Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak a családom...

Hogy reagáljak a családom viselkedésére?

Figyelt kérdés

Nos az van hogy a nővérem állandóan azzal piszkál hogy egy buta p*csa vagyok... Mellékesen a nővérem lop, hazudik, füvezik és mindenkivel kavar.. Ráadásul annyi idősen mint én már a szájába élvezett egy 18 éves srác. Az apukám mindig azt mondja hogy nagyon béna vagyok... Ezt még úgy kibírnám. De amikor a nővéremet elkapja az idegbaj akkor az anyukám mindig rajtam tölti ki a dühét. Már ezerszer elmondta nekem és csak nekem hogy én meg Bori vagyunk a szégyene.(Én nem szoktam részeg lenni, sportolok és bulikba se járok..stb.) Szerencsére ezek eddig nem voltak valami sűrűek... De most nyáron a nővérem is itthon van nem gimiben és a keresztapukámék állandóan tőlünk kérnek kölcsön pénzt és ez nincs valami jó hatással a szüleimre mert ugyan adnak de lassan mi se tudunk miből. Mit csináljak? Általában magamba fojtom vagy sírok. De ma megkérdezte anyukám hogy mi a baj én meg elmondtam neki és mikor megtudta hogy az is rosszul esik amikor mondja hogy mennyire nem büszke ránk akkor megint elkezdett hasonló dolgokkal szidni. Előre is köszi!

13/L



2012. aug. 24. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

> én meg elmondtam neki és mikor megtudta hogy az is

> rosszul esik amikor mondja hogy mennyire nem büszke ránk

> akkor megint elkezdett hasonló dolgokkal szidni.

Sz*rd le hogy mit pofáznak. Egyszerűen ne törődj vele, peregjen le rólad minden szavuk. A legegyszerűbb reagálás a nem reagálás.

2012. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nehéz, de a legjobb amit tehetsz, hogy bemutatsz nekik azzal, hogy igenis tanulsz, igenis eléred a célod, igenis, majd lesnek, mikor rájönnek, hogy nem becsültek meg, pedig többre vagy képes, mint hiszik!!Hajrá, ha másra nem is erre használhatod ezt a fajta dühöt! Ne hidd el, hogy buta vagy, nem vagy az!!
2012. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted te is menj kollégiumba mint a nővéred (de mindenképp másik iskolába) és járj minnél kevesebbet haza. 18 éves korod után hazamenni se lesz muszáj. Sajnos nem tehetsz mást, csak hogy nem veszel róluk tudomást.
2012. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagyon klassz 13 éves lány vagy, egyáltalán nem 13 évesnek való gondokkal, de én is úgy érzem Neked sikerülni fog, hogy megálld a helyed:)


Ha van olyan suli, ahova jövőre elmehetsz és ott is lakhatsz , aztán nyaranta esetleg tudsz majd diákmunkát vállalni, és félre tenni, hogy 18 évesen külön tudj költözni...


Ha van olyan tanárod, felnőtt ismerősöd, iskolai védőnő, iskolai segítő stb. akivel beszélgethetnél a továbbtanulásról, vagy hogy milyen munkád legyen majd, akkor ő is segíthetne :)


Nem lesz könnyű túl lenni ezen a sok bántáson, meg csalódáson, mert úgy látszik a szüleid boldogtalan emberek... vsz. tesódnak nem is sikerült eddig felülkerekedni...


Én azt gondolom, azért kezdte olyan korán a szex-et is, mert szeretetre vágyott és olyan fiatalon könnyű a szexet úgy látni, mintha valaki végre szeretné egy kis időre.

Tesód sajnos csak ismétli Anyukád hibáját, ő se tud szeretetet adni...


Nagyon drukkolok Neked, és remélem találsz egy felnőttet, akiben megbízhatsz és aki segít neked ebben az évben, hogy aztán jó suliba kerülhess:)


Ha ott helyben nem találsz, akkor ismerek egy kedves csapatot, Fiatalok az Élet Küszöbén ( fek@fek.hu )tőlük is tudsz tanácsot kérni. [link]


Sok sikert:)

2012. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is úgy tűnik, hogy az egész környezeted szeretetre éhezik, és nem tud szeretetet adni.

Meg kell találnod, hogy te honnan tudsz meríteni, anélkül hosszú távon nem tudod őket elviselni és szeretni ilyen nehéz helyzetekben.

(Javaslom, hogy ha vallásos vagy, mélyítsd el a gyökereid.)

Szép, hogy eddig megálltad a próbát, szurkolok neked!

2012. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legszomorúbb az, hogy nem vagy egyedül...

A legtöbb amit tehetsz, hogy minél kevesebbet vagy otthon versenyekre jársz (tanulmányi, sport), szakkörökre. Könyvtárba mész tanulni. Amikor van szabadidőd akkor munkát vállalsz és spórolsz, hogy el tudd magad indítani 18 évesen.

Nem mondom, hogy könnyű lesz. de ha ez segít nem leszel egyedül.

A legjobb lenne kollégiumba menni ahol kapcsolatokra, barátokra új "családra" lelsz. Aztán egyetemen koleszba menni vagy albérletbe ahol mint felnőttek támaszkodhattok egymásra.


Az a szomorú tény, hogy nem kaptál megfelelő családot ahhoz, hogy egészséges felnőtt váljon belőled (a mentális sérelmek kihatnak a fizikaira is), ezért neked kell "megmentened" önmagad. Ez azzal jár, hogy külön utakon járj.


Sok sikert!

2012. okt. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!