Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden korosztály! Mindegyik...

Minden korosztály! Mindegyik életszakasznak megvan a maga "varázsa" (pl kamaszkor, középkor. )? Hiányzik a kamaszkorotok?

Figyelt kérdés

Én 16/f vagyok és elég sok családi és más jellegű gondokkal küszködök és úgy vagyok h már várom azt amikor majd középkorú leszek mert akkor sokminden megfog változni, ez hosszú történet.. Volt már más is hasonló helyzetben h várja hogy elteljen 7-8 év? Nem bántátok meg h nem élveztétek ki ezt az időszakot?


A főkérdésem az h ugye a kamaszkornak megvan a szépsége amikor még fiatalok vagyunk stb, szal ennek van egy bizonyos "varázsa". Aki volt hasonló helyzetben nem bánta meg h nem élvezte ki ezt az időt? A többi korosztálynak is megvan a maga varázsa?


Kicsit hülyén fogalmaztam meg de ezt nem leeht egykönnyen xD. Hálás lennék a válaszokért, nagyon érdekel h az emberek hogy vélekednek erről és milyen érzés lesz mondjuk középkorúnak lenni.


Köszönöm, Üdv


2012. aug. 22. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez a mondás arra való, hogy az 50 évesek ne érezzék olyan szarul magukat =) De alapvetően igen, minél fiatalabb az ember, annál jobb (kivéve azon keveseket, akik putriból luxusvillába küzdötték fel magukat, nekik talán nem, de valljuk be, ilyen kevés van).

Én bizony nagyon szeretnék megint kamasz lenni, pedig én nem vagyok olyan idős =) Meg bánom is, hogy a kamaszkoromat, az egyetlen olyan korszakot, amikor az embernek egyszerre van stabil biztos háttere és függetlensége, nem használtam ki eléggé, és nem "éltem" akkor, csak végigvergődtem :(

25/F

2012. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
én 14/L vagyok és már énis várom hogy 25-30 éves legyek. nem azért hogy magamnak parancsoljak vagy hogy senki se szóljon bele a dolgaimba hanem hogy magamat tartsam el. amúgy nagyon szeretem hogy még ilyen "kicsi" vagyok de azért már várom hogy dolgozhassak :)
2012. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, hiányzik a kamaszkor. Az akkori "komoly" problémáimat (pl. hogy anyám iszik, az osztálytársaim nem bírják a fejem meg hasonlók) egyre komolyabbak váltják fel. A mostanit például ha nem oldom meg hamar, akkor jó eséllyel a híd alatt töltöm már az őszt. Jobb volt kamasznak lenni...
2012. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami miatt jobb volt kamasznak lenni:

- lehetőségek ezrei várnak az emberre, bármi lehetsz akkor még

- gyakorlatilag problémamentes élet (persze kivételek vannak, én az átlagra gondolok)

- biztos mindennapok, nem nyomasztanak anyagi kérdések

- soook szabadidő

- teherbíró, fiatal szervezet


Hátrányok:

- függetlenség hiánya

- a korod miatt nem vesznek komolyan

- lehetőségek hiánya

- tapasztalatlanság és naivitás

- viszonylag zárt élet, amiben kevés a lehetőség az életre felkészülni, amolyan aranykalitka :)


26N

2012. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, minél több ember véleményére kíváncsi vagyok :D:D


Kedves #4! Igen valóban az előnyök meggyőzőek, sajnos az én esetemben az utolsó 2-n kívül a többi nem játszik :S, ez az ok amiért várom h idősebb legyek. Viszont a teherbíró fiatal szervezet az még középkorúaknál is megvan nem?


Továbbá erről annyit tudok h az ember elméje és a dolgokra való rálátása 18-20 éves korában a legjobb, ettől a ponttól fogva szépen lassan butulunk.


Köszönöm, Üdv

2012. aug. 22. 15:02
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez, hogy 18-20 éves kortól butulsz, csak legfeljebb biológiai szempont, az idegsejtek működésére vonatkozhat. Cserébe viszont a tapasztalatok nagyon sok értéket adnak hozzá nap mint nap a tudásodhoz, amik ezt a "butulást" bőségesen ellensúlyozzák.


A fizikai erőnlét azonban tényleg akkortájt van csúcson. Én még korántsem vagyok középkorú, nem is lehet okom panaszra, mert jó fizikai állapotban vagyok, de azt azért érzem már, hogy nem működök már akkora lángon, mint 10 éve. Ez alatt azt értem, hogy jobban igénylem a rendszeres alvást, pihenést, mert hamarabb fáradok, az éjszakázást meg már nagyon nem bírom. Kamaszként meg se kottyant, ha kimaradt egy-egy éjszaka, most már megérzem, használhatatlan vagyok utána.


26N

2012. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

38 vagyok,

nem hiányzik a kamaszkor:)Minden korosztálynak megvan a maga varázsa ez tény.38 éves az már középkor?:)

2012. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja, és hozzátenném, nekem sem hiányzik a kamaszkor. Visszagondolva nagyon egy kis butácska jószág voltam akkoriban, nem szeretnék visszafejlődni. :D Szeretem az életemet, az éveimet és a saját ki fejlődéstörténetemet is, nem adnám semmiért. :)


26N

2012. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mivel akkor halt meg anyám, apámnak pedig akkor volt a legbrutálisabb alkoholista időszaka (pont anyám betegsége idején), így nem tudok jó szívvel gondolni rá.

Persze majd lehet, hogy elkezd hiányozni egyszer.

2012. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ami rossz volt a kamaszkorban:

-Lázadtam mindenért, akkor is, ha tudtam, h nincs igazam, rossz volt a sok csata, ajtócsapkodás, piszok rosszul éreztem magam, h már nem tudok anyuhoz odamenni tanácsért, h ellököm magamtól.

-Rossz volt, h a kortárs csoportban nem voltam előkelő helyen, és sok hülyeséget megtettem azért, h én is menő, vagány legyek. (Cigi, pia).

-Rossz volt, h nem vagyok se gyerek, se felnőtt, nyilván akkor akartam felnőtt lenni, ha én akartam valamit anyuéktól, ha ők kértek valamire, akkor gyerek lettem volna inkább:)


Jó volt kamasznak lenni, mert:

-Tanultam, nem dolgoztam.

-Nem kellett igazán figyelnem semmire, döntéseimnek nem volt nagy súlya, bár akkor úgy éreztem:)

-Első szerelem, na az nagyon szép volt:)


Rossz harmincasnak lenni, mert:

-Dolgozni kell, felelősséget vállalni, az egész család élete függ egy-egy döntésen.


Jó harmincévesnek lenni, mert:

-Van családom, férjem, kisfiam:)

-Pénzt keresek, a magam ura vagyok, senki nem szól bele semmibe.Ha akarunk, egész vasárnap csavargunk, vagy ágyból tévézünk, bár senki nem főz meg helyettem, és nem takarít ki:)

-Boldog vagyok, körülbelül ilyen életet képzeltem, a karrieremen lehetne még csiszolgatni, de remélem, h szeptembertől az is megvalósul:)

2012. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!