Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy régen a földeken...

Igaz az, hogy régen a földeken dolgozó szülők derékig beásták a kisgyerekeiket a szántóföld szélén a földbe, mert nem tudtak rájuk vigyázni?

Figyelt kérdés
Egy volt tanárom ezzel magyarázta, hogy miért volt régen annyi reumás beteg felnőtt. Igazat mondott? Nekem elég durvának tűnt/tűnik még csak elképzelni is ezt.
2012. aug. 22. 21:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
A reumás, beteg felnőttek azért lettek olyanok, mert egész nap a földeken dolgoztak. Nem pedig attól lettek reumásak, hogy beásták a gyerekeiket a földbe. Hol az összefüggés a kérdésed és a bővebb kifejtésed között?
2012. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem érted: a gyerekek lettek felnőttként reumásak deréktól lefelé mert több órán keresztül a hideg földbe voltak beásva. Legalábbis a tanár ezt állította.
2012. aug. 22. 21:28
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Ezt hallottam már én is. Mármint a beásásos történetet.Amikor mesélte az illető röhögtem mert azt hittem viccel.De nem...:)
2012. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
nem hiszem hogy igaz... hiszen minden gyereknek meg volt a maga szerepe: az idősebb leány otthon vigyázott a kicsikre, mig a házimunkát végezte,ha az anya is dolgozni ment, a nagyobb gyerekek figyeltek kihajtott malacokra tehenekre... ahol meg volt pénz juhászra vagy gyulásra, ott volt cseléd is a házban
2012. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Minket még beástak. 57 éves vagyok. Nem nagyon emlékszem rá, csak az öcsémre. Kicsit betegesek vagyunk, de hát ki nem ebben a korban?
2012. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
De én is hallottam ezt és a kérdező is.Két külön helyről informálódtunk,nem hinném,hogy kitaláció.
2012. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én is hallottam de mindig azt gondoltam, hogy ez egy urban legend. Most gondolj bele, jön egy nagy bogár vagy valami állat és nem tud elmenekülni? remélem, hogy ez csak rémtörténet rossz gyerekek ijesztgetésére :S Még a régi skanzenekben is lehet látni nagyon régi járóka szerű kereteket amibe tették a gyerekeket amíg a háztartásban dolgoztak. Miért ne lehetett volna akkor a földek mellé is csinálni ilyet? Aztán lehet, hogy hülyeségeket írok, de remélem, hogy nem igaz.
2012. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%
Én ezt csak egy Móricz novellában olvastam. Az a címe, hogy A kondás legszennyesebb inge. Nem emlékszem már, miért ásták a babát a földbe, olvasd el, ha nem is segít, max. érdekességképp. :)
2012. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Ezt már én is hallottam, egy ismerős "nagysasszonytól" akiről aztán végképp nem gondoltam volna. Én is azt hittem hogy csak nagyzol...
2012. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Én is hallottam! Frankó lehetett pl 40fokos melegben a tűző napon beásva...
2012. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!