Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a túlbuzgó nagymamá...

Mit tegyek a túlbuzgó nagymamával?

Figyelt kérdés

Anyukámmal sajnos sohasem volt igazán fényes a kapcsolatunk, amikor a 2 és fél éves lányom megszületett, mondtam hogy ne jöjjön segíteni, mert nem akarok veszekedni.

Ha mégis jött látogatóba, mindig vita volt.Pl.rosszul áll a kép a falon,elmondta hogyan kell átrendezni a lakást, majd Ő eldönti miként rendezzük be(ez máig sem változott), stb.

Azóta van egy kisfiam is, és kijelentette hogy Ő minden hónapban idejön majd egy hétre"segíteni".Ettől picit besokkoltam.

Félre ne értsétek, tudom hogy az anyám és fölnevelt, köszönöm is Neki, de az elég hogy kb.2 hetente egy napra találkozunk, úgy azért annyira nem kapunk hajba.

Hogy mondjam meg Neki hogy ne telepedjen ránk, anélkül hogy megbántanám?

Egyszer már itt volt 4 napot, a végére foszlott is az idgrendszerem rendesen, a férjem azt mondta olyan mintha 3 gyerekem lenne.

Egyfolytában gügyögött, és elmondta miért pont az a rossz ahogy én nevelem a gyerekeimet, és csak az a tuti ahogyan Ó.


2008. máj. 12. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
húha, nehéz ügy. Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg nyugodtan. Mondd el neki, hogy nagyon szereted és örülsz ha ott van( még ha annyira nem is :) ) de szeretnéd úgy nevelni a gyerekeid ahogy neked tetszik. Bár szerintem akárhogy mondod neki rosszul fog neki esni, hogy nem kellenek a tanácsai, de azért próbáld meg. Ha meg nem ért belőle akkor szólj be neki, de próbáld poénosra venni, hátha abból ért. ha meg megsértődik, legalább nyugtod lesz egy időre tőle. :)
2008. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
AZ ÉN ANYÁM PONT UGYAN ILYEN.MÁR ODÁIG FAJULTAK A DOLGOK,HOGY CSAK AZT ÉRTI MEG,HA ELKÜLDÖM A BÚSBA ÉS EZEN ÚGY MEGSÉRTŐDIK,HOGY NYUGI VAN EGY DARABIG.
2008. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom még azt is elmondta: rosszul főzöm a pudingot, mert azt másképp kell keverni :S
2008. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nehez helyzetben vagy,de szerintem az a legjobb ha leulsz vele es megbeszeled.lehetoleg egy olyan pilanatot valasz amikor csak keten vagytok othon-a ferjedet kuld el a gyerekekel-fozd meg a kedvenc kavejt..mond el neki hogy nagyon szereted ot es nagyon fontos neked,es hogy szereted amikor ott van meleted,csak a gyerekneveles is megvaltozott mert a 21-dik szazadban vagyunk.mond el neki hogy mi zavar de ne kemenyen es ne egyszere ad elo csak szep fokozatosan,es ami zavar a melle tegyel oda valami de-t pl.ne haragudj de en igy szeretem a lakasomat de amit te javasolsz az is nagyon jo csak nem anyira a te izlesed vagy nem olyan laksba volo ahol gyerekek vanak stb. probald ki az en mamam is hasonli nekem be valt.biztos egy picit roszul fog esni neki de a kedvenc kaveja es sutije megbekiti. hajra ird meg majd hogy hogy sikerult megoldani :)
2008. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem Vele, nem egyszer, nem kétszer.Semmi.Pedig tényleg szépen kértem.De mintha meg sem hallaná, mert akkor is csak az és úgy a jó, ahogyan Ő akarja.
2008. okt. 13. 06:59
 6/8 anonim ***** válasza:
hello Kéedező! él még, vagy már kinyirtad?
2020. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon vicces, köszi, és persze előrébb vagyok tőle.
2021. febr. 4. 19:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak vicc volt, de látom, nem vagy vicces kedvedben. Jó régi a kérdésed, mi van azóta? rendeződött?
2021. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!