Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar saját gyereket?

Miért nem akar saját gyereket?

Figyelt kérdés

Én már szeretnék gyereket, de a férjem nem. Arra gondoltam, hogy talán csak tőlem nem akar de azt mondta, hogy ez nem így van. Amikor gyerekekkel van látom, hogy mennyire jól érzi magát és pillanatok alatt elfeledkezik mindenről, körülöttünk sok embernek van gyereke és olyan jó nézni ahogy foglalkozik velük. Ha jön valaki gyerekkel vagy mi megyünk egyből letámadják és játszik velük. Amikor nyaralni mentünk (elég nagy társaság volt sok gyerekkel) akkor is mindig volt vele 1-2 gyerek és olyan jó volt őket nézni. Játszott velük mindenfélét, gitározott nekik, énekeltek. Volt egy egészen pici baba és amikor sírt, a férjem a kezébe vette és pár pillanat múlva elhallgatott. A szülei meg is lepődtek :)

Nekem olyan rosszul esik, hogy más gyerekkel ennyire jól érzi magát, közöset pedig nem akar, legalább azt elmondhatná, hogy miért. Nem is erőltetem. Esetleg még arra gondoltam, hogy nem lehet gyereke de hát mindent elmondunk egymásnak, pár éve még úgy volt, hogy akar családot. Mit tegyek? 30 éves.

26/N


2012. aug. 21. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehetséges, hogy a kapcsolatotok változott rossz irányba, és veled nem akar gyereket? Csak még nem mondta ki...
2012. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtan megmondhatod neki hogy ez nem fair,nem igy mentél hozzá.Ha nem akar egyáltalán gyereket mondja meg,jogod van tudni és eldönteni akarsz-e vele igy együtt élni.Ha valami oka van hogy nem akarja,és az az ok előbb utobb megszünik akkor mondja azt is meg hogy igen szeretnék, ha ez meg az rendben lesz.
2012. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit, ne siettesd. Egy gyermeket mind a két szülőnek kell, hogy akarja. Lehet a párod még nem érzi magát felkészültnek, beszélgess vele róla, de ne erőszakosan, hogy már pedig te szülni akarsz. Próbáld meg elűzni a kétségeit. Más területen minden rendben?
2012. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Korban mi igy ugyanigy vagyunk,párom sem akar 5 éven belül gyereket (szerencsére),én sem,mire 30at betöltöm,lehet elkezdeni.

Addigra ő is megérik rá,én is (most még én is max 2 órát eljátszok velük,csak ne sirjon,ne hisztizzen)

De mi átbeszéltük,hogy 5 év mulva jöhet a baba,ő 35,én 31,tökéletes.


Ksőbbiekre mit mond a férjed?

2012. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Venuss válasza:
52%
Sajnos nálunk is ez a helyzet :-( azzal h ö már 37, èn 26 mint te.. már az is megfordult a fejemben h elhagyom.. èn apát akarok a gyerekeimnek nem pedig nagytatát :-( hajthatatlan.. :-( el is távolodtunk egymástól ez miatt is többek között..
2012. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Én csak azt tudom tanácsolni hogy beszéljetek róla. Sokat. Ha nem akarja ma, halaszd holnapra, kérdezz rá újra, hozd fel a témát míg nem válaszol. Szerintem fél a felelősségtől, de tényleg nem tudhatom, csak egy tipp. Az én férjem attól félt hogy majd nem fog tudni eltartani minket. Beszélgettünk róla hogy ketten vagyunk a szülői feladatra, közösen fogunk megoldani minden esetleges problémát. Végül belátta hogy igazam van, semmit nem lehet előre kiszámolni. Munkát is váltott hogy jobb fizuja, biztosabb helye legyen, neki erre volt szüksége. Másnak másra.

Mond el neki őszintén mit érzel, nem veszekedve, csak szépen. Kérdezd, légy nyitott. Nem vagytok már annyira nagyon fiatalok hogy ne vághatnátok bele...

2012. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek róla. Nem erőszakosan, nem zsarolva, nyugodtan, higgadtan. Egy gyereket nem lehet erőltetni. Az nem jó, ha nem biztos háttérbe érkezik. De ha ennyire különbözőek az elvárásaitok, akkor tényleg itt az idő egy nagy megbeszélésre.

Egyébként a sógorom ugyanilyen: szuperül el van a két lányommal. le sem lehet róla vakarni őket, ha itt vannak. Egyszer azt mondta: a gyerek olyan, mint a zsiráf. Szép, szép, de otthonra nem kéne. Nagyon szereti őket, de ahogy mondta, azt még jobban, hogy nem az ő felelőssége. Viszont náluk a húgom sem akar nagyon gyereket. Mindketten második diplomájukat nyögik. Szóval náluk zsák a foltját :D

2012. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy mindig azt fogja mondani, hogy majd, aztán meg eszébe jut, hogy mégsem. Biztos munkája van. Nem értem mi lehet a baj, de én nem akarok sokáig várni. Úgy terveztem, hogy 25 éves korom körül akarok szülni de már lassan 27 leszek. Régebben ő is azt mondta, hogy 30 éves kora előtt akar gyereket, de hát ebből nem lett semmi. Lehet, hogy ma este elbeszélgetek vele komolyan ha olyan a hangulat.
2012. aug. 21. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond, még nem akar gyereket vagy egyáltalán nem akar gyereket?

Ha még nem, akkor válaszoljon rá, hogy mikor akar majd. Pl. majd ha lakást veszünk, majd ha elvégzem a sulit stb. ezek csak példák, nem biztos, hogy pont ez van nálatok is, csak hogy valami konkrét dátumhoz köti-e? Ebben az esetben türelmesen kell várnod, amíg eljön az általa megadott idő. Természetesen tudatnod kell vele, hogy ne kibúvás miatt mondjon egy későbbi határidőt, hanem olyat mondjon, amit tartani is fog. Nem szép dolog hitegetni a másikat úgy, hogy aztán esze ágában sem lenne gyereket vállalni.

Ha egyáltalán nem akar, akkor fel kell tenni a kérdést, hogy te vagy-e az oka vagy egyéb. Ez esetben bármi is a válasz, sajnos előre vetíthető, hogy ebből szakítás lesz, ha te nem akarsz belenyugodni a gyermektelenségbe.

2012. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2021. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!