Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a gonosz és a...

Én vagyok a gonosz és a zsugori vagy ezt már más sem tűrné el?

Figyelt kérdés
Apósomék megint kölcsön akartak kérni, de én megmondtam a férjemnek, hogy szó sem lehet róla. Azt tudni kell róluk, hogy a tartozásaikat soha nem adják meg és még fel is vannak háborodva, ha ez valaki megemlíti nekik. Érdekes módon mindig azzal jönnek kunyerálni, hogy nincs mit enniük, de cigarettájuk és boruk mindig akad. Mi sem állunk valami fényesen anyagilag, ennek ellenére havi szinten támogatjuk őket, most nem férne bele egy 30000Ft-os extra kiadás és a gyerekek félretett pénzét sem akarom odaadni nekik. Most mindenki, még a férjem is rám haragszik, hogy miért vagyok ilyen kőszívű.
2012. aug. 22. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én se adnék olyannak, aki inkább cigit vesz, mint kenyeret!


abból, amit leírtál, nem vagy gonosz.

2012. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem kőszívűség, hanem nektek is van egy beosztásotok. Ez van. A férjed nyilván nem érti, hiszen a szüleiről van szó, de egyébként szerintem jogos, hogy nem adsz nekik.
2012. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Apósodék hol élnek, mit csinálnak, dolgoznak?


Mennyivel tartoznak idáig?


Egyébként borra meg cigire én sem adnék. Szerintem vegyél nekik kaját, vagy adjál abból amit főzöl és akkor lesz mit enniük. Én ezt tenném, ezzel még a veszekedést is talán elkerülheted. Pénz nincs, kaja van, tessék nekik tudomásul venni.

2012. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire kell nekik a 30.000 Ft?


Nem, nem te vagy a zsugori. Ti a férjeddel és a gyerekeiddel külön család vagytok,s magatokról kell gondoskodni.Főleg, hogy ti sem álltok fényesen anyagilag, érthetetlen az, hogy apósodék szinte már elvárják, hogy adjatok nekik pénzt úgy, hogy nem is óhajtják megadni.


Itt a férjednek kellene helyretenni őket. Vele kellene megértetned, hogy ti sem tehetitek meg, hogy havonta X összeggel támogassátok apósodékat.

A férjed miért haragszik? Ő szerinte normális, hogy a szülei isznak, cigiznek, de ti adtok neki?

Ha az én párom így állna hozzá, megmondtam volna neki, hogy akár vissza is költözhet hozzájuk, ha fontosabbak a pénzszóró szülei, mint a gyerekei.

2012. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem és a testvérei úgy nőttek fel, hogy természetes volt, hogy első a szülők cigije és piája, a számlák és az élelmiszerek és a gyerekek dolgai csak ezek után következtek. Ezt a férjem sem tartotta/tartja jónak, de ettől még néha visszajön a régi berögzült sorrend és ilyenkor én vagyok a rossz, mert nem engedek az elveimből. Hétfő óta megy ez a mosolyszünet, mert én elég hamar és határozottan rávágtam, hogy nem, ezzel megbotránkoztatva mindenkit (fantasztikusra sikeredett családi ebéd volt).

Elméletileg ételre kell, de azt, hogy bevásároljak nekik alapvető dolgokat (kenyér, liszt, tojás...) elutasították, mert "majd ők tudják mire van szükségük".

2012. aug. 22. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell semmire adnod, sem bevásárolnod, vagy vendégül látnod őket ebédre. Ugyanis tökmindegy, hogy az általatok adott pénzből mit vesznek, ha nem vennének cigit meg piát, maradna nekik kajára. Ha tudják, hogy ti a kaja részét rendezitek, nyugodtan elkölthetik a sajátjukat, hisz tőletek csak kajára kérnek.
2012. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztességtelennek tartom, hogy kölcsönt kunyerálnak ki tőletek és utána nem adják meg. Cigit és piát az vegyen, akinek van rá pénze. Nem tudom, hány évesek az anyósodék, feltételezem, hogy nyugdíjasok. Mi is azok vagyunk (75, 67). Saját tapasztalatom, hogy a rezsin, kaján és gyógyszereken kívül egy nyugdíjas keveset költ. Mi pl. jellemző módon még a "dolgozós" időkben vásárolt ruháinkat használjuk, néha-néha veszünk 1-2 darabot. A rezsivel igyekszünk spórolni. Amin nem spórolhatunk, az a gyógyszer, és sajnos a mi esetünkben nagyon sok. Ennek ellenére mi segítjük a gyerekeinket, és nem fordítva. Na nem úgy, hogy pénzt adunk, hanem az unokákat nyaraltatjuk (heten vannak), néha elvisszük őket vásárolni és veszünk nekik valamit, amire szükségük van.

Én "öreg" fejemmel azt javaslom neked, hogy pénzt ne adj. Ne a te pénzedből cigizzenek és igyanak (én sem adtam az apámnak kocsmára annak idején). Vagy fogadják el a természetbeni támogatást (kaját), vagy nem kapnak semmit. Végre rájöhetnének már arra, mit jelent az a közmondás, hogy "Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér."

2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a gond, hogy ti bevásároltok nekik, akkor röhögnek a markukba, hogy legalább arra nem kell költeniük, s abból tudnak cigit és alkoholt venni.

Apósodéknak kellene bevásárolniuk maguknak, rezsit kifizetniük, s ami marad pénz, abból lehet cigit és piát, hamár az unokájukra nem akarják ezek árát költeni.


Amíg adtok nekik, addig nem is fognak tudni ezekről lemondani, hisz lesz miből megvenniük.


A férjednek fel kell nőnie, s felnőtt, legfőképp apa módjára viselkednie. Ő nem szívesebben költené a gyerekeire a pénzt?

Amíg ezen nem jut túl, addig lesznek harcok. Ha szerinte kötelessége a szüleit támogatnia, akkor nem kellett volna gyereket vállalnia, s költhetné a pénzét az apjáékra.


Megérteném ha az anyósék csekély kis nyugdíjból nem tudnának megélni, mert sok a rezsi, gyógyszer. Akkor egy szó nélkül bevásárolnék nekik minden hónapban.

Amíg azonban a cigire és borra telik nekik, egy fillért nem látnának tőlem.

2012. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!