Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tenyleg en voltam a gonosz?...

Tenyleg en voltam a gonosz? Nekem kell, hogy lelkiismeretfurdalasom legyen?

Figyelt kérdés

Sajnalom, ha hosszu lesz, probalom roviden.

A szuleim elvaltak apukam alkoholizmusa miatt. Amikor valasra kerult a sor apukam felmondott, mondvan, hogy o semmit nem fog fizetni anyukamnak. Kulfoldon dolgozik feketen, havi 500ezer forintot keres kb.

Anyukam keveset keres sok munkaval, es fizet hiteleket is (amiket apammal vettek fel anno). Regen apukam fizette a ruhainkat, meg adott amolyan zsebpenz felet, de amiota megtudta, hogy anyu is hordja a ruhaim, illetve hogy ho vegen neha odaadom a penzem KAJARA, azota ezt sem fizeti, semmi penzt nem ad, egyedul a telefonszamlankat (enyem, hugome) fizeti.

Tegnap kellett volna penz vonatra (en akartam utazni) de anyunak meg nem jott meg a fizuja, igy kenytelen voltam apukamtol kerni. Szidta anyut, meg utanakerdezett, hogy tenyleg nem kapta-e meg a fizeteset, es ezutan akarta odaadni a penzt (max 5ezer ft, szoval nem halt volna bele). Idokozben megjott a fizetese anyukamnak, es azt mondta, hogy akkor nem adja oda a penzt, ertem jon taxival, es elvisz anyu munkahelyere, majd o kifizeti az utam. A taxiban elkezdte szidni anyukam, meg mindenkit, aki nekem BARMIKOR segitett, ha kertem, de meg keres nelkul is. Erre elsirtam magam, nem tudom miert, borzaszto erzekeny vagyok mostanaban, raadasul annyira undorito volt apukam viselkedese... A taxis elott elhordta anyukamat mindennek, egyszeruen mar nem birom szotlanul elviselni. Olyanoknak ad penzt, akik mar nem egyszer meg is loptak reszegen (hadd ne mondjam, kisebbseg), tolem meg 5ezer forintot sajnal, csak mert en odaadtam parszor anyukamnak a penzem, hogy tudjunk enni, vagy eppen megvenni a gyogyszereim.

Szoval elsirtam magam anyukam elott, aki megvigasztalt, de apam azt mondta, hogy mekkora g.ciseg volt, hogy direkt leegettem, meg hogy ezentul meg sem ismer az utcan, meg hasonlok. Ja, es nem is erti mi bajom, hiszen o mindent megtesz ertem.

Azota engem szid a baratnojenek, aki 21 eves (en 17...), es halal szerelmes, szoval mindent elhisz neki. Tegnap mar tole is kaptam egy smst, hogy o mindig miattam sziv, es hogy nehogy azt higgyem neki be tudok tenni... Erre irtam apamnak, hogy szalljon mar le rolam a baratnoje (folyamatosan ellenem hergeli), es azt a valaszt kaptam, hogy ne keverjem a szart...

Most szerintetek tenyleg nem varhattam volna el, hogy 2honap utan egyszer adjon valami penzt, csak azert, mert en odaadtam anno anyunak a sporolt penzem? Mi a fenet csinaljak? Legszivesebben soha nem allnek szoba vele tobbe, de jelenleg o van megsertodve ram.

Tudom, hogy borzaszto gyerekes ez az egesz, de tenyleg nem birom elfelejteni, egyszeruen rosszul vagyok ettol. Folyamatosan jar az agyam, hogy mit csinaljak, kozben kapom az smseket, hogy mekkora szar szemet alak vagyok. Hihetetlen, hogy ez az ember regen milyen intelligens volt, most meg mennyire idiota...


2012. aug. 2. 11:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Kicsit onsajnaltatos lett, bocsanat:D arra lennek kivancsi, hogy vajon milyen nyakatekert gondolkodasmoddal lehet arra a kovetkeztetesre jutni, hogy en egy szivtelen dog vagyok. Hozzateszem, ha itthon van, akkor heti 1-2x meglatogatom, bar teny, hogy ritkan hivom fel telefonon, mert nem birom hallgatni,hogy mindenki gonosz, es o a szent.
2012. aug. 2. 11:41
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, amit egy barom állít. Lehet, hogy vér szerint az apád, de csak ennyi kötődésed legyen hozzá, más ne. Ne kérj tőle semmit, lényegébe a kapcsolatot a 0-ra redukáld, ha keresne, akkor se válaszolj.

Én megtagadtam anno az apámat, és szinte a legjobb döntésem volt az életbe. Megmondtam neki, ha meg is döglik, akkor sem vagyok hajlandó apámként tekinteni rá. A nevemet megváltoztattam, és lassan 10 éve nem beszéltünk. Kicsit durvább volt a helyzet, mint nálatok, de az is majd idővel el ér a mi szintünkre.

2012. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Apád egy tahó.

