem bírom, akik nem akarnak gyereket, és szidják azokat, akiknek van, itt az oldalon erre is van sok példa.

Amúgy még nekem sincs, de én majd szeretnék. Szerintem ez mindenkinek a magánügye, a párján kívül senkinek semmi köze hozzá.

2011. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagy kérdés, amit én sem értek. Azzal szoktak érvelni, hogy ez egy csodálatos dolog. Mekkora öröm ránézni a gyerekre, mekkora öröm figyelemmel kísérni a fejlődését stb. Na mármost nekem az. Szeretnék gyereket. Minden rossznak a szép oldalát látom. De aki nem szeretne, az minden jóban megtalálja a rosszat is. A mai társadalom belekényszerít ebbe. Pedig én azon a véleményen vagyok, hogy aki nem szeretne az akkor dönt helyesen ha inkább karriert csinál utazgat. Nem tudom elképzelni, hogy valaki, aki gyerek ellenes az igaz szereteben fel tudna nevelni egy gyereket. Jobb annak a gyereknek is ha megsem születik.
2011. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos általában pont azok "szaporodnak", akinek nem kellene.:)

Egyébként én nem ítélem el, nekem sem lételemem, hogy gyereket szüljek, a társadalmi-gazdasági helyzet miatt sem. Nemcsak pénzügyileg, de párkapcsolatilag is teljesen bizonytalan vállalkozás. Magam kedvére meg nincs kedvem szülni, maximum családba.

2011. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Mert ez egy ilyen nép...
2011. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Mert valamiért utálniuk kell a másikat. Ha idősebb a párod az a bajuk, ha karrierista vagy az, ha nincs gyereked, akkor családod sincs, de ha van gyereked minek szültél. Ha nem dolgozol undorító vagy, de ha dolgozol és gazdag vagy, akkor meg egy rongyrázó szemét.

Szokj hozzá, most épp ez van porondon, de az utálkozókkal kár foglalkozni. Aki ennyire hibát keres másban, az a sajátját szeretné kompenzálni.

2011. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 tetris ***** válasza:
49%
Mert egy kisgyermek értelmet ad az életednek. Semmihez nem fogható, csodálatos érzés, amikor a gyermekedet először a kezedbe veheted, amikor először látod meg benne önmagadat. Mert egy gyermek kárpótol az élet minden megpróbáltatásáért. Mert egy gyermek megismerteti veled a feltétel nélküli szeretet fogalmát. Legalábbis az emberek döntő többsége így látja az élet értelmét. Ezért nagyon nehéz megérteni azokat, akik ezt nem így gondolják.
2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell foglalkozni azokkal, akik elítélik???
2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindenki ítéli el.


Csak azok az emberek, akik egyébként sem tudják elfogadni azt, hogy a másik ember másként él, másként gondolkodik.

Az ilyen típusú emberek, akik folyton ítélkeznek, azok bármiért képesek elítélni a másikat.

Akár azért is, mert nem házas, vagy nem főz minden hétvégén több fogásos ebédet.


Ha lenne gyereked, akkor abba szólnának bele, hogy miért nem hordozod magadra kötve hordozókendőben, vagy miért nem szoptatsz.


Nem kell ezzel foglalkozni!

Aki beléd akar kötni, úgyis beléd köt.

Mert megkeresi az okot a kötekedésre.

2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!