Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dédinagymama nemsokára meghal...

Dédinagymama nemsokára meghal sajnos. Nem sírok, de lehet kellene?!

Figyelt kérdés

A Dédike sajnos már eltávozni készül, ma esett kómába, sosem volt vele olyan a kapcsolatom hogy annyira imádtam volna, nem maradt bennem semmi olyan dolog amitől nekem fontosabb lett volna. De mégis rosszul érzem magam, édesapám vele töltötte a fél életét, most minden nap a kórházban van vele, a nagymamámmal együtt, sírva jön haza lassan egy hete. Én addig eljárok barátokkal, és ő ezt igen csak rossz szemmel nézi, tegnap egy csúnya beszólása volt, ami igen csak rosszul esett. Bár néha magam is belátom hogy ez így elég nagy bunkóság, de ha nekem nem volt fontos, (persze családtag, és mindig aranyos volt velem, de valahogy mégsem) akkor nekem miért kell ugyan úgy bedepresszióznom mint neki? Miért várja el..?


16/F



2012. aug. 23. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Egy férfi sosem sír.Ha mégis az valami nagyon nagy dolog.
2012. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szerintem azért párszor be kéne menned a dédidhez. Ha nem is álltál hozzá közel, akkor legalább apukád, mamád miatt. Próbálj meg együtt érezni. Képzeld el mi lenne fordított esetben: nagyon-nagyon kötődtél valakihez, aki nagyon rosszul van, apukád is ismerte, szerette is. Neked jól esne, hogy amíg Te irtó szomorú vagy, aggódsz, addig Ő nem is törődik se a beteggel, se a Te érzéseiddel.

Amúgy párszor mindenképp menj el, nehogy később megbándd.

2012. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

2.-Had használjon már olyan szót, ami neki jólesik. Nyilván így hívták otthon a családban. Mellesleg nagyon hasznos válasz volt, bár ne pazaroltad volna erre az időd!


Hozzád nem állt olyan közel, elhiszem. De a többieknek úgy látom, hogy fontos volt. Nem kell sírnod vagy megjátszani, hogy neked is úgy fáj a dédi távozása, mint nekik, DE egy kis együttérzést tanúsíthatsz. Egyszer azért te is menj be velük a kórházba vagy segíts otthon, amiben csak tudsz!

2012. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Édesapádnak a nagymamájáról van szó. Természetes, hogy ő fájdalmat érez, mert szorosabb kapcsolat volt közöttük. Neked nem kell olyasmit mutatnod amit esetleg nem érzel. Miért kellene sírnod, ha nem vagy szomorú. Csak tudod, a mi kultúrkörünkben a gyász borzasztóan negatív fogalom, amit csak siralmas ábrázattal lehet kellőképpen kifejezni. Amúgy néha több benne az önsajnálat, mint a szomorúság. A dédnagyanyáddal túl nagy volt a távolság köztetek és ezt soha semmi nem változtathatja meg. Most már főleg. Amúgy akinek 16 éves dédunokája van, valószínűleg szép hosszú élet adatott, amit végig is élt tisztességgel. Minden rendben van.
2012. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sírni csak akkor tudsz, ha magától jön.Ha nem érzed, ne legyen bűntudatod. Másképpen kötődünk emberekhez, mindenki másként éli megy a betegséget, gyászt, stb. Sajnos vannak olyan dolgok, amiket akkor is illik megtenni, ha nem akarjuk. Nálunk a papa volt kórházban. Nem tartottam vele a kapcsolatot, mert mindig a szüleimet szidta, de mikor megtudtam, hogy meg fog halni, bementem hozzá a kórházba, mert nem akartam megfosztani attól, hogy megadjam neki a lehetőséget egy utolsó találkozásra. Lehet hülyeség,de nem bántam meg. A temetésen pedig, ha hiszed, ha nem,az egész családból ketten sírtunk: a nagynéném és én. Nem is gondoltam volna.A tesóm meg hülyén érezte magát, hogy nem is viselte meg. Nem kötődött hozzá. Na és?
2012. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretett téged lehet, hogy éppen a halála után fogod érezni a hiányát. Mert az embernek jó, ha szeretik még akkor is, ha nem sikerül mindig viszonoznia. Engem nem nagyon szeretett, de a halálos ágyán kezet csókoltam neki. Szívből jött és nagyon megkönnyebbültem. Más így elengedni valakit.
2012. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én közel álltam a dédimhez(mind a 2höz akit ismertem.)Egyiket sem tudtam sirással elenedni.Mig dén,március 15-én halt meg a párom nagypapája(lányunk dédpapája) pont indultunk városba ünnepélyre hát nem jutottunk szóhoz fél óráig! Ott álltunk felöltözve,mint a cövek a lábunk a padlóban.. S csak sirtunk..

Mai napig rágondolok,hogy menjünk hozzá hétvégén mert nincs nagy meleg vegyünk vonatjegyet és induljunk,nem tudunk hova indulni:( 67 éves volt.

Én azért nem tudok sirni a dédijeim miatt,mert amikor már kórházba voltak egyk sem ismert fel tulajdon valómban.Nem tudták ki vagyok. Az egyik az édesapámnak hitt 20éves korában,másik meg a lányának(vagy unokájának) hitt, s kérdezte hogy van a veje:( Mig a tulajdon lányát nem tudta kicsoda..Ez volt inkább a szörnyű.


Az tőled elég csúnya hogy eljársz a haverokkal,de tényleg... ha tudsz segits otthon vagy támogasd lelkileg.. Vagy csak ülj melette ha otthon van/nak. Majd egy pár év mulva,ha kezedbe akad egy közös fénykép,akkor jön ki belőled. Nekem most akadt a mult héten egy közös fotó a kezembe,egyszerűen potyogtak a könnyeim. 27L

2012. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ilyen érzelmi hulla lennél, hogy valaki(d!) haldoklik, a családod szomorú és gyászol, te meg bulizni jársz!!!

ha a dédid nem is érdekel, az apukádat támogatnod kéne lelkileg. Nem vele sírni, hanem inkább vígasztalni, és kicsit körbeugrálni.


Vagy úgy gondolod, hogy majd te is felneveled a gyerekeidet becsülettel, aztán ha jön a vég, akkor elvonulsz meghalni, ha már ők nem veszik semmi "hasznodat" ?!


haszonelvű társadalom - értékeinket elveszítettük ...

2012. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!