Viszont ez nem így megy, apád köteles a bíróság által meghatározott tartásdíjat kifizetni, amíg tanulsz. Gondolom, 17 évesen bőven tanulsz még.

Ha ezen felül nem akar adni, az még viszonylag oké.

Ha nem jártatok a bíroságon, akkor viszont sajnos így jártatok. Akkor is kell fizetnie, ha külföldön dolgozik. Kicsit meg lehetne fenyegetni, főleg, ha feketén csinálja.

2012. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a helyzetet az tudja igazán átlátni, aki benne van. Most lehet bíróságra járni, és követelni, de az csak még jobban elmérgesíti a helyzetet. Tapasztaltam és tudom miről beszélek. 16 éves korom óta dolgoztam, hogy eltartsam a családot, amit egy alkoholista t*hó paraszt próbált romokba dönteni. Nem kértünk tőle semmit, nem is fogadtuk volna el, annyit volt a kikötés, hogy soha többé ne érintkezzen velünk. Nem fogadta ezt el, fizetni nem akart, viszont a kioktató baromságait mind ránk zúdította. Odáig fajult a dolog, hogy távoltartást kellett kérni ellene. Nem kívánom senkinek ezt.
2012. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mar szamtalanszor probaltam elszakadni tole, de en is olyan ''hulye no'' vagyok, aki egyelore meg elviseli, hogy lelkileg bantsak a regi szep idok emleke miatt. Bar nagyon ugy tunik, hogy most telt be a pohar.

Igazabol 12 evig o (is) nevelt, es akarmennyit ivott, velem mindig szepen beszelt, szeretett, foglalkozott velem, es en ezt nehezen felejtem el. A hugom pl egyaltalan nem tartja vele a kapcsolatot, vele nem alakitott ki olyan szoros apa-lanya viszonyt.

Most pl 1 hetig tok jozan volt, es hihetetlenul aranyos. Azert is vagott annyira foldhoz ez az egesz.

2012. aug. 2. 11:52
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
én biztos h bíróságra vinném az ügyet,hadd fizessen,és bocsánat h apád ellen vagyok de soha az életbe nem szólnék hozzá,nem is akarnék találkozni vele.
2012. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igy van, anyukam nem akarta a herce-hurcat, most meg (ha jol tudom) itelkezesi szunet van. De most mar en is mondogatom anyunak,hogy ideje lenne, hisz mar nem fizet semmit, amit eddig. Regen tenyleg mindent megkaptunk, ruhak, szamitogep, telefon, amit csak akartunk, bar en nem vagyok olyan kovetelozo, mint a hugom. Mondjuk utana meg hallgattam, hogy en tuti csak a penzeert szeretem ot. A hugom nem, mivel o nemis latogatja olyan gyakran.
2012. aug. 2. 11:57
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy tahó az öreged.

Ha már vállalt 2 gyereket kutya kötelessége gondoskodni rólatok. Akármennyire is megromlott a kapcsolata anyukáddal az nem a ti hibátok.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt. Ne válaszolj a telefonjaira. Sms-eire.

Nem tudom hány éves apukád de elég beteges hogy a "barátnője" majdnem egyidős a lányával. Legalábbis nekem ez elég fura...

2012. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azzal,hogyha nem fizet gyerektartást akkor anyud helyében bírósághoz fordulnék. Téves azt hinni,hogy mert kilépett nem kell fizetnie. Ilyen esetben is a bíró megállapítja a gyerektartás összeget. Ti esetekben a mindenkori minimálbér 40 %-a a gyerektartás összege. Ha az apád nem fizet az állam megelőlegezi,és onnantól kezdve az államnak fog tartozni. Bármily meglepő,de ha az államnak nem rendezi,akkor gyerektartás elmulasztása miatt akár börtönbe is mehet. Szóval apád amilyen p*cs fizetni fog.


A másik. 17 évesen van már annyi eszed hogy tud,apád sosem fog megváltozni. Én nem tűrném hogy így megalázzanak a kis pénzéhes nőcskéjével együtt.

Én tuti hogyha a nőcske felhívna hogy leszidjon akkor le ugatnám a fejét,hogy fogja be,és nézzen magába. Aki egy alkoholista 40 évessel kikezd mert van pénze az nekem ne magyarázzon.

Apádat is simán hanyagolnám. Nem találkoznék vele,a telefont nem venném fel stb.

Ugyanis csak azt az embert lehet így kikészíteni aki hagyja is hogy kikészítsék.

Ha te nem vagy képes a sarkadra állni,akkor ne is panaszkodj hogy apád vagy a nője megint beléd rúgtak..

2012. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hat rengeteg ilyen fiatal lany megfordult nala a valas ota. Bevallasa szerint egyikbe sem szerelmes, szoval nem igazi baratnok, csak amolyan szeretok. Elvileg o tobbe nem akar komoly kapcsolatot.
2012. aug. 2. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!